Karadeniz Pet

Göz iltihabı

• Konbuyu başlatan canerdnmz
  • Başlangıç tarihi
C

canerdnmz

Guest
Merhaba arkadaşlar,

yaklaşık 3 ay önce yavru bir kuş aldım. kuşum çok ürkek. gündüzleri elimi uzatınca hemen panik yapıyor. ama akşam uyku saati gelince hertürlü parmağımla seviyorum ve hiç bir yere kaçmıyor. neyse asıl konuya geleyim. gözlerinin etrafında tüy dökülmesi ve şişme oluştu. araştıdığım kadarıyla göz iltihabı. veterinerlerin çoğu kuştan anlamıyor. egzotik hayvanlardan anlayan bir veterenire gittiğimde 200tl sadece muayne ücreti istedi. malesef böyle bir imkanım yok. kuşun durumu resimdeki gibi. yardımcı olursanız sevinirim.onu herakşam öyle görünce için acıyor :(

gif upload

Eczaneden terramycin göz merhemi al birkaç gün sür geçer.1 liralık bişey.

Aynı olay başıma geldi yaklaşık 3-4 günde geçti, önce bildiğimiz çayın soğuk halini düşün ona peçeteyi batırdım temizledim göz çevresini daha sonra terramycin göz merhemi sürdüm muhtemelen sabaha gözde çapaklanma olacak ve gözünü açamayacak o çapağıda temizle gözünü açar. tekrar terramycin merhemi sür. Sabah akşam göz çevresine yedire yedire sür düzeldini göreceksin. Göz çevresi tüyünde düzensizlik olacak fakak zamanla geçecek bu.

Arkadaşlar gerekli bilgiyi vermiş ama benim dikkatimi başka birşey çekti o tırnaklar ne öle ya kuş düz bile basamıyor onlarıda keserseniz iyi olur ve gagadada sorun var sanırım

Arkadaslar suan benim kuşumdada aynısı oldu nappam gerekir cok kaşıyo

Yağmur Güloğlu benim başıma gelmedi fakat yukarıda arkadaşlar belirtmiş fotoğraf yuklerseniz ve ayrı konu ararsanız sizden sonra bu durumla karşılaşanlarada faydali olur geçmiş olsun