Karadeniz Pet

Hagen Vision hakkında görüşleriniz.

muselman

Meraklı Üye
Burada bir kaç konuda bu Kafesten olan arkadaşları görmüştüm. Sipariş vermek istiyorum ama biraz bilgi toplamak istedim.
Tam olarak avantajları neler?
Diger bi konu ise bu kafeslerde yemlik ler kafesin en altında ve bu şekilde olmasını doğru bulmuyorum aslında. Hijyenik bakımdan çok tehlikeli. Herhangi bir dış etkenler tüy, dışkı, yada kuşların kepekleri direk üzerine düşer. Bu yüzden alırsam ben akıllı yemlik takmak istiyorum.
Biraz Araştırma yaptım, havalandırma sistemi gibi bişeler sacmalamıslar ne kadar doğru? Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

Hagenin vision kafesleri çok iyi. Tavsiye ederim. Tüylerin uçuşmasını büyük ölçüde engelelyen alt saydam çeğer var. Yemlik üstlerinde şapkası var içine kaka gelme şansı yok. Teller yatak ve doyalı değil. Akıllı yemlik takmak için tel kesmen gerek, gereği de yok. Üretim düşünüyorsan yuvalık takılması sıkıntı. Zaten kendi yuvalığı da süs gibi kullanışlı değil.

Görünüş , tel kalitesi olarak çok iyi kafesler ama kapısına ahşap yuvalık taktın mı off duruma geliyor kafes girişi..üretim için kapı girişleri pek uygun olmasa da piyasadaki en kaliteli kafeslerden..ben L12. M01 ile M 11 modelini kullanıyorum..üretim kafesim ise bst...

Son düzenleme:
Hagenin vision kafesleri çok iyi. Tavsiye ederim. Tüylerin uçuşmasını büyük ölçüde engelelyen alt saydam çeğer var. Yemlik üstlerinde şapkası var içine kaka gelme şansı yok. Teller yatak ve doyalı değil. Akıllı yemlik takmak için tel kesmen gerek, gereği de yok. Üretim düşünüyorsan yuvalık takılması sıkıntı. Zaten kendi yuvalığı da süs gibi kullanışlı değil.
Hocam ilgin için tsk ederim.
Çıkan yavrulardan 1 tane seçip anaçlar dahil, kuşları vereceğim.
Yemlik sabit kalacağı için en uygun yeri keserim. Yem üfleme kaldığım yerde sıkıntı oluyor. Teller yatak ve doyali :) bunu pek anlamadım
Görünüş , tel kalitesi olarak çok iyi kafesler ama kapısına ahşap yuvalık taktın mı off duruma geliyor kafes girişi..üretim için kapı girişleri pek uygun olmasa da piyasadaki en kaliteli kafeslerden..ben L12. M01 ile M 11 modelini kullanıyorum..üretim kafesim ise bst...
Yuvalık takmayı yada üretim düşünmüyorum ama kafesi en çok itici kilan kapinin sadece on tarafta olması. tecrübe ni paylaştığın için tsk ederim.