Karadeniz Pet

Hagen Vision kafes fiyat iyi mi?

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Tanıdık bir petshop tanıdığım var.
Hagen vision kafese 125 TL dedi son 110 TL'e bırakıyor.
Fiyat uygunmudur arkadaşlar?
Uygun derseniz akşam iş çıkışı alıcam. Kargo v.s olmadığı için son 110 TL.
Ne dersiniz?

Bi sitede 2 tanesi 180e satılıyordu ama şuan hatırlayamadım

Bi sitede 2 tanesi 180e satılıyordu ama şuan hatırlayamadım
Haklısınız bende gördüm ama 2. bir kişi yok. olsada 20 tl kargo olacak 180+20=200 TL
yarısı 100 tl gibi bir rakama geliyor. Petshop yolumun üstünde .
Sizin fikriniz nedir? Alayım mı?

Hagen Vision'un birden çok modeli var. Hangi model için bu pet shop bu fiyatı size söyledi ?

Marka olarak Hagen Vision zaten şuan piyasadaki 1 numaralı marka.

model s 01 arkadaşlar?
Fİyat / fikir verin ona göre alıcam.

şimdi youtube da araştırırken bir videoya denk geldim.
Kuş kafes telleri arasında geçiyor / geçmeye çalışıyor. Bu gerçekten bir problem olur mu?
Tel aralığı bu kadar geniş mi?
https://www.youtube.com/watch?v=dqCLdLHILr8

bu videodaki kafes s01 değil L01 tel aralıkları daha büyük bunların s01 muhabbet kuşu ve cennet papağanları için L01 ise muhabbet cennet ve sultanlar için olan en büyük boy hagen bende örneğin m01 benim kuşlar bugune kadar hiç çikmadi tel arasindan hatta sunu söliyim kafasini bile sokmadi denemedi rahat olun sizinkinin tel aralığı daha dar

kullanan arkadaşlar fikirlerini beyan edebilirler mi?
+ ve - leri nelerdir?
Fiyat olarak 30-40 tl kafesler varken bu kafesin 100 tl üzeri satılmasının bir + ları olmalı?

en büyük özelliği bence görsellik sonra temizlik saçma sapan kafese tül takma derdi yok ve kullanım kolaylığı ve tabi sağlamlığı bana göre tek eksisi yuvalık takmak için yer yok ben orjinal hagen yuvalık alip tellerini kestim aşağıda linkini paylaşıyorum o konunun sonuna gittiğinizde gene hagen kullanan bi arkadaş orjinal yuvalık haricinden tel kesilmeden ön kapilara uygun bir yuvalık bulmuş bi inceleyin isterseniz ama ben benim kafese 200 küsür verdim ama hiç pişman değilim hem senelerce kullanabilirsin hem baya büyük bir kafes salma gibi içinde 4 kuş besliyorum baya rahatlar ben bunları görünce verilen paraya helal olsun diyorum link aşağıda

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...on-kullananlar-icin-yuvalik-takimi-12169.html

en büyük özelliği bence görsellik sonra temizlik saçma sapan kafese tül takma derdi yok ve kullanım kolaylığı ve tabi sağlamlığı bana göre tek eksisi yuvalık takmak için yer yok ben orjinal hagen yuvalık alip tellerini kestim aşağıda linkini paylaşıyorum o konunun sonuna gittiğinizde gene hagen kullanan bi arkadaş orjinal yuvalık haricinden tel kesilmeden ön kapilara uygun bir yuvalık bulmuş bi inceleyin isterseniz ama ben benim kafese 200 küsür verdim ama hiç pişman değilim hem senelerce kullanabilirsin hem baya büyük bir kafes salma gibi içinde 4 kuş besliyorum baya rahatlar ben bunları görünce verilen paraya helal olsun diyorum link aşağıda

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...on-kullananlar-icin-yuvalik-takimi-12169.html
benim kuş bir aylık daha. Sizin söylediklerinizden hepsi kulağa hoş geliyor.
Benim ilk etapda işime yarayacak olanlar.
1- tül olayını gerçekten bende sevmiyorum. Kafesi yarısına kadar kullanılmaz duruma geitiriyor.
2- ise şimdi bir video izledim kapıları çift açılınca kuş kafes içi eğitim için ideal. Şimdi bendeki kafese bir elimi sokuyorum parmak alışması için 2. el girmediği için maalesef ele alıştırmakta sorun oluyor.bu bana en büyük + sı olacak sanırım.

yavruluk konusuna gelince benim bebek büyüsünde bende tel kesme yada alternatif bişey bulucam sanırım. O günleri görelimde kısmet inşallah. :)

kullandıkça artılarını daha çok hissetceksiniz tekrar dediğim gibi ben verdiğim paraya hiç tühhh keşke bu kadar para veripte almasaydım demedim ki en büyük eksisine rağmen (yuvalık takma) ama onuda bi sekilde hallettim sonuçta en başta kuşunuzun kafeste uçabildiğini görebilmek çok büyük zevk :)))

Zaman ayırıp mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
Karar verdim kısmetse akşama alıcam inşallah.

kullanan arkadaşlar fikirlerini beyan edebilirler mi?
+ ve - leri nelerdir?
Fiyat olarak 30-40 tl kafesler varken bu kafesin 100 tl üzeri satılmasının bir + ları olmalı?

kafesin artıları: tül takmaya gerek yok kuş kafes tabanında takılırken rahatlıkla görebilirsiniz. yemlikleri güzel, kafesin tabanına yerleştiriliyor. suluğunu bilmiyorum çünki kutudan çıkmıyor. ama ben eski suluğumu taktım sıkıntı yok. geniş bir kafes ve dikdörtgen formlu en ideal kuş kafesi şekli yani yuvarlak ya da çatılı falan olunca kullanışsız oluyor. en ideal ve geniş kafes şekli dikdörtgen, kare. ve telleri çok kaliteli. pirinç tel ya da boyalı tel kuşlar için zararlıymış. önde büyük iki kapısı var. iki kapıyı da açınca iki eliniz rahatça kafese giriyor.( ben şu anda kuşu alıştırmak için kafesin içinde parmaktan parmağa çıkma alıştırmaları yapıyorum)

kafesin eksi yanları: yuvalık takılamıyor deniliyor ama takan da var iki kapısı var önde bunların birine takılabilir. ki bir arkadaş yapmış bu forumdan. kuş tabandayken yukarıya tırmanarak çıkamıyor ille uçması lazım çünkü kafes yan duvar bitiminde tel yok plastik hazne var malumunuz. bu çok önemli olmamakla birlikte bir diğer eksiği bence kafesin plastik kısımları.. kafes üstü nerdeyse tamamı plastikle kplı. eğer kafes masada duruyorsa ve siz ayakta kuşa bakıyorsanız kuşu görme şansınız yok. :) ben bunun için tünekleri biraz aşağı aldım bu kez de kapıların tutturma yerlerinde önde iki plastik parça var beyaz, onlardan görünmüyor kuş. oturarak baktığımda da o plastiklerden göremiyorum... ben orijinal tüneklerini kullanmadım. bu forumdaki kimse uygun bulmuyor. daldan tünek takmak istedim bu kez de kafes kapısı çok büyük olduğundan tüneğin bir ucu illa kapıya denk geliyor.. ben de uzunca bir dalı yanlamasına boydan boya taktım ama çok da beğenmedim böyle.

bunlar benim 2-3 günlük gözlemlerim. takdir size kalmış.

kafesin artıları: tül takmaya gerek yok kuş kafes tabanında takılırken rahatlıkla görebilirsiniz. yemlikleri güzel, kafesin tabanına yerleştiriliyor. suluğunu bilmiyorum çünki kutudan çıkmıyor. ama ben eski suluğumu taktım sıkıntı yok. geniş bir kafes ve dikdörtgen formlu en ideal kuş kafesi şekli yani yuvarlak ya da çatılı falan olunca kullanışsız oluyor. en ideal ve geniş kafes şekli dikdörtgen, kare. ve telleri çok kaliteli. pirinç tel ya da boyalı tel kuşlar için zararlıymış. önde büyük iki kapısı var. iki kapıyı da açınca iki eliniz rahatça kafese giriyor.( ben şu anda kuşu alıştırmak için kafesin içinde parmaktan parmağa çıkma alıştırmaları yapıyorum)

kafesin eksi yanları: yuvalık takılamıyor deniliyor ama takan da var iki kapısı var önde bunların birine takılabilir. ki bir arkadaş yapmış bu forumdan. kuş tabandayken yukarıya tırmanarak çıkamıyor ille uçması lazım çünkü kafes yan duvar bitiminde tel yok plastik hazne var malumunuz. bu çok önemli olmamakla birlikte bir diğer eksiği bence kafesin plastik kısımları.. kafes üstü nerdeyse tamamı plastikle kplı. eğer kafes masada duruyorsa ve siz ayakta kuşa bakıyorsanız kuşu görme şansınız yok. :) ben bunun için tünekleri biraz aşağı aldım bu kez de kapıların tutturma yerlerinde önde iki plastik parça var beyaz, onlardan görünmüyor kuş. oturarak baktığımda da o plastiklerden göremiyorum... ben orijinal tüneklerini kullanmadım. bu forumdaki kimse uygun bulmuyor. daldan tünek takmak istedim bu kez de kafes kapısı çok büyük olduğundan tüneğin bir ucu illa kapıya denk geliyor.. ben de uzunca bir dalı yanlamasına boydan boya taktım ama çok da beğenmedim böyle.

bunlar benim 2-3 günlük gözlemlerim. takdir size kalmış.

artı kısımlarından belirtiğiniz en önemli faktör kafese 2 el girmesi. bu aralar eğitime ihtiyacı var.

Peki siz kaça aldınız acaba?

ben hepsiburadadan kampanyalı aldım 2 tanesi 156 TL

daha kullanmaya yeni başladık şu an herkes mutlu bi aksilik yok :) kocaman kafes kuşlar rahat rahat hareket ediyor :)

şu an tek eksi yönü kafes büyük olduğu için erkek dişi yi yakalayamıyor :D

kendi tüneklerini bende kullanmıyorum, bide Seda hanımın dediği gibi kuşlar tabana inmekte biraz zorlanıyor merdiven aldım alışmalarını bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri