petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gördüklerim bit mi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tufan ceran tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. tufan ceran

Arkadaşlar kuşlarım çok kaşınıyor du.Dişi kuşu elime aldığımda kuşun rengi sarı olduğundan üzerindeki kırmızı canlılar daha çok belli oluyordu.Bir anda elime çıkmaya başladılar.Elimle ezdiğimde kan aktı.Bunlar bitmi.Kan elime bulaştı insana zararı varmı.Birde şu an kuluçkadalar.Hangi ilaçla nasıl ilaçlama yapparım.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    evet bit onlar ilaçlamassan dişide yavrularda telef olur.ardap şu anda en etkili yada vilmectin kullanmalısın yuvayı da dezanfekte etmen onemlı tabi aslına bakarsan butun kafesı temızlemelsın

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    KAfesi bit spreyleriyle dezenfekte edin ve sıklıkla yıkayın. Avidust toz aln 15 günde bir tüylerine yedirin. Bir kerelikte vterinerden veya petshoptan ensesine vilmectin damlatın. Elinizdeykende kuş süreklibitlerini skın. Bitler bulunduğu ortama yumurtalarını koyar bir ay süreyle ortamda kalır kuş konduğu anda yeniden geçer. O nedenle temizlik çook önemli. Bir de başka bir forumda bir arkadaş önermişti. Çay ağacı yağı varmış. Mısır çarşısında arayın. O yağı prize takılan sivrissinek ilaçlarının içini boşaltıp içine dökün prize takın.Ortamda bit falan bırakmıyormuş

5. tufan ceran

Bu arada kafesim sunta.

6. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    tam da bitlerin aradıgı şey önlem almasan başa cıkamazsın

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşları tel kafese al, sunta kafesi de yak. O kafes olduğu sürece çok zor kurtulursun bitten..

8. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    kurtulur ya hocam sende yapma vilmectin ve ardap aynı anda kullansın bır sey kalmaz

9. tansel canbaz

Benimde daha önce başıma gelmişti mdf kafes o yüzden kimseye önermiyorum bikere bit sardımı kurtulman çok zor mdfde neyse bende bitten arinmayınca kafesler tahtakaleden 10 15 liraya pürmüz aldım onunla yaktım yuvalıkları kafesleri öyle arındırdım belki günaha girdim ama çok cabuk üreyen bir hayvan resmen kusların kanini emiyorlar bir kusum ölmüştü yuvalikta tam yeme atlıycakken öldü cikardım tam üste biryere koydum belki inanmıcaksınız ki başkası dese bende inanmazdım ama size abartmadan söylüyorum üstünden 300 den fazla bit çıktı sonra kızdim dediğim yolu kullandım. Büyuk gecmis olsun inş arındırırsın kuşlarını.

10. tufan ceran

Cevaplarınız için teşekkürler.Kafesi attım.Kuşları tel kafese koydum.İlaçlamaya başladım.Veterinerin önerisiyle sabahları balkonda güneşe çıkarıyorum.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. sunta biti