petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Güzel yavrular için YARDIM EDİN !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

Arkadaşlar bildiğiniz gibi 1 tane beyaz dişi kuşum var resimleri aşağıda

fotoğrafları siz rengine bakasınız diye atıyorum

bu gün konuştuğum bir üreticiden erkek muhabbet kuşu alıcam

benim dişi 5 aylık tüyüne yeni girmek üzere

şimdi aklıma takılan sorular var

1- üretici 2-6 aylık yavrularım var dedi benim dişiden ayca küçük bir kuş dişiye üstünlük sağlayabilir mi ?

2- dişi kuş yerli olduğu için erkeği yerli almak istemiyorum . daha çok hollanda - ingiliz muhabbet kuşları istiyorum ( çiftleşmede sorun olmasın diye üstünlük kurabilsin diye )
    bu kuşların ırklarının hangisi çiftleşmeye daha yatkındır ?

3- güzel renk mutasyonları istiyorum aşağıdaki kuşların renginde yavru almam için erkeği hangi renk seçmeliyim

mümkünse 3 resim için de şu renk şu renk şu renk olarak söylerseniz daha iyi olur .

4- bildiğiniz gibi büyük bir kafes yapıyorum ön tel -tabla sparişlerimin gelmesini bekliyorum

konu burada

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/adim-adim-salma-yapimi-23855.html

sizce kafesi bitirip ondan sonra mı almalıyım yoksa küçük kafesin içinde önce birleştirmelimiyim ?

2. halil dogan
    Gizli

Al bur tane 4 5 aylik bir kus renk fark etmez onlar 3 4 aya yumurtlar tur olarak istedigin turden bir kus alabilir sin

#2 halil dogan, 7 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2014
  3. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

sizin kuşunuzda çok güzel bir kuş. alacak olduğunuz eş rengini istediğiniz kuş rengine göre seçmelisiniz. çünkü beyaz ağırlıklı ve tek siyah faktörlü bir kuş. beyaz renk diğer renklere göre daha az baskındır. alacak oldunuz eş daha baskın olur diye düşünüyorum.( bence)

4. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

yukarıda belirttiğim renklerde yavru almam için hangi renkde erkek kuş almalıyım ?

5. Minel GÜLER
    Gizli

Arkadaşlar benimde bir problemim var.Tam 1 hafta önce bir kuş aldım erkek fakat yeni olduğu için ve ortama alışamadığı için ishal geçen gün veterinerden ilacını aldım fakat 1 haftadır hiç su içtiğini görmedim bu yüzden ilacında etki etmemesinden korkuyorum sürekli poposunu kaşıyor tüylerini yolmasından korkuyorum ne yapmalıyım?

6. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

ne renk istiyorsanız önce ona karar verin. aldığınız erkek kuşun renginde mutlaka yavru alırsınız. yani yavrularınız babaya benzeyeceği için babayı istediğiniz renkte seçin

7. Minel GÜLER
    Gizli

arkadaşlar yardıma ihtiyacım var,yukarıda paylaştığım şeye cevap verebilecek var mı

8. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Benim yavrulardan bir tanesi bile babanin renklerinden almadi. Bu isleri kestirmek pek mumkun degil.

9. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

baskınlık önemli. kesin aynısı olur demiyorum ama baskın olan kuşa daha çok benziyorlar. beyaz renk te baskın bir renk deildir.

10. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

rainbow alsak :) ?

11. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

Sayfayı Paylaş