Karadeniz Pet

Görüş ve önerilerinizi rica edeceğim

M

Masaku

Guest
Merhabalar,

Bir kaç gün önce bir muhabbet kuşu aldım. Kendisiyle henüz pek mesafeliyiz ama zamanla kaynaşacağımıza inanıyorum. Dikkatimi çeken bir iki şey de oldu, çok hareketsiz bir kuş. Tünediği yerden bile kımıldamıyor. Sesi soluğu çıkmıyor, galiba oda zamanla olacak. Kendisini erkek diye aldım ama cinsiyetinden emin değilim. Cinsiyeti çokta önemli değil ama hitap ederken ve isim meselesini netleştirmek istiyorum. Aşağıya iki fotosunu yüklediğim kuşum "iki aylık"mış. Bu kadar renklerinin karışık olmasıda iyi bişey mi yada kötü birşey mi onuda bilemiyorum. Tüm tecrbelerinizden faydalanmak isterim.

İlginiz için teşekkürler.

Y3ZlEk.jpg

aPrDN2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
dişi bir kuş . kuşlar ortamlarından ayrıldıklarında sessiz sakin olurlar 3-4 gün içinde kendine gelir ama dişi olduğu için pek bir hareket bekleme

Merhaba kuşunuz 1,5-2 aylık sağlıklı bir dişi. ötmemesine elirsek siz dediniz yeni aldım diye 20-25 gün içinde dolaşmaya ötmeye başlar. renklerine gelince hiç bi sıkıntı olmaz ;) benim profildeki erkek kuşuma benziyor onunda kanatları böyle. kafesinde güzel yatay telleri iyi düşünmüşsün ama tünekler biraz yanlış takılmış gibime geldi öndeki tüneği biaz yukarı çıkar hem hayvan rahat rahat yemek yesin hem görme açısı biraz daha fazla olsun bak ikinci resimde rahat yiyemiyor yemini cinsiyete gelince bilimadamları dişilerin daha iyi konuştuğunu söylüyor ama bilmiyorum ne kadar ilgi gösterirsen o kadar çabuk konuşur

Merhaba,,

Hayırlı Olsun...Kuşunuzun tırnak ve ayak sağlığı için Ahşap tünek kullanmanızı tavsiye ederim...

Kuşunuz dişi hayırlı olsun öncelikle dişi kuşlar falza hareketli degildir ve pek ötmezler bilginiz olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:26 -->-> Daha önceki mesaj 12:25 --

Erkek eş düşünürseniz bana mesaj atın size dönerim kaynaşmaları ve hareketlenmeleri için çift olarak besleyebilirsiniz

cok güzelmiş maşallah bnmkide yeni 6 günlük ama alıştı şu an pek ötmüyor ama ele falan gelmeye başladı cok ilgilenirsen cabuk alışıyor:)

Herkeze çok teşekkür ederim. Umut bey size ayrı bir teşekkür daha ederim. Tüneklerin yerleri konusunda bende karasızdım, değiştireyim. Kızıma da artık oğlum diye seslenmeyeyim artık :)

Tek besleyecekseniz cinsiyet onemlı. Erkek olmalı. Çok hareketsız olması ve otmemesı hem yenı bır ortama gırmesınden hemde dısı olmasından oturu.

yaşı 2 aylık civarı doğrudur... cinsiyeti hakkında ben yorum yapmıyorum ustalar dişi demiş, o da doğrudur... renk konusunu kafanıza takmayın çok değişik varyasyonlarda olabiliyorlar... rengini siz beğendiyseniz kafanıza takmayın... dişiler genel anlamda sessiz sakin fakat bulunduğu ortama karşı da (kafesine, yuvasına) çok savunucu oluyor. (kendi kişisel gözlemimdir). erkek kuşlar daha şen şakraktır... tek besleyecekseniz, ötsün oynasın istiyorsanız erkek kuşlar daha oyuncu oluyor, bir erkek kuşla takas edebilirsiniz. yok farketmez derseniz bu şekilde de besleyebilirsiniz ya da yanına bir eş alabilirsiniz. hayırlı olsun kuşunuz...

Geri