Karadeniz Pet

Güvenini tekrar nasıl kazanırım acil yardım!!!

Turkuazz

Yeni Üye
Selamlar herkese,

Acil yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık 3 aylık bir muhabbet kuşum var. Banyo yaptırmaya çalıştım ilk defa. Ama çok korkuttum galiba benden kaçıyor artık. Bana olan güvenimi sarsıldı acaba? Geri güvenini kazanamaz mıyım? Tekrar alıştıramaz mıyım? Lütfen yardım edin çok üzlüyorum:(

nası banyo yaptırdın eline alıp çeşmenin altına soktuysan kızmıştır ama çabuk unutuyolar yoksa her zorla ilaç içirdiğim her kuş bana düşman olurdu

onu tekrar alıştırmanız lazım ona karşı asla avuc içiyle yaklaşmayın heremzana işaret parmağınızla kafesin içinde onun yanaklarını kafasını sevmeye kaşımaya çalışısın kendisini kaşıtmaya başladığında parmagınızla dışarı cıkartın size güvendiyse kafesin dışına cıkar cıkmaz parmağınızdan kaçmaz .

Son düzenleme:
Yaptığınız hata/yanlışı tekrar yapmamakla işe başlanırsa sorunun çoğunu çözmüş olursunuz. Daha sonra günlük ilgilenip sevdiği yem veya oyuncakla yakınlaşabilirsiniz.

nası banyo yaptırdın eline alıp çeşmenin altına soktuysan kızmıştır ama çabuk unutuyolar yoksa her zorla ilaç içirdiğim her kuş bana düşman olurdu

Yok hayır elime almadım. Üstü kapalı banyoluklardan almıştım. Onun içine girdirmeye çalıştım o da girdi. Ama girince çırpınmaya başladı bağırdı. Çıktı geri ama sağa sola çarptı o banyonun içinde. Neyse bari ben hafif hafif su dökeyim üstüne dedim. Ama korktu yine hemen kaçtı. Bi iki kere daha denedim maalesef. Ama kesinlikle zarar vermedim.
Böyle oldu işte olay. O oldu kaçıyor benden:(
Geri nasıl alıştırabilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:56 --

Yaptığınız hata/yanlışı tekrar yapmamakla işe başlanırsa sorunun çoğunu çözmüş olursunuz. Daha sonra günlük ilgilenip sevdiği yem veya oyuncakla yakınlaşabilirsiniz.

Zaten asla öyle birşey yapmayacağım çok üzülüyorum. Banyoyu direk attım zaten bundan sonra ancak kendi suluğundan yıkanmaya çalışırsa . Kafesine yeni bir banyoluk alır takarım.
Perişan oldum.

Uğur Genç ustamızın dediği gibi yaklaşırsanız sorun sıkıntı olmaz.

Ayrıca zaman sonra bir daha banyo istediği zaman banyoluğu içinde yeşilliklerle koyup bırakın, kendisi girsin, keşfetsin ve istediğinde yıkansın.
Umarım muhabbetiniz daha iyi olur keratayla. :) Hayırlı günler.

onu tekrar alıştırmanız lazım ona karşı asla avuc içiyle yaklaşmayın heremzana işaret parmağınızla kafesin içinde onun yanaklarını kafasını sevmeye kaşımaya çalışısın kendisini kaşıtmaya başladığında parmagınızla dışarı cıkartın size güvendiyse kafesin dışına cıkar cıkmaz parmağınızdan kaçmaz .

ben muhabbet kuşumu sevmeye çalıştığımda ya parmağın üstüne çıkıyor ya ıssırıyor yada kaçıyor ne yapmalıyım ?

Geri