petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Geçen Hafta Eşe Atılan Kuşlardan Durumlar ( Atılım BUKAĞIKIRAN )

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve Atılım BUKAĞIKIRAN tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar.. Yaklaşık 10 gün önce Tayyar41 arkadaşımızın bana hediye ettiği kuşlardan sarı yüzlü erkek kuşu, salmamdaki dişilerden biri ile eşe atma denemesi yapmıştım.. Hatırlamayanlar için önceki konuyu aşağıda belirttim..

http://www.muhabbetkusu.com.tr/uret...ttigim-kuslar-2-atilim-bukagikiran-26357.html

Kuşlar eşe atıldıktan 2 gün sonra eş olmuş, ve 3-4 gün önce de ciftleşmişlerdir..1 haftaya kadar yumurtlamasını umuyorum..Dişi genelde zamanını yuvalıkta geçiriyor.. Hazır dişiyi dışarda yakalamışken kuşların birkaç kare fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim.. Umarım beğenirsiniz..

2. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah onlara abi artık yumurtalar çıkınca da haber edersin :) darısı bizim başımıza

3. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah :)

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    İnş tabiki paylaşırım haberleri sizlerle :)

5. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşların bu kadar kısa sürede es tutup çiftleşmesi baktığınız kuşun sayısıyla mı alakalı yani ortamda başka kuşlar var diye daha çabuk mu adapte oluyorlar.

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    dogru zamanda dogru eşleme, ve büyük ölcüde bulundugu ortamdan kaynaklanıyor.. cünkü ordaki ciftlerin erkekleri sürekli dişilerine kur halindeler.. kur sesleri kuşu kızıştırıyo, ciftlesmeye sevk ediyor.. Bu arada [MENTION=10043]Kadir YAYLA[/MENTION] sen spangle dişi arıyordun.. elime geldi 1 tane.. ama ihtiyacın kalmadı artık sanırım...

7. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    bence büyük ihtimal onlardan ama birazda tecrübe giriyor işin içine dıye düşünüyorum birde onları eşe atmadan öncesi var

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    evet o da var.. kus bana geldiginde cok durgundu.. kendisinin yem kustugu eşi de vardı.. eşi ile kısa vadede ciftlesecegini düsünmedigimden ayırdım 1 hafta kadar dinlendirdim..

9. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Evet hocam buldum geçen hafta. Ben sırf bu yüzden 2. çifti bakmaya başladım tek çift yavru almak çok zor anladığım kadarıyla hele bide ev ortamında.

10. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Mümkünse 2 cifti de birbirlerini görebilecekleri sekilde koy.. en azından fazla ses olur..

11. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Çifthane şeklinde pvc kafes arada bölme var hocam.

12. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Hayırlısı olsun.. İnşallah 2 ciftinden de bol yavrular alırsın.. Sakarya ' dan bir üretici arkadasa forumun ihtiyacı var...

13. exorandor

exorandor Guest

Bilgi için teşekkürler, bizede faydalı olur inşallah

14. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Kuşların suan 5 yumurtası var.. iki kuşunda ilk kuluckası bu, bakalım kaç yumurtası dolu cıkacak :) önümüzdeki hafta ici ilk yavruyu bekliyorum..

15. Kerem Beyli

Kerem Beyli New Member

Beğenileri:
    0
    selam
    Resimlerden fark ettim çifthane kullanıyorsunuz sanırım.Bende iki erkek kuş var onlara eş alıcam ve çifthane almayı düşünüyorum.İki çift tek çift hanede yaşayabilir mi ? yavru verirler mi?

16. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    cifthanelerin genişliği yeterli ise verirler.. 80 cm liklerden alırsanız ideal olur.. İstanbuldaysanız dişi konusunda yardımcı oluruz.

17. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Atılım bey bende bir şey sormak istiyorum. Perşembe günü erkek kuşuma bir adet dişi aldım geldim. Maşallah ikiside öyle kızgınmış ki. getirdikten 1-2 saat sonra eşleştiler. Yumurta yapmaları ne kadar zaman sürer.
    Ayrıca diğer bir çiftimin dişisi 3-4 gündür zamanının çoğunu yuvalıkta geçiriyor ama henüz çiftleştiklerini görmedim. Yumurta yaparmı acaba.

18. UmitMurat

UmitMurat Guest

Maşallah bol yavrular

#18 UmitMurat, 7 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Kasım 2014
  19. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Kusurumu mazur görün.. yorumunuzu fark etmemişim, yeni görüyorum.. muhtemelen yuvada vakit geçiren kuş ya çiftleşmiştir, ya da yuvayı hazırlıyordur.. Diğer çiftleşen kuşlarınızla ilgili bir gelişme var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:32 -->-> Daha önceki mesaj 16:31 --

Teşekkür ederim, :)

20. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Atılım bey çiftleşen kuşlarım sanırım bu günlerde yumurtlayacaklar. Dişi ile erkek yuvaya giriyor orada baya bir zaman geçiriyorlar. Dışarı çıkıncada hemen çiftleşiyorlar. dişinin de kuyruk üstü baya şişti. İnşallah bu gün yarın torunlarımız olacak:=)))

Sayfayı Paylaş