Karadeniz Pet

Gıcırdama Sesleri

• Konbuyu başlatan Berkcan TÜR
  • Başlangıç tarihi
B

Berkcan TÜR

Guest
Merhaba arkadaşlar kuşum 4 gündür gıcırdama sesi çıkarıyor sessiz sessiz ötüyor söylenme gibi acaba konuşmaya mı çalışıyor fikirlerinizi almak istedim :confused:

eğer gagasını gıcırdatıyorsa uyumaya hazırlanıyordur

benımkıde gaga tası falan aldıktan bır gun sonra bunu yapmaya başladı. şimdi ise fazla bişey yok.

hayır gagayla alakası yok ötüyo sadece sessiz ötüyo mırıldanıyoo. günün belirli zamanlarında ama sesindede bişeey yok normal yüksek tonda da ötüyo ama arada sessiz sessiz ötüyor

şu anda benim kuşumun sessiz sessiz öttüğü gibi. Hiç bir sorun yok içiniz rahat olsun. Gaga taşı ayriyetten gagasını yontma ve ihtiyacı olan mineralleri alması için lazımdır.

kuşlar mutlu oluncada o sesi çıkarıyormuş daha önceden bir arkadaş yazmıştı.

Benimki de sabah saatlerinde biz uyandığımızda aynı şekilde ses çıkarıyor. Bazen de dinlediğim bi şarkıya eşlik ediyor aynı şekilde. Mutluluktan veya hoşuna giden bi şey olduğunda yapılan bi şey

Eger bir hastalık yok ise mutlu oldugunda cıkartır o sekildeki sesleri

bazen kendimizi yatağa atıp bir "ohh" çekeriz ya, işte kuş da öyle yapıyor :)

oh iyi ozaman hayır gayet mutlu sabahları hiç susmuyo zaten beni görene kadar ötüp duruyor :)

Selam arkadaslar. yardımınıza ihtiyacım var. bu yakınlarda tanıdık bir arkadaşdan 2 muhabbet kuşu aldım. dişi kuşun son 2 gündür hapşırıyor. fazla uyuyor. soğukta bıraktığımızı sanmıyorum. ama yıkansınlar diye kabları vardl. sudan çıkınca birisine soğuk oldu qaliba. ben ona ne yapa bilirim? kendileri daha 3 aylık yavru. kuyruğunu da titretiyor. Berkcan beyin de sorduğu gibi, benim kuşum da son iki günde uyuyor ve o sesleri çıkarıyor. acaba iyileşir bir hastalık mı? Önceden teşekker ederim

Geri