petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

gözlerine ne oluyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Elif Akyüz tarafından 14 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Arkadaşlar tüy dökümünde olunca kafalarını bi yerlere sürtüyorlar. Bit ilacı sıkıyorum her kafesi temizlediğimde. Sıkmazsam bit oluyor. Sıkıncada çok güçlü bir ilaç sürtüyorlar kafalarını sürekli. Dişinin gözü öyleydi her gün ılık suyla kulak çöpüyle biraz dinlensin diye masaj yaptım 3 gün sonra geçti. Ama hep böyle mi devam edecek. Kesin yolu yok mudur. Şimdide erkek öyle onada aynı şekilde yapıyorum. Gözü kanlı kırmızı duruyor. Kapalıydı sonra açıldı

2. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Cevap: gözlerine ne oluyor.

Ben kafes sirkeli suyla temizlenince de bitlerden koruduğunu biliyorum. Sprey gibi kimyasal yerine sirkeli suyu tercih edebilirsiniz

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273

Bit olduğundan emin misiniz? Eğer eminseniz baymec veya vilmectin gibi başka bit ilaçları kullanabilirsiniz.

4. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53

Bit olduğuna eminim. Nasıl geliyor bilmiyorum ama 1 hafta sıkmasam küçük kırmızı kırmızı kafesin her tarafına dolu veriyorlar. Sirkeli su gerçekten işe yarıyorsa aynen doğal yöntem daha iyi olur kesin çözüm veriyor mu.

5. Cem Açıkgöz

Cem Açıkgöz Active Member

Beğenileri:
    148

Sprey yapabilecegin bir siseye suyu doldur ve icine biraz elma sirkesi ekle. Bu suyla kafesi temizleyebilecegin gibi kuslarada sıkabilirsin hatta kesin sıkmalisin. İşe yaradığını goreceksin

6. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53

Çok teşekkürler. Üstlerine çok düştüğümden mi bilmiyorum ama aldım alalı bi düzgün olamadılar

7. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53

Sirkeli su cok daha iyi spreyden hem doğal hem garanti çözüm. Üstüne cok düşmeyin yoksa hergun yeni birsey bulursunuz. Rahat bırakın zaten çift onlar canlarının sıkılma durumu da yok tek kusa gore.

8. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44

Komple kafesleri sıcak domestoslu suyla dezenfekte etmeden o bitler hep biyerden çıkacaktır.Kuşların yemliğinden suluğuna tüneğine ne varsa kafeste hepsi sıcak domestoslu suyla temizlenip durulandıktan sonra en az 2 saat kafesi güneşte bırakmalısın.Elma veya üzüm hiç farketmez sirkeli suyu kafesin tellerine dezektenfeden sonra sıkabilirsin.Kuşların üzerine ilk gün sirkeli suyla banyo verip ikinci gün vilmectin isimli damlayı enselerinin derisine birer damla damlatmalısın.Yedek bir kafese kuşları alıp tüm işlem bittikten sonra 1 hafta sonunda dezenfekte ettiğin kafese koymalısın.Sen nasıl yaparsın bilmem ama ben genelde bu yöntemi uyguluyorum.

9. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53

Bu yöntemi deneyeceğim. Dediğiniz gibi bir türlü kurtulamadım. 1 hafta yoklarsa diğer hafta tekrar geliyorlar. Kendimi tutamıyorum 24 saatin 23 saati onlarlayım nerdeyse takıntı gibi bişey oldu

10. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749

yüksel bey gerekli açıklamayı yapmış bu uygulamayı yaparsanız kökünden kurtulabilirsiniz aksi halde diğer anlatılanların hepsi gelip geçici çözümler...

Sayfayı Paylaş