Karadeniz Pet

Göz hastalığı , çok üzgünüm yardım lütfen Acillll!!!

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar çiftinin yavruları var en büyüğü iki haftalık olmak üzere ama bugün farkettim dişim göz hastalık gına yakalanmış. Gözünün etrafını tüneğe sürtüyor.Göz çevresindeki tüyler azalmış gibi . Ne yapmalıyım? hem de yavruları var acil cevap lütfen.

Fotograf koyarsaniz daha iyi olur insallah mantar baslangici degildir

kuluçka ve yavru döneminde dişi kuşlar çok su içtiği için suluğuna vitamin katılmaması gerektiğinin okumuştum eğer katarsak dişi çok su içtiği için vitamini çok alıyormuş ve de yakamadığı için vücudunda yara cıkıyormuş. Acaba bu göz hastalığı da vitamini yakamadığı için mi çıktı ? Çünkü geçen pazar suluklarına 5 damla polivit damlatmıştım.

oncelikle kulak cubugu alin elinize pamuklu olandan ona oksijenli su dokun biraz hasta olan kusunuzun goz cevresini siliniz sonra eczanelerde satilan teremisini alip gene kullak cuguna surunuz kusun goz cevresine surunuz kusunuzda egerkki anlattiginiz kadari ile goz mantari olusmussa yavrıugunuzun follugu dgistirininiz oncce icerisini nemli bir bezle siliniz cunkku yavrulugunuzda mikrop olma olasiligi cok yuksektir saygilarimla

Ben salma uretimi yapiyorum 5 kusum kuluckada haftada bir vitamin katiyorum suluga sorun olmadi cok sukur dedigim gibi kusunuzun fotografini paylasirsaniz daha saglikli cevap verilir

vitamin fazlalligi en fazla kusunuzu tuye sokar ve dediginiz polivit bir multi vitamindir sizinlkisi bakterihyel yetersizliktir bunu hijyenle cozebilirsiniz

Benim kuş yabani ele gelmiyor pansuman yapamam nidazol ilacı suluğuna ka sam 1 hafta olur mu?

yabani olabilir eline bi eldiven tak kusu yakala elini isiramaz obur elinlede pansuman yap unutma o suluktan erkekte icecek ve ictikleri suyu senin yavrularinada atacak allah korusun fazla kacisirsan yavru kuslarin karacigerini bile yakabilirsin

Yavrudaki kuslarda tüy dökümü olabiliyor

Arkadaşlar çiftinin yavruları var en büyüğü iki haftalık olmak üzere ama bugün farkettim dişim göz hastalık gına yakalanmış. Gözünün etrafını tüneğe sürtüyor.Göz çevresindeki tüyler azalmış gibi . Ne yapmalıyım? hem de yavruları var acil cevap lütfen.

göz hastalığına yakalanmış demişsiniz ama gözünde nasıl bir sorun var ? gözünü tüneğe sürtüyor ve göz çevresinde ki tüyler azalmış yazmışsınız.
sadece gözünü değil kafasını, gözünü tüneğe sürterek kaşınıyor olabilir.
benim kuşumda yapıyor bunu sürekli yuvada durduğu için kaşınma ihtiyacı duyduğunu düşünüyorum. bunun dışında bit vs böyle bir sıkıntısı olabilir mi ? bir de göz çevresinde ki tüyler için de tüy dökümü nasıl ?

yani aynı şeyler benim kuşumda da olduğu için yazmak istedim eğer gözünde bu saydıklarınızın dışında bir şey yoksa bir problem olduğunu sanmıyorum.

Valla bilmiyorum fazla belirgin değil belkibde sizin dediğimiz gibi normaldir bir foto çekmeye çalışıyım.

Nidazolu aldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

Peki yarım suluğa her gün değiştirmek kaydıyla 2 damla damlatsam aynı kafesteki erkek kuşum ve yavruları zarar görür mü? Çünkü onlar hasta değiller.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:31 --

Peki yuvalığını değiştireyim mi? Gerek var mı

Aynı zamanda kuşunun ilk kuluçkası ve kuşumu 1kez elime aldım sizce ben pansuman yaparken ağzına ioaç damlatırken rahatsız olup yavrularına zarar verir mi? Bundan korkuyorum. Bizim kuş kıskanç da.

Eczaneden Monodoks kapsül alıp kapsülün yarısını 100 ml lik suluğa katın ve eritin. 10 gün boyunca hergün bu ilacı tazeleyin. Kesin çözüm diyorum,ben bu şekilde köklü olarak tedavi ettim. Allah a çok şükür yenilemedi. ama önce şunu sorayım;göz sulu mu? ve kaşıntı sadece o gözünde mi?

Hemen ilaç kullanmadan önce takip edin kuşu,eğer tek göz nezlesi dediğimiz hastalıksa ortaya çıktıktan iki,bilemedin üç günde iyice ilerliyor. Öyle bir durum yoksa hemen telaşlanmanıza da gerek yok gibi görünüyor. Siz yine de kuşun bir fotoğrafını atarsanız daha iyi olur.

http://i.hizliresim.com/zmnyD4.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:11 -->-> Daha önceki mesaj 18:09 --

Resim ekledim arkadaşlar bu gözünde bir şey yok gibi öbür gözünde biraz var ama daha çekemedim.
.

Bu gözünde birşey yok. Diğer gözünde sulanma ve kaşıntı olmadığı takdirde diğer gözünde de ciddi bir problem yoktur.

Geri