Karadeniz Pet

Güzel yavrular için YARDIM EDİN !

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest

Arkadaşlar bildiğiniz gibi 1 tane beyaz dişi kuşum var resimleri aşağıda

kZG8ly.jpg

NYl27Q.jpg

aPdN67.jpg

Y3qEAA.jpg

fotoğrafları siz rengine bakasınız diye atıyorum

bu gün konuştuğum bir üreticiden erkek muhabbet kuşu alıcam

benim dişi 5 aylık tüyüne yeni girmek üzere

şimdi aklıma takılan sorular var

1- üretici 2-6 aylık yavrularım var dedi benim dişiden ayca küçük bir kuş dişiye üstünlük sağlayabilir mi ?

2- dişi kuş yerli olduğu için erkeği yerli almak istemiyorum . daha çok hollanda - ingiliz muhabbet kuşları istiyorum ( çiftleşmede sorun olmasın diye üstünlük kurabilsin diye )
bu kuşların ırklarının hangisi çiftleşmeye daha yatkındır ?

3- güzel renk mutasyonları istiyorum aşağıdaki kuşların renginde yavru almam için erkeği hangi renk seçmeliyim

LqwPy.jpg

2770601770_4478371bb0.jpg

Muhabbetku%C5%9Fu.jpg

mümkünse 3 resim için de şu renk şu renk şu renk olarak söylerseniz daha iyi olur .

4- bildiğiniz gibi büyük bir kafes yapıyorum ön tel -tabla sparişlerimin gelmesini bekliyorum

konu burada

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/adim-adim-salma-yapimi-23855.html

sizce kafesi bitirip ondan sonra mı almalıyım yoksa küçük kafesin içinde önce birleştirmelimiyim ?

Al bur tane 4 5 aylik bir kus renk fark etmez onlar 3 4 aya yumurtlar tur olarak istedigin turden bir kus alabilir sin

Moderatör tarafında düzenlendi:
sizin kuşunuzda çok güzel bir kuş. alacak olduğunuz eş rengini istediğiniz kuş rengine göre seçmelisiniz. çünkü beyaz ağırlıklı ve tek siyah faktörlü bir kuş. beyaz renk diğer renklere göre daha az baskındır. alacak oldunuz eş daha baskın olur diye düşünüyorum.( bence)

sizin kuşunuzda çok güzel bir kuş. alacak olduğunuz eş rengini istediğiniz kuş rengine göre seçmelisiniz. çünkü beyaz ağırlıklı ve tek siyah faktörlü bir kuş. beyaz renk diğer renklere göre daha az baskındır. alacak oldunuz eş daha baskın olur diye düşünüyorum.( bence)

yukarıda belirttiğim renklerde yavru almam için hangi renkde erkek kuş almalıyım ?

Arkadaşlar benimde bir problemim var.Tam 1 hafta önce bir kuş aldım erkek fakat yeni olduğu için ve ortama alışamadığı için ishal geçen gün veterinerden ilacını aldım fakat 1 haftadır hiç su içtiğini görmedim bu yüzden ilacında etki etmemesinden korkuyorum sürekli poposunu kaşıyor tüylerini yolmasından korkuyorum ne yapmalıyım?

yukarıda belirttiğim renklerde yavru almam için hangi renkde erkek kuş almalıyım ?
ne renk istiyorsanız önce ona karar verin. aldığınız erkek kuşun renginde mutlaka yavru alırsınız. yani yavrularınız babaya benzeyeceği için babayı istediğiniz renkte seçin

arkadaşlar yardıma ihtiyacım var,yukarıda paylaştığım şeye cevap verebilecek var mı

Benim yavrulardan bir tanesi bile babanin renklerinden almadi. Bu isleri kestirmek pek mumkun degil.

Geri