Giresun'lular İstanbul'da Sahaya İniyor !

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve İsmail ÇAPAN tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. İsmail ÇAPAN
  Çevrimdışı

  [​IMG]
  Gaziosmanpaşa’daki Kazım Karabekir Spor Kulübü tesislerinde yapılacak olan turnuva, onbinlerce Giresunlu genci ve yüzlerce Giresun derneğini bir araya getiriyor."Giresunlular Sahada" sloganıyla organize edilen turnuva, sporun kardeşlik, birlik ve dayanışma ruhu olduğuna vurgu yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda kadınların ve çocukların da yoğun ilgi gösterdiği turnuvalarda açılış ve kapanış şenliklerinde birçok sanatçı, folklor ekipleri ve çeşitli eğlenceler düzenlendi.
  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Turnuva’nın Giresunlu gençlerin sosyal, kültürel ve manevi değerlerini paylaşacakları bir platform olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:“Giresunlular Sahada” sloganı; üzerinde düşünülmüş sosyal bir mesaj barındırıyor. Biz her türlü aktiviteyi sosyal bir potada eritmek için yola çıkmış; kültüre, milli ve manevi değerlere kıymet veren bir sivil toplum kuruluşuyuz.

  Turnuvamız futbol vesilesiyle yüzlerce gencimizi bir araya getiriyor. 3-4 ay boyunca, müsabakalarda oynayan gençleri seyretmek için onbinlerce hemşehrimiz buluşuyor, tanışıyor, hasret gideriyor ve bir paylaşım ve iletişim yaşanıyor. Bütün bunlar, kültürel bir backgroundun önünde yaşanan tablodur. Biz, gençlerimizin meşru ve toplum tarafından kabul edilebilir zeminlerde sosyalleşmesi ve kendi kültürünü yaşaması için bu çalışmaları yapıyor ve yıllardan beri yapmaya devam ediyoruz.”Bu yıl 6.'sı düzenlenen Giresun Dernekler Arası Futbol Turnuvası’nın açılış programında ise, açılış konuşmalarından sonra halk oyunları gösterileri, müzik dinletileri, ünlü konuklar ve sürpriz eğlenceler ile protokol gösteri maçı yer alacak. Açılış programından sonra turnuva karşılaşmalarına geçilecek.

  Yer: Kazım Karabekir S.K
  Tarih:19/01/2014
  Saat:14:00

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:53 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

  Yok mu Hiç Çotanak koca sitede :D
   

Sayfayı Paylaş