Karadeniz Pet

Gitdi 5tl lik yuvalık

• Konbuyu başlatan hasta8
  • Başlangıç tarihi
H

hasta8

Guest
DİŞİ KUSUM HER GÜN YUVALIGA GİRİP DURUODU 5GÜN SONRA Bİ AÇDIM YUVALIK PARANÇARÇA OLMUŞ BİDA TAHTA DİŞİ TERMİNETÖRGİBİ .NİE PARÇALADI YUVALIGI ACABA:confused::mad:

Yumurtlama hazırlığı yavrular olsunda giden 5 tl lik yuvalik olsun..

Talaş ve kuş kumu koyun iç düzenine karışmayın benim yuvalığın içi de parçalanmış ama yavrularım var :D

Hepsinden önce bir dil kursuna yazılın derim. Gitdi değil gitti. Açdım değil açtım. Paranparça değil paramparça. Bu koşullarda Türkçe konuşurken üstüne üstlük Terminator yazmışsınız.

Hepsinden önce bir dil kursuna yazılın derim. Gitdi değil gitti. Açdım değil açtım. Paranparça değil paramparça. Bu koşullarda Türkçe konuşurken üstüne üstlük Terminator yazmışsınız.

Sizde görgü kuralları öğreten bir kursa gidin bence.. :) Bir kişinin hatalarını herkese açık olan ortamlar da dile getirmeniz çok kaba bir davranıştır. Kaldı ki belki de arkadaşın aksanı öyledir. Mesela bizim antepde bu dil beyle (böyle) konuşulabilir. Burada aksan budur. :D

Yani uzun lafın kısası sizi bu davranışınızdan ötürü kınıyorum..

Bir insana nasihatinizi yalnızken yapınız. Toplum içinde nasihatten kaçın. Çünkü insanlar içinde nasihat etmek, bir-nevi kınama olup dinlemesine razı olunmaz. İmam Şafiî

Bir insana başkaları önünde verilen öğüt, öğüt değil, HAKARETTİR

Sizde görgü kuralları öğreten bir kursa gidin bence.. :) Bir kişinin hatalarını herkese açık olan ortamlar da dile getirmeniz çok kaba bir davranıştır. Kaldı ki belki de arkadaşın aksanı öyledir. Mesela bizim antepde bu dil beyle (böyle) konuşulabilir. Burada aksan budur. :D

Yani uzun lafın kısası sizi bu davranışınızdan ötürü kınıyorum..

Konuşma, ağız, her yerde farklıdır ama yazmak her yerde aynıdır.
Antep ağzında beyle diye okunabilir söylenebilir fakat öyle yazılamaz asla. Bu bir görgüsüzlük değil bu bir uyarı etik bir kuraldır. Bence siz düşünce tarzınızı değiştiriniz. Saygılar.

Konuşma, ağız, her yerde farklıdır ama yazmak her yerde aynıdır.
Antep ağzında beyle diye okunabilir söylenebilir fakat öyle yazılamaz asla. Bu bir görgüsüzlük değil bu bir uyarı etik bir kuraldır. Bence siz düşünce tarzınızı değiştiriniz. Saygılar.

Yani isterseniz tartışmayalım. Çünkü yaptığınız davranış çok kaba ve aşağılayıcı bir davranıştır. Ve ben buna asla izin vermem. Siz kendinizden sorumlusunuz başka birinden değil. Kendi davranışlarınızı düzeltin daha sonra başkaların davranışlarıyla ilgilenin. Daha fazla sizle muhattap olmak istemiyorum.
Size Ömer Hayyam 'ın bir şiirinden kesitle son cevabımı veriyorum ;

Kör cehalet çirkefleştirir insanları.
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet
Lakin bir lâfa bakarım laf mı diye,
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye

´ Ömer Hayyam`

inş en kısa surede guzel haberlerınızı alırız

yenısı alirsin dostum 5 tl lik yuvalık dediğin ne dir ki beya kendın de yapabilirsin. google amcada ölcüleri var.