Karadeniz Pet

Gözlerde anormallik mi var?

Rüstem EROĞLU

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce de yazmıştım, resim eklememi istemiştiniz ama gün içinde evde olmadığım için ekleyememiştim. Özellikle albino ve lutino kuşlarda böyle olduğuna tanık oluyorum. Albino ve lutino kuşların gözleri normal mi acaba, bir anormallik var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Lotino tüyde. Gözleri kırmızı normal..

Teşekkür ederim abi cevabın için. Daha önce de bir konumda yazmıştın, resim istemiştin. Ancak atabildim. Göz çevresindeki tüyler seyrek gibi geliyor bana. Acaba tek renk olduğu için mi öyle oluyor? Albino, lutino kuşları genel olarak öyle gibi görüyorum.

Sanki o da biraz seyrek ama, ne kadarlık bu kuşlar?
Gözlerini daha yakın, ney ve flaşsız çeker misin gün ışığında?

Merhaba abi, kuşlar 7-8 aylık kadarlar. Resim çekemedim yine, en kısa sürede ekleyeceğim. Gün içinde evde olamadığım için, gece de rahatsız etmek istemiyorum.

Bir de beyaz kuşun kuyruğu inip çıkmaya başladı, hızlı nefes alıyor gibi abi. Kafesin etrafına suntadan dolap yapmıştım, ondan korkuyor olabilir mi? Konulara baktım, astım olursa sürekli ağzını kapatıp açar yazmışlar, şu anda öyle bir problem yok.

Bu kuşlar çok ürkekler abi, beyaz olanın erkeği de ürkek. Kuluçka geçirirlerse problem olur mu?

Ürkeklik kuluçkaya mani değil ancak, kuşların yanına girerken yavaş hareket edin. İçine az girilen bir odaya alabilirsin.

Teşekkürler abi, kuşlar zaten pek girilmeyen bir odada, gece yatmadan yatmaya giriyorum.
Yuva kontrolü, yem tazeleme vs. sırasında problem olursa diye düşünmüştüm.
Kuyruk sallama hakkında bir bilgin var mı abi, alelade bir şey olabilir mi?
Yada yaptığım dolaptan korkmuş falan.
Eğer astım ise nasıl anlayabilirim?

Geri