Karadeniz Pet

Gribim Kuşuma Geçer mi?

Kalolumbo

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Üzerinize afiyet ben grip olmıuşum. Hapşırıklarımla ortalığa bir sürü mikrop saçılıyor. Genelde dışarıya hapşırmıyorum ama bazen ani şekilde geldiğinde yere hapşırıyorum. S,ze sorum; Kuşlar, insan hastalıklarından etkilenir mi, ne gibi önlemler almak lazım?

Şimdiden çok teşekkür ederim.;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Yerdeki ve eşyalardaki grip mikropları ağız yoluyla kuşa geçmez mi yani?

Kuşun üzerine doğru hapşırıldığında neler olabilir?

Bu arada sağolun. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

.......................................................................................

Arkdaşım ne istiyorsun ki anlamadım geçsinmi istiyorsun .. Levent abi yazmış zaten üstüne hapşurma bişey olmaz diye. Yerdeki eşyalardaki girip mikroplarını ağız yoluyla kuşa geçmesi için kuşun gidip onu yemesi lazım vs kaldıki evde temizlik yapan birileri vardır herhalde . Kuşun üstüne doğru hapşurma hapşurursan kuş ölür . Konu açmadan önce biraz mantık olarak düşün gözünüzü sevim.

Bu sorunun cevabını verebilmek için virüsün tipini ve özelliklerini bilmek lazım, bir nevi tıpçı olmak lazım. :D Grip, influenza dediğimiz bir virüsten kaynaklanıyor. Bu virüs de çeşitli tiplerde oluyor. Kimisi sadece kuşu hasta ederken kimisi sadece insanı kimisi de her ikisini birden hasta ediyor. Virüsün tipini bilmediğimizden yorum yapmamız da pek mümkün değil. O yüzden yorum beyan eden arkadaşların da dediği gibi yakın temastan bir süre kaçınmak lazım. Ayrıca kuşunuzu da bir süre kafes dışına çıkarmayın. Bilindiği üzere virüsler ancak konakçıya girdiklerinde canlılık belirtisi gösterir ve konakçı dışında krizalit formunda canlılık belirtisi göstermez. Ayrıca konakçı dışında da bir süre krizalit formunda varolurlar. Kuşunuza bulaşan bir virüsse ve kuşunuz temas ederse kuşunuzu da enfekte edebilir.

Tabii ki kuşlarımın hasta olması, isteyeceğim en son şey, bir sürü hata da yaptım zaten. Dışarı bile çıkardım ve daha birçok şey ...

Sanırım korkudan saçma sapan sorular sordum. İnşallah birşey olmaz ama yine de nasıl kuşuma dikkat edebilirim bu konuda merak ediyorum, el yıkamak çözüm mü?

Levent Abi yukarıda, yemediği sürece birşey olmaz diyordu. İnşallah öyledir Levent Abi, İnşallah öyledir ...

başlığı hortlatıyorum. ben de hastalandım. kuşuma yaklaşamıyorum ama özlüyoruz birbirimizi. napıcaz bilmiyorum. diğer odadan ötüp duruyor. benden ona geçer mi ya da ondan bana geçer mi net bi bilgi istiyorum. ondan bana geçtiği durumlara "kuş gribi" adını verdiğimizi biliyorum ama h5n1den bahsetmiyorum. normal kuş nezlesi insanlara geçer mi? mantıken geçmemesi lazım. ama şu gripli halimle de yaklaşmak istemiyorum yavruya.

Tabii ki kuşlarımın hasta olması, isteyeceğim en son şey, bir sürü hata da yaptım zaten. Dışarı bile çıkardım ve daha birçok şey ...

Sanırım korkudan saçma sapan sorular sordum. İnşallah birşey olmaz ama yine de nasıl kuşuma dikkat edebilirim bu konuda merak ediyorum, el yıkamak çözüm mü?

Levent Abi yukarıda, yemediği sürece birşey olmaz diyordu. İnşallah öyledir Levent Abi, İnşallah öyledir ...
Bence konu saçma değil hatta gayet mantıklı kuşlardan insanlara gecebiliyorsa insandan kusada geçebilir ama virusun o hayvana adapte olabilecek özelliklere sahip olması lazım bunuda bilemeyiz sen çok çıkarma kuşu kafesten onada c vitamini yukleki bağışıklığı kuvvetli olsun

Arkdaşım ne istiyorsun ki anlamadım geçsinmi istiyorsun .. Levent abi yazmış zaten üstüne hapşurma bişey olmaz diye. Yerdeki eşyalardaki girip mikroplarını ağız yoluyla kuşa geçmesi için kuşun gidip onu yemesi lazım vs kaldıki evde temizlik yapan birileri vardır herhalde . Kuşun üstüne doğru hapşurma hapşurursan kuş ölür . Konu açmadan önce biraz mantık olarak düşün gözünüzü sevim.
Konu bence gayet mantıklı neden bu kadar tepki verdiniz ki?

Geri