Karadeniz Pet

GERÇEKTEN ÇOK ACİL !!! Yumurtladi

batuhan003

Yeni Üye
Arkadaslar daha önce başıma bu durum gelmedi. Dişi muhabbrt kuşum kendi kendine yumurtladı. Yani bir eşi yok. Yuvalık taktım suan yuvalıkta ve yumurtayla oynuyor içeride. Şu dakikadan sonra ne yapmam lazım ? Bakımı beslenmesi için? Kafesten çıkartmamak mı lazım ? Başka yumurtada yapar mı ? Daha aklıma gelmeyen sorular da var. Lütfen bilen birileri yardım etsin. Bu aşamadan sonra neler yapmam gerekir ona nasıl davranmam gerekir. Yumurtanın boş olduğunu ne zan farkedecek ? ACİL :(

Ustalar daha iyi bilir ama yuvalık takmanıza gerek yok bence nasılsa yumurta boş kuş boşuna yatmasın eş alın eğer yavrulamasını isterseniz

Yumurtanın dolu olma ihtimali var mı sence?

kızgınlık yumurtası bu

yavrular görmek istiyorsanız

eş alın ve bebek kuşları bekleyin

yapacak bişey yok

Eşi olmadığı icin kizginlik yumurtası bu.
yani yuvalik takmaniza gerek yok.
Dişi muhtemelen yumurta ile oynayarak kiracaktir.
Kizginlik yumurtasini alin altindan.
yavru almak istiyorsanız yanina erkek kuş almanız gerekir.

Arkadaşlar eş alayım mı diye sormadım sizlere lütfen sordugum sorularla ilgili bilginiz varsa cevap verin . Kuş yumurtladı şu andan itibaren ne yapmam gerekli ? Nasıl bir ortamda tutmam gerekli, besin takviyesi yapmam gerekli mi ? Kaç gün diğer kuşlarımdan uzak tutmam gerekli ? Başka yumurtalar yapar mı ? Vs vs. Uzman kişilerin yardımını bekliyorum

bu kadar panik yapmayın ve arkadaşların yorumlarına ters ters yazmayın .... bu aşamadan sonra hiç bir şey yapmayın alın atın yumurtayı boşu boşuna hayvanı yormayın haftada 1.2 defa yumurta maması verin kendinin cabuk topralar

Son düzenleme:
Acil diye konu acmissiniz, gereken cevaplar verildi zaten.
Ne duymak istiyorsunuz?
Yuzlerce yavru almış, kuş beslemis biri olarak bilgimiz yokmuş
kusura bakmayin.

Ya ben bu olaya çok sinir oluyorum bilginiz yoktur acil mi değil mi karar veremez acil diye başlık atarsınız bise demem ama insanlar size yardim için yorum yazmalarına rağmen terslenip bilgisi olan yazsın gibi yorum yapmak yanlis
Kimse size burada yardim etmek zorunda değil cevap yazmak zorunda değil ama insanlar ufak hobiciler de düzgün bakim yapsın diye yardımlasiyirlar bunun için tesekkur edileceğine bilmiş bilmiş ters cevap yazmak büyük ayip

Anlayamadığınız şu ; benim gibi gerçekten ne yapacağını bilemeyen sürüyle insan var ve ben bu konuda araştırma yaptığımda hep aynı cevaplar verilmiş soru soran kişiye hiç yardimci olunamamış. Yazdıklarınızı bilmek için usta kuşcu olmaya gerek yok. Eş alın eş almayacaksanız yumurtayı atın gibi hiç alakası olmayan cevaplar var. Benim merak ettiğim hayvana nasıl davranılması gerektiği, besin olarak ne verilmesi gerektiği falan filan. Ben kimseyi terslemiyorum niye tersliyeyim ? Sadece sorulara cevap arıyorum. Sorulara cevap vermek yerine konuyu eş almaya getiren kişiler sadece bilgi kirliliği yaratıyor ve kimse faydalanamıyor. Kimseye yardım ettiğiniz yok aksine köstek oluyorsunuz. Bravo size. Lafıma laf katmayın da bilrn kişiler yorum yapsın boş cevap vermeyin herkes gerçek bilgiden faydalansın.

Kardes zaten yavru almak gibi bi derdin yok yumurtayi at gitsin hepsibu.Ayrica yasin kac basin kac burdaki sana yardim etmeye calisan ustalara bu atarin nedir anlam veremedim.

Bak kardesim eger disin tek basinaysa yani yaninda erkek kus yoksa ve erkek kusla ciftlesmeden yumurta yaptiysa o yumurta döllenmemiştir. Yani o yumurtadan yavru alamazsin. Bos yere disi kusunu yuvalikta bekletme. Senin yapman gereken tek birsey var. Gidiceksin kusuna 1 tane erken kus alacaksin haftada 2 veya 3 defa tumurta mamasi yapacaksin. Disi kusla erkekk kus ciftlesecek ondan sonra gelen yumurtalar icin gun sayacaksin

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendisi bence yavru cikcagini dusunuyo:D kardesim sen bekle cikar yavru :D disi kendisiyle ciftlesmistir eminim..

Heyecan yapmis olmali ☺☺ 3 yil boyunca 1 yumurta beklemis birisi olarak heyecanini anliyorum ☺

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim yumurtayı at ve yuvalığı çıkar dişiyi yorma.Yumurta yaptığı için kalsiyum eksikliği olduğundan mamayla destekle bunun dışında yapabileceğin bir şey yok normal bir şekilde bakabilirsin.Eğer yavru almak istiyorsan yanına bir erkek al.

Bi önceki yorumu yapan arkadasa teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçen beim kuşumda yumurtladı tabii eş yoktu yanında yumurtayı aldım kırdım tabakta içini inceledim döl yok :) tabi olmaz erkek yok yanında bu aylarda yumurtlaması normal bence ama üreticiden gittim yaşına uygun 2 yaşında eş aldım bekliyoruz bakalım erkek alşsın çiftleşin diye

SABIR EN BÜYÜK ERDEMDİR.

Geri