Karadeniz Pet

Güvensizlik mi yoksa hastalik mi

enes44

Yeni Üye
Iyi gunler herkese
2 ay önce aldığım muhabbet kusum su an 5 aylik
Aldiktan 2 hafta sonra hasta oldu ve yaklaşık 1 ayda duzeldi hastaliktan dolayi eğitimi aksadı tam iyileşti dediğim siralarda evimize misafirler geldi ve urktu heralde
Kuşum karnina biraz bastirarak parmağa geliyor arada yanagini kasimama izin veriyor
Yaklaşık 9 gündür tüy dökme döneminde ve hareketsiz bu dönemde ve 15 gündür ne zaman elime alsam kanatlari titriyor birini görünce hemen ürküyor
Bundan sonra ne yapmaliyim lütfen yardimci olun

Günlük eğitimlerine sabırla devam edin. Ürkütecek ve korkutacak hareketlerden özellikle avuçlamaktan kaçının. Sevdiği bir oyuncak veya dal darı kullanarak elinize gelmesini sağlayabilirsiniz. İlk zamanlarda elinize geldiğinde hiç hareket etmeyin zaman geçtikçe elinize geldiğinde sevip omuzunuza veya parmağınıza gelmesini deneyebilirsiniz.

Parmagima geldiginde 1 saat dursam duruyor ozellikle disardayken cok kolay geliyor elime ama kafesteyken tunege cok sıkı tutunuyor ve genelde ya kafese tutunuyor yada çıkıp geri iniyor tunegine gecen gün bit spreyi sıktım ve tirnagini kesmek icin avucumla tuttum maalesef daldariyi seviyor ama asla onla kandiraniyorum yemeyi birakiyor ama yine gelmiyor elime
tavsiyeleriniz için teşekkürler
Size bir sorum daha olacakti 9 gün oncesinde disari cikmak icin surekli kapiya cikar kafes icinde dolasirdi ama 9 gündür hareketsiz ve istahsiz bu tüy dökme doneminden mi yoksa hasta olabilir mi

Parmagima geldiginde 1 saat dursam duruyor ozellikle disardayken cok kolay geliyor elime ama kafesteyken tunege cok sıkı tutunuyor ve genelde ya kafese tutunuyor yada çıkıp geri iniyor tunegine gecen gün bit spreyi sıktım ve tirnagini kesmek icin avucumla tuttum maalesef daldariyi seviyor ama asla onla kandiraniyorum yemeyi birakiyor ama yine gelmiyor elime
tavsiyeleriniz için teşekkürler
Size bir sorum daha olacakti 9 gün oncesinde disari cikmak icin surekli kapiya cikar kafes icinde dolasirdi ama 9 gündür hareketsiz ve istahsiz bu tüy dökme doneminden mi yoksa hasta olabilir mi
tüy döneminde kuşlarımız sancılı bir dönem çeker bizim miğde ağrısı çekmemize benzer. iştah ları kesilir uyuklama süreleri artar sık sık kaşınırlar. bu süreçte onlara takviyeler ile destek vermemiz lazım rahatlamaları için. Soyulmuş Yulaf İçi, B vitamini takviyesi ve taze yeşillikler ile bu süreci kolaylıkla kısa sürede atlatmalarını sağlayabiliriz aksi taktirde süreç uzaya biliyor

Çok teşekkür ederim yardiminiz için haftada 2 defa b vitamini veriyorum diğer onerilerinizide hemen uyguluyacagim gerçekten cok tesekkurler ilginiz için

Rica ederim tüy zamanında B vitaminini haftada 3 gün e çıkartabilirsiniz tüy döneminden tamamen çıkınca bir aksilik olmadı sürece haftada 1 yeterlidir. özellikle yulaf içini ayrı bir yemlikte verirseniz 3-4 gün gibi kısa sürede tüm tüylerini yeniler

Tamam şimdi veriyorum yulafini ve yesilligini ve yeniden cok tesekkur ederim

Geri