Karadeniz Pet

Gelişmeme :(

jarhead

Meraklı Üye
Merhabalar değerli dostlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım erkek muhabbet kuşum aldigim ilk günden beri herhangi fiziki bir değişime uğramadı bu durumun nedeni ne olabilir. Onun haricinde Son 10 gündür sağ kanadını sürekli yukarı çekiyor ve kanadı titriyor sizce bu iki durum neden kaynaklaniyor olabilir resim yüklüyorum yardimci olursanız sevinirim.

1473546073893522007732.jpg

tek kanadı titriyorsa tek kelime ile biotin eksikliğidir, bunun içinde bütçeniz varsa SERA marka ürünün B vitaminini kullanın aşırı etkilidir, 40 tl civarı bir fiyatı var Ben Avisol B ve A yı gün aşırı olmak üzere belirli aralıklarla kullanıyorum B vitamin komplexi kuşların gelişimini tamamlamasına iştahını açmaya ve en önemlisi tüy ve kanat yapısına büyük yarar sağlar harici bir marka önermiyorum bir çok marka kullandım ama hakikaten SERA ürünleri ve Avisol ürünleri hariç gözle görülür bir yarar göremedim.

Son düzenleme:
gösterdiğiniz resimdeki kuşun ceresi daha mor ve buda kuşun 1yıllık olmadığını en fazla 3 aylık olduğunu gösteriyor bahsettiğiniz başka kuş ise tavsiyem aşşağıdadır, değil ise bu kuş 1 yaşında değil ve gelişimine yardımcı olmak için düzenli olarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

tek kanadı titriyorsa tek kelime ile biotin eksikliğidir, bunun içinde bütçeniz varsa SERA marka ürünün B vitaminini kullanın aşırı etkilidir, 40 tl civarı bir fiyatı var Ben Avisol B ve A yı gün aşırı olmak üzere belirli aralıklarla kullanıyorum B vitamin komplexi kuşların gelişimini tamamlamasına iştahını açmaya ve en önemlisi tüy ve kanat yapısına büyük yarar sağlar harici bir marka önermiyorum bir çok marka kullandım ama hakikaten SERA ürünleri ve Avisol ürünleri hariç gözle görülür bir yarar göremedim.
Fotoğraftaki kusu bir yıl önce aldığını söylemiş arkadaş. Kuşun çevresinin mor olması parçalı kuslar ömrü boyunca pembe mor renginde kalabilir. Benim kuşlarimda aynı şekildeydi parçalı olduğundan 2 yaşında ama iris bile yok kuşta ve pembe ceresi

Aynen benim kuşumda böyle 5 ay oldu alalı ne büyüyor ne çeresi değişiyor ne gözünde en ufak bi grilik var. Bu türlerde yaş tahmini oldukça zor oluyormuş bu yüzden

Kanadını incitmiştir.
O yüzden sürekli olarak yukarıya doğru çekiyordur.

size resim attığım günün den bir gün sonra kuşumun o sorunlu kanadınının tüylerinin döküldüğünü farkkettim kafes dibinde dökülen kanatları var sorun bundan olabilir mi acaba. önderdiğiniz ilaçları da muhakkak en kısa zamanda kullanacağım.

Tüy döken kuşlar tek kanadını kaldirmaz ya yara bere bir şey var mı hasar gormus olmasin bir yeri

Kontrol ettim herhangi bir sorun yok ama çıkan kanatlarin resmini çektim sizce bu sekilde sorun varmidir.
mEMDd1.jpg

mEMDd1.jpg

Bit olabilirmi bu konuda fazla birşeyler bilmem ama yinede söyliyim dedim

Geri