Karadeniz Pet

Gelmeyen 2. Yavru

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar,

İlk yavru 3 4 gün önce yumurtadan çıktı fakat 2 yavru hala çıkmadı sebebi ne olabilir ne yapmalıyım?

Işık ile baktığımda çok belli olmuyor , yaşayıp yaşamadığını nasıl anlarım ? Yumurtaların için kırmızı ve koyu kırmızı renkte

Resim ekliyorum, umarım birisi yardımcı olma zahmetinde bulunur.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Son düzenleme:
Merhaba Özgür bey;
kuşunuz yumurtlarken aralıklarını kontrol ettiniz mi? kimi zaman yumurtadan yavru çıkışı 17 ile 21 gün arasında değişebiliyor. arada döllenmemiş veya kurumuş vs... yumurta da denk gelebilir.kuşumuz yumurtlarken sıra ile yumurtalara ufak numara verip yumurtaların gelme tarihlerini not alırsak bunun takibini çok daha rahat yaparız çünkü normal şartlarda bile her yumurta arasında yumurtlarken 2-3 gün fark olabiliyor bazen 5 gün yumurtlamaya ara verdiği dahi olabiliyor

Merhaba Özgür bey;
kuşunuz yumurtlarken aralıklarını kontrol ettiniz mi? kimi zaman yumurtadan yavru çıkışı 17 ile 21 gün arasında değişebiliyor. arada döllenmemiş veya kurumuş vs... yumurta da denk gelebilir.kuşumuz yumurtlarken sıra ile yumurtalara ufak numara verip yumurtaların gelme tarihlerini not alırsak bunun takibini çok daha rahat yaparız çünkü normal şartlarda bile her yumurta arasında yumurtlarken 2-3 gün fark olabiliyor bazen 5 gün yumurtlamaya ara verdiği dahi olabiliyor

yumurtaları numaralandırmıştım daha öncede bugün 3. nolu yumurtadan yavru çıkmış fakat 2 nolu yumurtanın içine ışıkla bile baksam çok net bir şey göremiyorum bir siyahlık var oda yavru kafasını vs gördüm fakat hareket kalp atışı vs göremedim

Merhaba ılık suyun içine atın yumurtayı hareket varsa yavru var ve yaşıyor demektir hareket etmiyorsa malesef yavru yumurta içinde ölmüştür.

yumurta içinde yavru ölmüş olabilir. bazen yumurtayı çeviremediği durumlar oluyor dişinin o zaman bu tür durumlar la karşılaşılabiliyor. ali beyinde söylediği gibi hafif ılık suyla nemlendirin haraket varsa yaşıyordur ama siyahlık aynen sabit kalıyorsa ölmüştür

Ayni durum ciftimde mevcut malesef iki yavru cikabiliyor iki uctane icinde ölüyor bir tane bos resimdeki gibi yarisi siyah oluyor biraz daha bekleyin belki birseyler olabilir

Ayni durum ciftimde mevcut malesef iki yavru cikabiliyor iki uctane icinde ölüyor bir tane bos resimdeki gibi yarisi siyah oluyor biraz daha bekleyin belki birseyler olabilir

Kuşumun 3. Kuluçkası ilk defa oluyor böylr birşey. Ilık suya atıp bakıcam kıpıradama var mı diye.

merhaba arkadaşlar,

İlk yavru 3 4 gün önce yumurtadan çıktı fakat 2 yavru hala çıkmadı sebebi ne olabilir ne yapmalıyım?

Işık ile baktığımda çok belli olmuyor , yaşayıp yaşamadığını nasıl anlarım ? Yumurtaların için kırmızı ve koyu kırmızı renkte

Resim ekliyorum, umarım birisi yardımcı olma zahmetinde bulunur.

Ekli dosyayı görüntüle 2385 Ekli dosyayı görüntüle 2386 Ekli dosyayı görüntüle 2387 Ekli dosyayı görüntüle 2388 Ekli dosyayı görüntüle 2389

1-2 ve irsimdeki yumurta gitmiş diğer yumurtalar bana canlı hissi verdi.tabiki yapılan yorumlar resime göredir.

Gunu geldiyse cikar buyuk ihtimalle ölü benim diside problem kucuk bir seste yuvaliktan cikiyor koruma ic gudusu cok baskin bir disi lutino disi bulursam istedigim gibi onla aticam ese

5 dakika ılık suda beklettim fakat hiç hareket yoktu. Yumurtadan çıkardığımda bu şekildeydi. 18-20 günlük olmuş nasıl ölmüş anlamadım. kanatlarında ve ense tarafında siyah nokta vardı

1.jpg

5 dakika ılık suda beklettim fakat hiç hareket yoktu. Yumurtadan çıkardığımda bu şekildeydi. 18-20 günlük olmuş nasıl ölmüş anlamadım. kanatlarında ve ense tarafında siyah nokta vardı

Ekli dosyayı görüntüle 2394

dişiyi fazla rahatsız etmiş olabilirmisiniz? bu durum genelde 2 şekilde meydana gelir dişi yumurtaları çeviremediği yada odada gerekli nem miktarı sağlanamadığı zaman meydana gelir üretim yapan arkadaşlara bir tavsiyem odanın 2 köşesine ağzına kadar dolu kaselerde su bulundursunlar ve odayı yem su havalandırma hariç açmasınlar. zaten pro üreticiler bunun için nem dengeleyici bir cihaz bulundururlar.

dişiyi fazla rahatsız etmiş olabilirmisiniz? bu durum genelde 2 şekilde meydana gelir dişi yumurtaları çeviremediği yada odada gerekli nem miktarı sağlanamadığı zaman meydana gelir üretim yapan arkadaşlara bir tavsiyem odanın 2 köşesine ağzına kadar dolu kaselerde su bulundursunlar ve odayı yem su havalandırma hariç açmasınlar. zaten pro üreticiler bunun için nem dengeleyici bir cihaz bulundururlar.

Açıkçası havadan kaynaklı olabilir. Oda çok havasız kaldığı için gece açık bırakıyorum camı . Dişi ele alışık hergün 1 yada 2 kez bakıyordum.

Açıkçası havadan kaynaklı olabilir. Oda çok havasız kaldığı için gece açık bırakıyorum camı . Dişi ele alışık hergün 1 yada 2 kez bakıyordum.
gece camı açıkmı bırakıyordunuz? bari gündüz açık bıraksaydınız malüm geceleri çok seri kuş üstünde ne kadar yatarsa yatsın ısıtamaz havalandırma odanın kapısı açsanız yeterli olurdu benim kastettiğim nem miktarı idi ayrıca yumurtalı kuş asla kafesten çıkarılmaz.

gece camı açıkmı bırakıyordunuz? bari gündüz açık bıraksaydınız malüm geceleri çok seri kuş üstünde ne kadar yatarsa yatsın ısıtamaz havalandırma odanın kapısı açsanız yeterli olurdu benim kastettiğim nem miktarı idi ayrıca yumurtalı kuş asla kafesten çıkarılmaz.

Kafesten çıkartmıyorum hocam zaten, 3.kuluçkası bu kuşun ilk defa böyle birşey geliyor başıma

Arkadaşlar,
Her yumurta çıkacak diye bir kural yok. Evrende kalite kontrol çok hassas ve acımasızdır. Problemli olduğu anlaşılan yavruların yaşaması pek olası değildir. O siyah noktalı çıkmamış bende yavrular görüyorum. Ama devam edeceğiz. Diğer yumurta ve yavrulara bakacağız.

Günde 1 kaçsefer bakmadan birsey olmaz. Muhtemelen yumurtadan çıkamamış ve ölmüs. Belkide bi kaçgün önce mudahale etseydin yasıyordu. Kaç yumurta var.

Günde 1 kaçsefer bakmadan birsey olmaz. Muhtemelen yumurtadan çıkamamış ve ölmüs. Belkide bi kaçgün önce mudahale etseydin yasıyordu. Kaç yumurta var.

5 - 2 tanesi çıktı 1 tanesi ölü 1 tane yumurta kaldı çıkacak inş. 1 tanede boş

Çıkar insallah eğer yumurta 8-9 olsaydı hepsini birden tam altına alamamış olabilir diyecektim ama 5 yumurtaymış birde yumurta hazırlığı döneminde vitaminsizliktende yetersiz beslenmedende olabiliyor. Bundan sonraki kuluçkalarda daha dikkatli olursun