petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gözlerinin etrafında tüyler döküldü yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve rock tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. rock

rock Member

Beğenileri:
    0

Arkadaşlar kuşun gözlerinin etrafı resimdeki gibi olmuş. 1-2 ay öncesine kadar çok iyiydi. Kuş akrabamın. Ne olmuş acaba ve tedavisi nedir?

2. göz nezlesi papagan ateşi diye hastalık var muhtemelen o. teramısm diye sarı renkde merhem var ondan sürebilirsiniz. suluguna vitamin takviyeside yapın. baytrıl diye ilacın gecırdıgıde soylenıyor.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    [MENTION=10405]nazım yiğit karaoğlu[/MENTION] o bahsettiğin hastalıkta göz çevresinde tüy dökülmesine rastlamadım ben, şimdi baktım da internette. Mantar olmasın bu? Pek çok kişi şikayetçi şu sıra bu problemden..

Mantar için vazalin ya da trosyd sürülebilir. Göze değdirmeden pamuklu çubuk kullanabilirsin. 24 saatte bir temizleyip tekrar uygulayın. 6-7 güne geçmesi gerek.

4. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Kafesiniz vazifesini fazlasıyla yerine getirmiş. Tellerden dökülecek boyalar kuşunuzu zehirleyebilir.

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Ben çok rastladım, hem kendi kuşlarımda hem de internette yaptığım araştırmalarda, papağan ateşi hastalığının tek çözümü ornimix. Baytril ile geçiyor ama tekrar nüksediyor.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Papağan ateşi denen hastalık göz çevresinde tüy dökülmelerine mi neden oluyor?

7. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
  8. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Selamu Aleyküm;

Uzun süredir belirli aralıklarla yaşıyorum bunu terramycin göz kremi kullanıyorum bi süreliğine geçiyor ama tam çözümünü bulamadım.. azına limon dahi sıkmışlığım var yine yemedi.. sorunu kökten çözmesede yazdığım kremi kullanmanı tavsiye ederim.

9. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Benım kusum da gecen sene böyle olmuştu allaha sükür bir daha yaşamadım teramicin ve antibiyotik kullanmanız gerekiyor. Böyle olmasının sebebi ise kullandıgınız bit pre spreylerinn göze kaçması sonucu böle oluyor

10. abi benim kuşda oldu bayabı netden araştırdım baytril ilacı ile geçirenler var teramiycm sarı renkli merhem ile gecırenler var. benim kuşun gözlerinin etrafındaki tüyler geldi vitamin takviyesi ve teramicym ile. ama şişlik var şişligi geciremedim ??????

11. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar. Teramisin kremi söylicem denesinler bakalım... [MENTION=10405]nazım yiğit karaoğlu[/MENTION] [MENTION=2261]Ezel ALBAYRAK[/MENTION] [MENTION=2271]g0rky06[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Teşekkürler arkadaşlar. Teramisin kremi söylicem denesinler bakalım...
    [MENTION=10405]nazım yiğit karaoğlu[/MENTION] [MENTION=2261]Ezel ALBAYRAK[/MENTION] [MENTION=2271]g0rky06[/MENTION]

12. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar bu hastalık yüzünden 3 adet vasıflı kuşumu kaybettim, bazı kuşta tıksırma, nezle ya da boğazına bir şey durmuş gibi öksürme, bazı kuşlarda göz etrafında şişme ve göz etrafındaki tüylerde dökülme şeklinde kendini gösteriyor. Çok bulaşıcı bir hastalık, benim üretimhanemin havalandırması iyi değildi, hemen hemen tüm kuşlara geçti, vitaform, neo terramycin kullandım en ufak bir fayda sağlamadı, baytril kullandım, önce geçti, bir kaç hafta sonra tekrarladı, konuyu çok araştırdım, teramisin göz kremi gözdeki şişliği indirse de tekrarlıyormuş, tetrasiklin ve doksisiklin etken maddeli antibiyotikler hastalığın tek çözümü, bu etken maddeleri içeren devamisin oblet gibi ilaçlar kullandım ama çözümü ornimix de buldum, bu ilaç güvercinlerde soğuk algınlığı için kullanılıyormuş ama muhabbet kuşlarında da işe yarıyor, ornimix 100 gr çok pahalı, ornimix ds 10 gr satılıyordu galiba, internetten veya güvercin ilaçları satan yerlerde bulabilirsiniz, ben sahibinden.com dan almıştım, facebookta da satanlar varmış...

#12 Kaan KARAN, 13 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 13 Temmuz 2014
  13. gfbumit

gfbumit New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşta böyle olmuştu hatta şişmişti eczanede monodoks 100 mg ilaç satılıyor ondan aldım kapsül içinde toz şeklinde bi ilaç onu suyuna attım 3 günde düzeldi bi daha olmadı

14. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Uzun zaman oldu ama sonucu yazmak istedim. Ornimix ile geçti...

15. bülent bilgiç
    Gizli

kardeş nasıl uyguladın ornimix i..ben 5 gr lık paket siparişi verdim , elime gececek..yeterli olur mu acaba..

16. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Öncelikle Kalsiyum içeren tüm besinleri kafesten çıkarın (gaga taşı, mürekkep balığı kemiği, kumu kafesten çıkarın, mamayı da kesin çünkü bazen mamalarda kalsiyum içeriyor, yani kuşa sadece yem verin). Kuşun suluğunu yarıya kadar doldurun, her gün tazelemek suretiyle 2-3 mercimek tanesi kadar ilave edin, en az 10 gün kullanın, zaten ilaç elinize ulaştığında üzerinde de kullanma talimatı yazıyor.

17. eslem
    Gizli

eslem Guest

kuşumun göz kenarında tüy dökümü oluşuyor

kuşumun göz kenarında tüy dökümü oluşuyor daha 6 aylık kendi aldığım kuşlarımın yavrusu ne yapabilirim

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu göz çevresi tüy dökülmesi

,
  2. muhabbet kuşumun gözünün etrafındaki tüyler döküldü

,
  3. muhabbet kuşu göz çevresinde tüy dökülmesi

,
  4. kanarya göz çevresi tüy dökülmesi,
  5. muhabbet kuşu gözlerinin etrafındaki tuyler sarardi