Karadeniz Pet

Gittikçe sıklaşan nöbetler

Kardes suan bende kusun basindayim tunekten dustu ayaklari kanatlari yamuldu kafa gitti ciglik atti sakinlesti benimde 2. Oldu yarin goturecem Insallah yarina cikar :( kalp krizinden supheleniyorum ben

Beyin Sarsıntısı; Belirtileri: Kuş sarsılır(sallanır) titrer gibi davranır veya bilinçsizce konargadan aşağı düşer. Kramp,felçli gibi yada normal olmayan şekilde kafasını tutması sulanan gözleri yana veya arkaya doğru büyük durması (kafasının) belirtilerdir. Muhtemel sebebler: Uçarken çarpması
Arkadaşlar bir sitede böyle bir şey gördüm.Bu belirtiler benimkinin belirtileri.. Ama bilmiyorum,en iyisini veteriner söyler tabi. Zaten benimki herhangi bir yere çarpmadı bir beyin sarsıntısı geçirmesini gerektirecek bir durum yok,beyinsel olduğu kesin gibi ama.

demiştim ya bir çok sebebi olabilir diye beyin sarsıntısı dediği durum beyinde kanama yapabilecek bi çarpma. kanama alanı beyinde yer kaplar ve beyni sıkıştırır sıkışan sinirler normal yapması gereken işleri yapamaz fazla ya da az çalışır sonuç da bu şekilde kasılma çığlık atma şeklinde krizlere sebep olur

Son düzenleme:
Cok gecmis olsun. Ben izmir balcovada yim. Yapabilecegim bir sey olursa yardima hazirim

Çok çok geçmiş olsun inşaallah iyi olur yavrucak benim şüphem kalp krizi yönünde inşaallah atlatmıştır

demiştim ya bir çok sebebi olabilir diye beyin sarsıntısı dediği durum beyinde kanama yapabilecek bi çarpma. kanama alanı beyinde yer kaplar ve beyni sıkıştırır sıkışan sinirler normal yapması gereken işleri yapamaz fazla ya da az çalışır sonuç da bu şekilde kasılma çığlık atma şeklinde krizlere sebep olur

beyinde kanamaya bağlı sinirlerin sıkışmasına bağlı bir durum olması halinde kalıcı bir etki olması gerekir bence oysa anlatılanlara göre kuş nöbetten birkaç dakika sonra normale dönüyor

beyinde kanamaya bağlı sinirlerin sıkışmasına bağlı bir durum olması halinde kalıcı bir etki olması gerekir bence oysa anlatılanlara göre kuş nöbetten birkaç dakika sonra normale dönüyor

ben insanlar üzerinden bildiklerimle konuşuyorum insanlarda da kafa travmaları beyin kanamaları bu tip nöbetlere sebep olabilir çünkü o kanama pıhtılaşır durur kendini sınırlar ve yer kaplayan bir kitle haline dönüşür ve beyinde aralıklı olarak deşarjlar olabilir kuşları bilemem ki veteriner değilim.ve tabi bu anlattığım mekanizma bu kadar basit değil bana anlatılan epileptik bir atak gibi geldi tüm kaslarda kasılma fln.epileptik ataklar ırsi de olabilir hiç sebepsiz hani basite indirgemeye çalıştım sinir sıkışması diye ama mekanizma tamamen farklı

Son düzenleme:
ben insanlar üzerinden bildiklerimle konuşuyorum insanlarda da kafa travmaları beyin kanamaları bu tip nöbetlere sebep olabilir çünkü o kanama pıhtılaşır durur kendini sınırlar ve yer kaplayan bir kitle haline dönüşür ve beyinde aralıklı olarak deşarjlar olabilir kuşları bilemem ki veteriner değilim

üstadım ben sizin bildiklerinizin yanlış olduğunu söylemek istemedim yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın

üstadım ben sizin bildiklerinizin yanlış olduğunu söylemek istemedim yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın

hayır hayır yanlış anlaşılma değil ben burdaki insanların fikirlerine çok güveniyorum gözlemleriniz ve bilgileriniz çok kuvvetli tecrübe edilerek öğrenilmiş bir sürü bilgi dolu burda.ben sadece aklıma gelenleri söyledim fakat tabi ki yanlış düşünüyor da olabilirim.söylediğinizde de haklısınız çünkü dediğim gibi hastalığın mekanizmasını ben yanlış anlatmışım :)

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,
Bornova'daki veterinere götüreceğim.Ama şöyle bir durum var. Bornova bizim eve epey uzak,önce metroya kadar yürümek oradan binmek oradan da yine veterinere kadar yürümek gerek. Bu kışta, kuşu nasıl çıkarabilirim? Neredeyse 1 saat sürecek yolu olan (tıklım tıklım) metroya nasıl bindirebilirim? Evde karton kutular var, delik açsam.. Akıl karı gibi durmuyor. Kuş soğuktan etkilenecek o kutunun içinde ve çok korkacak. Yol çok uzun.
Babamın arabası var ama 2 gün yok. Ancak 2 gün sonra götürebiliriz.Ne yapmalıyım sizce?

geçmiş olsun

O şekilde götürün. Kutunun içinde izmirde heleki o kadar etkilenmez. Ben daha bu hafta şehirlerarası seyahat ettim kuşlarımla. 2 gün beklemeyin. Aslında böyle durumlar için evinizde bi taşıma kafesi olmalı. Hamster kafesleri ideal mesela.

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.Umarım sağlığına kavuşur kuşunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

O şekilde götürün. Kutunun içinde izmirde heleki o kadar etkilenmez. Ben daha bu hafta şehirlerarası seyahat ettim kuşlarımla. 2 gün beklemeyin. Aslında böyle durumlar için evinizde bi taşıma kafesi olmalı. Hamster kafesleri ideal mesela.

Evdekilerin evhamını yenemedim,ikna olmuyorlar soğukta kuşun 1 saatlik yol çekmesine (ki yürüme mesafesi çok fazla). Bu gece de bekleyeceğim başında,bir nöbet daha geçirirse arabayı beklemeden yarın götüreceğim. Ama bu gece ve yarın da iyi olursa arabayı beklemek mantıklı geliyor. Kuşun hırpalanmasını istemiyorum doğrusu. Nöbetler geceleri gerçekleşiyor,bakalım bu gece. Bir de bizim kuş evin içinde uçmaya bayılıyor. Zarar gelmesin diye izin vermiyoruz ama en ufak bir kapı aralığı gördü mü pır koridora,bugün de her zamanki gibi koridorda uçarken başını aynaya çarptı.Sürekli kaçıyor koridora, başını da çarpmış olabilir. Neyse çıkar veterinerde.. :/

Şu an durumu nasıl?Nöbet geçirdi mi yine?

Hayvan kac kere bunu yasamıs hala veterinere gitmek icin ne bekliyorsunuz ölmesinimi?

Internette gördüm de Veteriner Hekim Tolgay Aytar kuşlardan anlıyormuş ve Bornova'da hizmet veriyormuş..

Hayvan kac kere bunu yasamıs hala veterinere gitmek icin ne bekliyorsunuz ölmesinimi?

Lütfen bilip bilmeden yargılamayın. Ona ne kadar değer verdiğimizi, üstüne titrediğimizi burada anlatmaya gerek yok. 2 gündür veteriner araştırması yapıyorum, altımızda araba yok, yakında da kuşlardan anlayan veteriner yok. Konuşmadığımız veteriner kalmadı. Ben hayatımda onu elime bile almamışken 1.5 saatlik yola (kışın bu soğuğunda) bir kutunun içinde götüremem,bunu göze alamam. (üstelik kalabalık metro ve otobüs de cabası.)
Bugün bulabildiğimiz en yakında bulduk bir veteriner ve şu an yola çıkmak üzereyiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:11 --

Şu an durumu nasıl?Nöbet geçirdi mi yine?

Hayır geçirmedi ve çok enerjik, mutlu. Götürüyoruz bugün veterinere ^^ Bornova çok uzak, kuşa eziyet olmasın. Yakınlarda beğenilen bir veterinere götüreceğiz. İçimize sinmezse Bornova ama kuş hırpalanır..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

Götürdük kuşumuzu veterinere. Evde çok güzel kafeslerimiz vardı,yolculuk kafesimiz de vardı ama babam hepsini birilerine vermiş o yüzden kuşu küçük bir karton kutuya koymak zorunda kaldık.
Koyarken de götürürken de hem o hem biz eziyet çektik, hayatımda avucuma almadığım kuşu kaç kere avucumun içine almak zorunda kaldım bilmiyorum :(
kutuya koyduk, kapattık üstüne de bez koyduk, taksiyle gittik. Takside kutunun içinden çıktı camlar açıktı son anda tuttuk..
Neyse veterinere gittik, eve çok yakındı ve sitesine kuş kategorisi koyduğu için gittik. Bu kutuyla iyi ki Bornova'ya gitme gibi bir girişimde bulunmamışız. İşkenceydi.
Neyse, götürdük. Veteriner eline bile almadı. Benim elimde tutmamı istedi. Belirtileri sordu, şöyle bir dışarıdan baktı. Uzun uzun konuştu. İşte yeni bir oyuncak aldınız mı, maması ne, neler veriyorsunuz, kafesi nasıl, bir sürü şey sordu.
Bu belirtiler gıda zehirlenmesinde oluyor genelde dedi. (Bunu daha önce duymamıştım?)
Konuştu bayağı, ha bir de B vitamini verin mutlaka dedi. Avisol mu ne verin dedi ama onların zararlı olduğu söylenmişti bu sitede. Ne verebilirim B vitamini takviyesi için?
Acaba şeyden mi oluyor, mürekkep balığı kabuğu veriyoruz ya. Bitirmişlerdi kafestekini ama meğer evde varmış banyoluklarının içinde. Bizimki gezinirken keşfetti banyoluğu ve içinden çıkardı getirdi bunu. Küçük bir parça (yazdan kalma) yiyip duruyor. Ben de zararı olmaz dedim, kafese takmadım dışarıdayken yiyor sürekli. Acaba ondan mı? Bilmiyorum şu an her şeyi düşünüyorum.
Neyse meyveleri iyice yıkayın kafesi çok çok temiz tutun dedi.
Öyle, bakalım 2 gündür çok enerjik, nöbet de geçirmedi. Birazdan kafesi dezenfekte edeceğim iyice.
B vitamini takviyesi konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:27 --

Bu arada B vitamini eksikliğini araştırdım. İnsanlarda mesela sinir sistemi bozukluklarına yol açabiliyormuş. Mantıklı geldi bana şimdi.
Kuşum bu aralar yemin içindeki çekirdek gibi uzun,içi yumuşak şeyi yiyor sadece deli gibi. Adının ne olduğunu bilmiyorum ama yemleri dağıtıyor ve sadece onu yiyor. Hatta öyle ki az önce kavanozu devirdi içine girdi o şeyleri tek tek bulup çıkarıp yedi. Sizce bunun da bir anlamı var mı? Vücudunun ihtiyacı olduğu için mi yiyor?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

Yorum.. ? :)

Lütfen bilip bilmeden yargılamayın. Ona ne kadar değer verdiğimizi, üstüne titrediğimizi burada anlatmaya gerek yok. 2 gündür veteriner araştırması yapıyorum, altımızda araba yok, yakında da kuşlardan anlayan veteriner yok. Konuşmadığımız veteriner kalmadı. Ben hayatımda onu elime bile almamışken 1.5 saatlik yola (kışın bu soğuğunda) bir kutunun içinde götüremem,bunu göze alamam. (üstelik kalabalık metro ve otobüs de cabası.)
Bugün bulabildiğimiz en yakında bulduk bir veteriner ve şu an yola çıkmak üzereyiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:11 --

Hayır geçirmedi ve çok enerjik, mutlu. Götürüyoruz bugün veterinere ^^ Bornova çok uzak, kuşa eziyet olmasın. Yakınlarda beğenilen bir veterinere götüreceğiz. İçimize sinmezse Bornova ama kuş hırpalanır..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

Götürdük kuşumuzu veterinere. Evde çok güzel kafeslerimiz vardı,yolculuk kafesimiz de vardı ama babam hepsini birilerine vermiş o yüzden kuşu küçük bir karton kutuya koymak zorunda kaldık.
Koyarken de götürürken de hem o hem biz eziyet çektik, hayatımda avucuma almadığım kuşu kaç kere avucumun içine almak zorunda kaldım bilmiyorum :(
kutuya koyduk, kapattık üstüne de bez koyduk, taksiyle gittik. Takside kutunun içinden çıktı camlar açıktı son anda tuttuk..
Neyse veterinere gittik, eve çok yakındı ve sitesine kuş kategorisi koyduğu için gittik. Bu kutuyla iyi ki Bornova'ya gitme gibi bir girişimde bulunmamışız. İşkenceydi.
Neyse, götürdük. Veteriner eline bile almadı. Benim elimde tutmamı istedi. Belirtileri sordu, şöyle bir dışarıdan baktı. Uzun uzun konuştu. İşte yeni bir oyuncak aldınız mı, maması ne, neler veriyorsunuz, kafesi nasıl, bir sürü şey sordu.
Bu belirtiler gıda zehirlenmesinde oluyor genelde dedi. (Bunu daha önce duymamıştım?)
Konuştu bayağı, ha bir de B vitamini verin mutlaka dedi. Avisol mu ne verin dedi ama onların zararlı olduğu söylenmişti bu sitede. Ne verebilirim B vitamini takviyesi için?
Acaba şeyden mi oluyor, mürekkep balığı kabuğu veriyoruz ya. Bitirmişlerdi kafestekini ama meğer evde varmış banyoluklarının içinde. Bizimki gezinirken keşfetti banyoluğu ve içinden çıkardı getirdi bunu. Küçük bir parça (yazdan kalma) yiyip duruyor. Ben de zararı olmaz dedim, kafese takmadım dışarıdayken yiyor sürekli. Acaba ondan mı? Bilmiyorum şu an her şeyi düşünüyorum.
Neyse meyveleri iyice yıkayın kafesi çok çok temiz tutun dedi.
Öyle, bakalım 2 gündür çok enerjik, nöbet de geçirmedi. Birazdan kafesi dezenfekte edeceğim iyice.
B vitamini takviyesi konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:27 --

Bu arada B vitamini eksikliğini araştırdım. İnsanlarda mesela sinir sistemi bozukluklarına yol açabiliyormuş. Mantıklı geldi bana şimdi.
Kuşum bu aralar yemin içindeki çekirdek gibi uzun,içi yumuşak şeyi yiyor sadece deli gibi. Adının ne olduğunu bilmiyorum ama yemleri dağıtıyor ve sadece onu yiyor. Hatta öyle ki az önce kavanozu devirdi içine girdi o şeyleri tek tek bulup çıkarıp yedi. Sizce bunun da bir anlamı var mı? Vücudunun ihtiyacı olduğu için mi yiyor?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

Yorum.. ? :)

o dedikleriniz yulaf galiba benim kuşumda çok sever ilk onu yer

o dedikleriniz yulaf galiba benim kuşumda çok sever ilk onu yer

A evet yulaf ama daha önce yemezdi. Şimdi resmen sadece yulaf yiyor acaba vücudunda eksik olan bir şeyi onunla mı karşılıyor diye düşündüm de.. Siz kuşunuza vitamin veriyor musunuz? Yardımcı olan olmadı henüz, B vitamini nasıl verebilirim kuşa? Ne kullanayım?

A evet yulaf ama daha önce yemezdi. Şimdi resmen sadece yulaf yiyor acaba vücudunda eksik olan bir şeyi onunla mı karşılıyor diye düşündüm de.. Siz kuşunuza vitamin veriyor musunuz? Yardımcı olan olmadı henüz, B vitamini nasıl verebilirim kuşa? Ne kullanayım?

kuşuma vitamin veriyorum yulaf kuşların kızğınlığını alır serinleticidir benim kuşum kızışkın belki de ondan yiyordur sizin kuşu bilemem b vitaminini suyuna katarak verebilirsiniz avisol - b mesela ama alıcaksanız son kullanma tarihine bakmayı ihmal etmeyin hatırlatayım dedim :)

Son düzenleme:
Geri