Karadeniz Pet

Gelen disi kusumun ceresinde keratin fazlaligi var gibi

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Konuyu bilenler bilir. Bayram oldu bitti kuslar bana geldiii.mantar oldugunu dusundugum icin hemen trosyd krem aldim ve cerelerine surmeye basladim. Fakat sunu farkettim ki disinin burnunda mantar yok cunki ceresi oldukca sert ve kivrimli burun delikleri esit. Eksilme curume gibi mantari isaret edicek durumda gorulmuyo 3 gun surdum sonra vazgectim. Dogustan olabilecegini keratin fazlaligi oldugunu dusunuyorum. Sizin yorumunuz nedir

Ekli dosyalar

• 20180618_224617.jpg
    20180618_224617.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 62
Cerede kabuklanmanın diğer bir anlamı da kuşun kızışıyor olmasıdır. Kızışmış olabilir belki.

Dun aksam erkegin yanina attim. Daha once kus ciflestirmedim. soyle anlatayim once konusmaya basladilar sonra disi kuyruk kaldirdi fakat erkek de daha once ciflesmedigi icin belki. bi hareket olmadi yani ciflesemediklerini dusunuyorum. Suan yanyanalar dun geceden beri

Ekli dosyalar

• 20180618_231600.jpg
    20180618_231600.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 60
Ne tatlılar :) Zamanla olacak biraz sabır :)

Önceki konunuza da baktım ordaki erkek kuştu ve ceresinde bariz mantar vardı. Bu kuş kızışmış ve dişi. O erkek kuşa noldu, tedavi edebildiniz mi?

Sabah aksam kremi suruyorum yem yiyo su iciyo. Fakat icine cok kapanik cok korkak. Bi o kadar da cirkin suanlik buyuk bi degisim olmadi yanliz onunda mantar olup olmadigi konusunda suphelerim var. Sag burun deligi acik yenmis mi yoksa kirilmis mi cozemedim. Ayaklari temiz ama yinede ayaklarina da suruyorum krem. Tuyleri duzelememis iyi bakilmadigi belli. gagasi alin kismi gozleri falan cok garip bi kus.cins midir anlayamadim gitti.

Sabah aksam kremi suruyorum yem yiyo su iciyo. Fakat icine cok kapanik cok korkak. Bi o kadar da cirkin suanlik buyuk bi degisim olmadi yanliz onunda mantar olup olmadigi konusunda suphelerim var. Sag burun deligi acik yenmis mi yoksa kirilmis mi cozemedim. Ayaklari temiz ama yinede ayaklarina da suruyorum krem. Tuyleri duzelememis iyi bakilmadigi belli. gagasi alin kismi gozleri falan cok garip bi kus.cins midir anlayamadim gitti.
Çirkin demeyelim hiçbir hayvan çirkin değil:) Şüpheniz olmasın mantar vardı tedaviye devam edin. Oksijenli su ve troysd kremini o kuşa günde iki kez sürün. Düzelme muhakkak olacaktır. İlgisiz kalmıştı o kuş, siz bol bol sevgi verin ona. Ürkekliği bundandır.

Tedavi devam ediyo ama burun deligi acik oldugu icin oksijenli su 1 kez suruyorum icine kaciyo belli kremde bile surdukten sonra kusucak gibi oluyo. Fakat bildiginiz alinmis ve bir kenara atilmis kuslar kafes berbat yemligi sulugu el surulucek gibi degildi hepsini dezenfekte ettim. Gun icinde oturup konusuyorum simdi salicam az ucsun acilsin. Hic salindigini da dusunmuyorum. Iki tanede 1 aylik yavru kedim de var onlarla ayri ilgi bekliyo benden. Analari birakmis gitmis

Sevgi ilgi karsiligi mukemmel dost

Ekli dosyalar

• IMG-20180619-WA0003.jpeg
    IMG-20180619-WA0003.jpeg
    1,012.5 KB · Görüntüleme: 41
Adini mazlum koyucam az kaldi

Ekli dosyalar

• 20180619_153505.jpg
    20180619_153505.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 32
  • 20180619_153519.jpg
    20180619_153519.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 42
Kuş kaç yaşında bana 1 2 yaşında gibi geldi nasık eğittiniz bir de renkleri çok değişik karma gibi

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Yasi ve cinsi hakkinda hic bir fikrim yok geleli de bayramin ilk gununden beri diyelim ve ilk defa elime aldim kendisi geldi. Bazi kuslarda gudusel bence ogretmeye gerek yok bazi seyleri

Geri