Karadeniz Pet

Göğüste gitmeyen şişlik

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar.

7 ay önce forumdan birisinden dişi kuş aldım. Daha önce yavru aldığını söyledi . Her neyse

7 aydır kuşta ishal vardı bir şekilde onu geçirdik arada dışkısı poposuna yapışıyor ve aldığımdan beri göğüsünde şişlik var ne yaptıysam gitmiyor bu şişlik

Aldığım kişi yağlanmadan dolayı olduğu söyledi fakat o bölgeyi ellediğimde sertlik var.

4 - 5 gündür kuşu uçuyorum. sorun ne olabilir ne yapabilirim acaba timör mü var ?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

İsterseniz aşağıdaki ilacı deneyin.
Hapı 6 parçaya bölüp hergün yenileyerek suluğuna katın. 3-4 gün kullanıp kesin. Hap çok kuvvetli fazla doz yapmayın. İlacı kesince hemen Probiyotik takviyesi yapın. Büyük ihtimalle ishal yapacaktır.

2.DEKORT (75 mg Hap) nedir ve ne için kullanılır?

DEKORT, kortikosteroid grubuna dahil bir ilaç olan deksametazon içeren tablettir.

DEKORT, 10 tablet içeren blister ambalajlarda bulunur. Her bir karton kutu 20 tablet içermektedir.

DEKORT, deksametazon etkin maddesini içermektedir.

DEKORT, vücutta iltihap ile ilgili çeşitli hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Deksametazon alerjik bozukluklar, deri hastalıkları, iltihaplı bağırsak hastalığı, eklem iltihabı, romatizmal hastalıklar, göz ile ilgili (oftalmik) hastalıklar, kalp ve damar sistemi ile ilgili hastalıklar, kan hastalıkları, kas hastalıkları, ödeme yol açan hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları veya solunum bozuklukları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır

Hapı dediğim gibi kontrollu kullanın. Hormon ilacı. İlk 3-4 günlük uygulamada geçmesini beklemeyin. Azalma olur da fayda görürseniz ikinci uygulamayı arada 10 gün olmak şartıyla 2. defa verin. Ama süreyi uzatmayın. Uzun kullanımda emik erimesi ve şişmanlık riskleri mevcut.

Hapı dediğim gibi kontrollu kullanın. Hormon ilacı. İlk 3-4 günlük uygulamada geçmesini beklemeyin. Azalma olur da fayda görürseniz ikinci uygulamayı arada 10 gün olmak şartıyla 2. defa verin. Ama süreyi uzatmayın. Uzun kullanımda emik erimesi ve şişmanlık riskleri mevcut.

Şuanda kuşlara nekton e ve s veriyorum 2. Haftadayım onu kesip buna başlasam mı

Çok iyi olur. Tam bu iş içindir.

Maalesef kuş öldü.

Ayrı bir kafese alıp 1 hapı parçaya bölüp 4 gün boyunca verdim. Aslında bir sorun yoktu sadece ishaldi.

Eşinin yanına koyup probiyotik verdim ondan sonra kabarık durmaya kafes tabanında durmaya başladı. Bugünde baktığımda ölmüştü.

probiyotik buna sebep olmuş olabilir mi ?

Geri