petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gözde iltihaplanma mı var? lütfen yardım!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve SibelAtam tarafından 25 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. SibelAtam

SibelAtam New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Dün akşam dişi kuşum ağzı açık nefes alıyor gibi geldi dikkatle baktım sonra düzeldi, yok bir şey herhalde dedim ve yattım. sabah kalktım, tekrar dikkatle baktım, ceresinde sarı leke ve cere etrafı tüylerde sararma gördüm. dün sarı renk çıkaracak bir besin vermemiştim, genelde kafasını gömerek yer ve yüzünü gözünü yiyeceğin rengine boyar. ama sadece yeşil biber vermiştim. sonra sol gözünün kıpkırmızı olduğunu, göz kapağının şiştiğini ve gözün sulandığını fark ettim. hareketliliğinde, neşesinde bir sorun yok. ishali de yok. ama biraz huysuz. dün dışarı salmıştım gayet güzel gezdi. halsizlik belirtisi de yoktu. şimdi banyo koydum çok sever normalde, baktım az ilgilendi. ama bu sabah koyduğum yumurta mamasından yedi. sizce ne olabilir?iltihap mı kapmış? ne ilaç verebilirim? erkeği yanından ayırmam gerekir mi? lütfen yardımcı olun.

#1 SibelAtam, 25 Kasım 2015
    Son düzenleme: 25 Kasım 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. Fotoğraftan pek anlayamadım ama sanki göz çevresi ve gagada mantar var gibi. Vazelin veya trosyd merhem kullanılabilir günde 1 kez. 8-10 güne geçmesi gerek.
    Göz çevresinde sıkıntı artarak devam ediyorsa bir veterinere göstermekte fayda var.

3. SibelAtam

SibelAtam New Member

Beğenileri:
    0
    burundan sarı bir sıvı akmış levent bey. gagaya da akmış ki, tüyü yapışmış gagasına. gözü ve göz kapağı şiş. sulanmış ve kızarmış. burnundan da sarı su akmış görünce iltihaplanma mı acaba diye düşündüm. önerebileceğiniz bir veteriner var mı? ben istanbul küçükyalı dayım.

#3 SibelAtam, 25 Kasım 2015
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    biberin acımı tatlımı olduğuna baktınızmı acaba aklıma geldi

#5 Gülşen ÖZDEMİR, 25 Kasım 2015
  6. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    solunum yolları ile alakalı bi sorunılk yapacagınız dıger kustan ayırmak.ve saglıklı kusun kafesını dezenfkte etmek.ornımıx terraycın ve gentagut damla kusu eskı saglıgına kavustrur gecmıs olsun
    ornımıxı bulamazsanız monodoksta işinizi görür.

#6 Berkay ERDİNC, 25 Kasım 2015
  7. SibelAtam

SibelAtam New Member

Beğenileri:
    0
    tatlıydı. kapya biberlerin küçük ve yeşil olanını vermiştim. dört yetişkin kuş var, hepsi yedi, bir tek bunda sorun oldu. ılık banyo koydum hafif sıcak gibi. girdi yüzünü yıkadı açıldı biraz gözü kızarıklığı şişliği gitti. ama baktım burun deliğinden sarı bir sıvı çok hafif akmaya devam ediyor. veterinerler de çok uzak. arabam yok. en azından ilaç ismi verirseniz çok yardımcı olur.

Sayfayı Paylaş