Karadeniz Pet

Geçimsizlik...

Rumeysa ŞEVİK

Yeni Üye
Herkese merhabaa. İki dişi kuşum var biri 1.5 biri 2.5 yaşında. 1.5 yasinda olan kuşum diğerine saldırmaya başladı. Çok şiddetli şekilde saldırıyor. Üzerine uçup didikliyor zor kurtarıyorum elinden. Hatta elimi ısırıp et parçası koparabildi. Simdi kafeslerini ayirdim. Eş istiyor diye dusundum ama ona eş alamam. Eğer es isteği yuzundense bunu yatıştırmanin bi yolu var mi? Şimdiden teşekkürler...

İki Dişi kuş aynı kafeste olmaz :D .Onlarca cevap yazıyoruz.Makaleler hazırlıyoruz.İki erkek aynı kafeste durabilir ama iki dişi aynı kafeste kesinlikle durmaz kavga ederler.Belli bir zaman sonra dişilerde kıskançlık başlıyor.Bu tüm papağangiller ailesinde mevcut.o yüzden dişilerin yanına erkek almanızı öneririm.

Benimde iki dişi kuşum aynı kafeste aylardır gayet iyi geçiniyorlar.
Birbirlerine yem dahi kusuyorlar.
Çift kuşlarım bile birbirilerine bu kadar ilgili değil.

artık yapacak birşey yok ya eş seçimi olacak yada böyle ayrı kafeslerde devam 2 kızgın dişi bir kafeste duramaz öldüresiye zarar bile verebilir tehlikelidir. karar sizin ama 1.5 yaş civarı tecrübeli 1 er erkek almanızı tavsiye ederim. Sağlıcakla

İki Dişi kuş aynı kafeste olmaz :D .Onlarca cevap yazıyoruz.Makaleler hazırlıyoruz.İki erkek aynı kafeste durabilir ama iki dişi aynı kafeste kesinlikle durmaz kavga ederler.Belli bir zaman sonra dişilerde kıskançlık başlıyor.Bu tüm papağangiller ailesinde mevcut.o yüzden dişilerin yanına erkek almanızı öneririm.

Ben de çok yazı okuyorum ama hiç rastlamamistim daha önce bu bilgiye. Teşekkürler

artık yapacak birşey yok ya eş seçimi olacak yada böyle ayrı kafeslerde devam 2 kızgın dişi bir kafeste duramaz öldüresiye zarar bile verebilir tehlikelidir. karar sizin ama 1.5 yaş civarı tecrübeli 1 er erkek almanızı tavsiye ederim. Sağlıcakla
Tavsiyeniz için tesekkurler ama onlara eş alamam. İki kafesle devam edicem mecbur. Çok teşekkürler tekrardan. :)

Geri