Karadeniz Pet

gss prim borcundan haberi olmayanlar !!

erkan pehlivan

Yeni Üye
gelir testi yaptirmayanlar bu siteden borcunuz varmı yokmu ögrenebilirsiniz benim 1200 tl borcum varmış meğer eve kağıt gelince haberim oldu.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/GssKapsamDisi.action

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

bekar işsiz yani sigortasız erkekler içinmiş sanırsam

teşekkür ederim şimdi baktım borç yok

18 yasindan buyuk olupta hem okumayip hemde calismayanlari ddevlet sessizce haber vermeden babanizin gelirne gore sizi sigorta yapar.bu sigortada prim yatmaz.sadece hasta olursan ssk ya gidebiliyosun.ki ben hayatimda o lanet ssk ya bile gitmedim.27 lira ucret verip ozele gidiyorum.banada gecen sene hemdd ben askerdeyken beni sigorta yapmislar.1800 lira borc gelmisti.gelir testi yaptirdim.350 liraya dustu.1 kurus bile odemedim.sizde odemeyin.haksiz yere hizmet almadigniz halde milletr borc takiyolar.ee aksarayin aylik faturasi 1 trilyon 300 milyar.eski birimle yazdimki anlayin paralarin nerelere gittigini

Son düzenleme:
bende sigortam yok diye 6 aydir hasteye gitmiyordum bide borç çıktı üstüne

18 yasindan buyuk olupta hem okumayip hemde calismayanlari ddevlet sessizce haber vermeden babanizin gelirne gore sizi sigorta yapar.bu sigortada prim yatmaz.sadece hasta olursan ssk ya gidebiliyosun.ki ben hayatimda o lanet ssk ya bile gitmedim.27 lira ucret verip ozele gidiyorum.banada gecen sene hemdd ben askerdeyken beni sigorta yapmislar.1800 lira borc gelmisti.gelir testi yaptirdim.350 liraya dustu.1 kurus bile odemedim.sizde odemeyin.haksiz yere hizmet almadigniz halde milletr borc takiyolar.ee aksarayin aylik faturasi 1 trilyon 300 milyar.eski birimle yazdimki anlayin paralarin nerelere gittigini

Duygularıma tercüman oldun be kardeşim varol sağol

Benimde 1.300 civarı çıkmıştı kilimi kimildatmadim askerdeyken bile eklemisler beklesin bakalım !!!!

Gerekli bir konu olmuş teşekkürler... :)

Benimde 1.300 civarı çıkmıştı kilimi kimildatmadim askerdeyken bile eklemisler beklesin bakalım !!!!

adamin isi yok.en dusuk prim 40 lira.yani issiz birinden 40 lira alcak kadar asagilik insanlar.adamin simit alcak parasi varmi hic dusunurlermi acaba.odemeyin.kimsede odemiyor

Benim de 2012 sen kalma 320 tl cikarmislar. Bekar oldugum zamandan. Anlamadim. Neden 3 ay. Hem de askerden geldikten 2 gun sonra hem de :)

bende 01.03.2012 de askerden geldim 8 ay işsiz kalmıştım gelir testi yaptirmadigim icin en yuksek mebladan 288 tl den göstermişler aylık gelir testi yaptirinca gelir seviyen düsük cikarsa 40 liraya kadar dusuyormuş aylık ödemen

saglik bedava ülkemde. ama once gss borcunu öde. hastaneye git hizmet al kuruş odeme ama eczaneye git orda muayene ücreti öde.

arkadaşlar bu gelir testini nasıl yaptırıyoruz "Gelir testi yaptırmak için ikametimizin bağlı olduğu kaymakamlık içinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir." diyor ama ben 23 yaşındayım sadece benim mi gelir testim yapılacak yoksa aileminde mi gelir testi yaptırması gerekiyor

Bilgilendirme güzel
fakat bunu siyasi tartışma haline
getirmeyelim

arkadaşlar bu gelir testini nasıl yaptırıyoruz "Gelir testi yaptırmak için ikametimizin bağlı olduğu kaymakamlık içinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir." diyor ama ben 23 yaşındayım sadece benim mi gelir testim yapılacak yoksa aileminde mi gelir testi yaptırması gerekiyor
evet vakifa gidiyorsunuz.Öğrenci degilseniz ve sigortali bir iste calismiyorsaniz yaptirmaniz gerekiyor. 18yasini gecip öğrenci olmayanlar babanin sigortasindan faydalanamiyor.gelir bildirimi yapmayinca da borc çıkıyor.

evet vakifa gidiyorsunuz.Öğrenci degilseniz ve sigortali bir iste calismiyorsaniz yaptirmaniz gerekiyor. 18yasini gecip öğrenci olmayanlar babanin sigortasindan faydalanamiyor.gelir bildirimi yapmayinca da borc çıkıyor.

anlıyorum ozaman ben bu borcu kısa zamanda halledeyim aradan çıksın çok teşekkürler borçtan haberin vardı ama çözümünün bukadar kolay olduğunu bilmiyodum teşekkürler çok faydalı oldu

anlıyorum ozaman ben bu borcu kısa zamanda halledeyim aradan çıksın çok teşekkürler borçtan haberin vardı ama çözümünün bukadar kolay olduğunu bilmiyodum teşekkürler çok faydalı oldu
rica ederim. af gelmisti bu aralar.kardesime de 300lira felan cikarmislardi.simdi 100 küsür liraya düştü.odeyip kurtulmakta fayda var.

Geri