Karadeniz Pet

Hacıım cici kuşum öldü

• Konbuyu başlatan Hacı cici kuşum benim
  • Başlangıç tarihi
3,5 yıl önce yavru bir kuş konmuştu penceremin mermerine bir saman çöpü ile uğraşıp duruyordu. Uzattım elimi yakaladım hiç kaçmadı, sanki benim onu yakalamam için gelmişti. Bir çamaşır selesine koyduk, sitede oturuyoruz, blokların kapılarına ilanlar yazdık sahibini bulmak için, baktık olmayacak ikinci gün gittik kafes, vs. aldık, adını ''MAVİŞ'' koyduk. Bizim siteden ve civardan duyanlardan gelenler oldu kaybolan kuşlarını bulmak ümidiyle ''MAVİŞ'e bakmaya. Her seferinde dualar ettik ailece kuşu göstermeden İnşallah ''MAVİŞ'' değildir diye. Şükür bizimle kaldı, ailemizin yeni üyesi olmuştu. Büyüdükçe rengi yeşil oldu ama adı ''MAVİŞ'' kaldı. O da adını öğrenmişti artık. Ondan hiç hayvan diye bahsetmedik çünkü içi boş gezen elbiselerden daha yakındı bizlere. Konuşmuyordu ama birebir kapı zili gibi ötüyurdu, onun öttüğünü anlayıncaya kadar çok defa boş kapıyı açtırdı bize, 6 ay öncesine kadar mutlu mesut yaşıyorduk ki birden hastalandı, sağolsunlar sitedeki üstadların tavsiyeleri , götürdüğümüz veterinerlerin ilaçları derken iki ay sonra kafesin dibinde gözlerimin önünde çırpına çırpına hayata gözlerini yumdu. Diğer odada eşim bir taraftan, çocuklar bir taraftan dualar falan derken ''MAVİŞ'' artık aramızda değildi, gidişi çok hırpaladı bizi bir müddet sonra ''MAVİŞ''in yalnız kalan eşinin yanına bir eş aldık fakat hiç bir zaman bizim için onun yerini hiç bir kuş alamayacak. Bunu bende yaşadığım için üzüntünü paylaşıyorum.

sizin de başınız sağolsun. çok zor birşey dinmiyor acısı. benim 10 yıl önce ölen kuşlarım şımarıkla yeşim bile hala aklımda. Hacım da aklımdan çıkmayacak.Hacı gibi bir kuş olamazdı herkes hayrandı ona. bir konuştumu yarım saat konuşurdu. daha neler yapardı. bebeğim benim hasta olduğundan beri konuşamıyordu fazla. kısık sesiyle birkaç kelime mırıldanıyordu. bindebir ötüyordu. ama onun varlığı yeterdi umutla iyileşmesini bekkliyordum ama gitti işte.
icon9.gif

Geri