Karadeniz Pet

gss prim borcundan haberi olmayanlar !!

hala okuyanlar içinde geçerlimi ?
okuyanlar babadan faydalaniyor.borc cikmaz.ama cikan ogrencilerde oldu benim tanidiklarimdan.sorgulayin eger borc varsa öğrenci olduğunuzu bildirip sildirebilirsiniz.

okuyanlar babadan faydalaniyor.borc cikmaz.ama cikan ogrencilerde oldu benim tanidiklarimdan.sorgulayin eger borc varsa öğrenci olduğunuzu bildirip sildirebilirsiniz.

yaa ben öğrenciyken çıkmıştı borcum uğraşmak istememiştim hallolur diye ozaman silinicekti şimdi silinmezmi öğrenci değilim sigortalı işde de çalışmıyorum

yaa ben öğrenciyken çıkmıştı borcum uğraşmak istememiştim hallolur diye ozaman silinicekti şimdi silinmezmi öğrenci değilim sigortalı işde de çalışmıyorum
ogrenci oldugunuz donem icin silinir diye düşünüyorum. keske okul bitince gelir bildirimi yapsaydiniz borc cikmazdi.bi gorusun sgk ile tahminim ogrenci oldugunuz donem borcu silinir ogrencilik bittikten sonra ki işsizlik doneminde bildirim olmadigindan borc cikar.

hala okuyanlar içinde geçerlimi ?

18 yaşın üzerindeki erkek çocuklar, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim görmesi durumunda ise 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayanlar, ana veya babasının sağlık güvencesinden yararlanmaya devam edecektir. Yani, bu kişilerin her yıl öğrenci belgelerini sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine göndermesi yeterli olacaktır.
1/10/2008 öncesi bakmakla yükümlü olunan kişi olarak sağlık yardımlarından faydalanan kız çocukları ise 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren de sağlık yardımlarından, daha önce olduğu gibi sigortalı veya evli olmadığı sürece yaş şartı aranmaksızın faydalandırılacaktır.

Kaynak: Gss Nedir? Gss Anlamı ve Hakkında Bilgi

ogrenci oldugunuz donem icin silinir diye düşünüyorum. keske okul bitince gelir bildirimi yapsaydiniz borc cikmazdi.bi gorusun sgk ile tahminim ogrenci oldugunuz donem borcu silinir ogrencilik bittikten sonra ki işsizlik doneminde bildirim olmadigindan borc cikar.

hmm kötü oldu bu peki şimdi nasıl olsa bi gelirim yok gelir tespitinde bişey çıkmıycak gerçi arabam var o gelir anlamında sayılırmı sonuçta maaşım felan yok

hmm kötü oldu bu peki şimdi nasıl olsa bi gelirim yok gelir tespitinde bişey çıkmıycak gerçi arabam var o gelir anlamında sayılırmı sonuçta maaşım felan yok
bilemiyorum. dediğim gibi sgk ile bi görüşün.

Bildiğim kadarıyla gelir testi aynı evde yaşayanları kapsıyor,yani sizin bir geliriniz olmayabilir ama beraber yaşadığınız eve giren paraya göre prim hesaplanır. Anne ve babanızla yaşıyorsanız babanızın ve annenizin gelirleri dikkate alınır.

Bildiğim kadarıyla gelir testi aynı evde yaşayanları kapsıyor,yani sizin bir geliriniz olmayabilir ama beraber yaşadığınız eve giren paraya göre prim hesaplanır. Anne ve babanızla yaşıyorsanız babanızın ve annenizin gelirleri dikkate alınır.
anlıyorum ben gidip görüşeyim bu konuyu en kısa zamanda inşallah kurtulurum borçlarımdan

bende sigortam yok diye 6 aydir hasteye gitmiyordum bide borç çıktı üstüne
inşallah bırgun akıllancaz ve bu sömuruye dur dıyecez nasılmı sömuru sigortan yoksa gss ye borclanırsın açıklayıcı olması acısından şöyle bır örnek vermek istiyrm ısveren 30gün yerıne 29 gün yapar ıse sigortanı yıne borclanırsın ama bunun cezasını ısveren değil işçi ceker. ıstedıklerı su her ay sıgortanı takıp edeceksın yatmamıssa eger bılmıyrm net uzerınde nezaman gorunebılıyo yatırılan ssk prımlerı eskıden bır ay gecmeden sıgortanın yatıp yatmadıgını goremıyrduk.dıyelimki uçgun besgun hatta bırgun olsa dahi bunu tespıt edeceksin patronun eksık yatrmıssa eger sıgrtadan yararlanmak ve gssye borclanmamak ıcın dogru kosturup işi gücü bırakıp gelır testıne gıdeceksın gitmezsen eger hem gssye borclanısın hemde hastanelerde bakılamazsın ama bu borcun için devlet tabırı caizse evıne ocagına coker parayı alırım dıye senı tehtıd eder hem zorla senden parayı alır hemde alacagını bıldıgı halde sana hastanede bakmaz madem bakmayacaksın bu parayı zorla alma yada zorla alacaksan alacagın paranın geregını yap ınsanları hastane kapılarında madur etme bu sistem zaten kendı ıcınde celişiyor işte tvde gelişen seyleri tam anlamıyla tam manasında neyazıkkı dınleyemedıgımzden dolayı gss denen sistemi ve biçok tezatı bı cogumuz bilmıyrz dahada bimemeye devam edelim milletce
allah sonumuzu hayır etsin

Banada 2.293 Tl Borc Yazmıslar Haberım Bıle yok

Geri