Karadeniz Pet

Gerçekten anlayan birine ihtiyacım var

burakomurtak

Yeni Üye
Konuyu anlatmak gerekirse mavi erkek olmalı 1 seneyi doldurdu benle beraber alışık konuşuyor herşeyi yapıyor 4 ay önce yeşili aldım yanına dişi diye son 1 aydır ceresi iyice koyulaştı mavinin yanlış bilmiyorsam kızışma döneminde yeşilde bi belirti yok ama 3 haftadır yuvalık takılı kafese ikiside dokunmadı bile yuvalığa hiç kavga etmiyorlar bazen beslediklerini görüyorum birbirlerini bi arkadaşım sen 2 erkek çiftleştirmeye çalışıyo olmayasın dedi benimde aklıma takıldı bi çok resim çektim hepsini yüklüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Dipnot: Mavi erkek eminim çünkü bir aydır elime sürtüyor poposunu ağzından çok fazla yem çıkartıyo onu yaptıktan bikaç saniye sonrada zaptedemiyorum beni dişi kuş yerine koydu resmen gagasıyla parmaklarıma istediği pozisyonu veriyo bide kaldırıp indirerek keyfine bakıyo sonra. yeşil kuş dişiyse eğer kızıştırıcı verirsem faydası olurmu bunuda yorumlarsanız memnun kalırım.

Edit: Resimler 2-3 ay öncesinin fakat yeşilin cere rengi aynı mavinin daha koyu bi mavi mor arası şuan

Son düzenleme:
Hocam mavi kuşun erkek doğru yeşil dişi tamam ama erkek ve dişi kuş henüz kızışmamış erkekte kızışma yok yani daha resimlere göre

Hocam mavi kuşun erkek doğru yeşil dişi tamam ama erkek ve dişi kuş henüz kızışmamış erkekte kızışma yok yani daha resimlere göre

anladım hocam erkeğin şuanki hali gayet kızgın emin olabilirsiniz güncel bi resim yüklicem birazdan . dişiyi kızıştırmak için yuvalığa ilgi duymaı için ne yapabilirim peki kızışmamış olsa bile yuvalığa girmesi gerekmiyormu daha gagasını değdirmedi bile yuvalığa

Usta aklima takildi bende kusuma es alicam ele alisik sen bunlari birlestirdiginde senden uzaklastimi kus

anladım hocam erkeğin şuanki hali gayet kızgın emin olabilirsiniz güncel bi resim yüklicem birazdan . dişiyi kızıştırmak için yuvalığa ilgi duymaı için ne yapabilirim peki kızışmamış olsa bile yuvalığa girmesi gerekmiyormu daha gagasını değdirmedi bile yuvalığa

Hocam çiftleşme dönemine girmeden yuvalığa girmez yanına gitmez normal

Usta aklima takildi bende kusuma es alicam ele alisik sen bunlari birlestirdiginde senden uzaklastimi kus

dişi hiçbir şekilde en ufak bi sıcakkanlılık göstermedi geldiğinden beri ama mavide çok az bi fark olduğu kesin nasıl desem sana, elimdeyken dişide kafesten çıkıp bi tur atıyorsa odada oda onun peşine takılıyor bide konuşması azaldı hala kelimeleri söylüyor fakat eskii kadar sık değil dişi geldiğinden beri net kelime öğretemedim 4-5 tane kelime haznesi var :)

Hocam çiftleşme dönemine girmeden yuvalığa girmez yanına gitmez normal

anladım teşekkür ederim. dişiyi çiftleşme dönemine getirmek için neler yapılabilir ?

dişi hiçbir şekilde en ufak bi sıcakkanlılık göstermedi geldiğinden beri ama mavide çok az bi fark olduğu kesin nasıl desem sana, elimdeyken dişide kafesten çıkıp bi tur atıyorsa odada oda onun peşine takılıyor bide konuşması azaldı hala kelimeleri söylüyor fakat eskii kadar sık değil dişi geldiğinden beri net kelime öğretemedim 4-5 tane kelime haznesi var :)

anladım teşekkür ederim. dişiyi çiftleşme dönemine getirmek için neler yapılabilir ?

Zaman tek ilacın eğer tüy değişiminde değil ise nijer katabilirsin yemine

Elden kacmasinda varsin konusmasin brn konusurum onun yerine :) saolasin

Zaman tek ilacın eğer tüy değişiminde değil ise nijer katabilirsin yemine

aldığım kişiye sormuştum boş işler nijer falan bende satıyorum ama ille isteyen oluyo diye demişti bana. Gerçekten bi faydası oluyomu nijer tohumlu yemin ? Birde zamana bırakırım tabide 1 yıl içinde hiç kızışmama gibi bişey söz konusu olabilirmi

aldığım kişiye sormuştum boş işler nijer falan bende satıyorum ama ille isteyen oluyo diye demişti bana. Gerçekten bi faydası oluyomu nijer tohumlu yemin ? Birde zamana bırakırım tabide 1 yıl içinde hiç kızışmama gibi bişey söz konusu olabilirmi

İllaki kızışacak kuş bu çiftleşme dönemi geldiğinde belli eder kendini, nijer boş değil ama bazen yaşı gelmeden verenler oluyor o zaman boş tabi

İllaki kızışacak kuş bu çiftleşme dönemi geldiğinde belli eder kendini, nijer boş değil ama bazen yaşı gelmeden verenler oluyor o zaman boş tabi

anladım hocam çok teşekkür ederim yeşil en az 1.5 yaşında diye biliyorum zaten ufak değildir hanımağa gibi oturuyo kafeste erkek genç biraz kıpırdak ^^

Geri