Karadeniz Pet

Hagen vision tünek sağlık??

Erkam80

Yeni Üye
Hagen vision tüneklerle ilgili çoğunlukla sağlıksız ve rahatsız olduğuna yönelik eleştiriler var. Firma bu tüneklerin kuşların ayak sağlıkları için çok faydalı olduğunu söylüyor kafes reklamında ve kutusunun üzerinde. Acaba bu tüneklerin sağlıksız olduğu fikri nerden geliyor? Teretdütte kaldım. Teşekkürler

Görüntü olarak çok sağlıksız duruyor ama bu kadar büyük bir firma mutlaka gerekli araştırmaları yapmıştır bu konuda bence.

Aynen üstün alman teknolojisi bu konuda da yanlış. Yapmış olamaz diye düşünüyorum! Ama forumlarda nedense o kadar çok kötülüyorlarki acaba bilimsel bir açıklamaları varmı diye merak ettim :) tünekler hakkında yanen şu ifadeler kullanıyor hagen : Tüneklerin özel şekilleri kuşların ayaklarında ki kan dolaşımını düzenleyerek, oluşabilecek ayak problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Yanlış anlamayın ama bu konu çok saçma ha hagen vision ha plastik tünek ha ağaç tünek ne farkeder. 1 liraya bile aldığın tünek yeterli olur

Estafurullah yanlış anlamadım... Dediğim gibi bir çok yerde o kadar çok kötülenmişki merak edip sorayım dedim

bence pazarlama tekniği için çünkü fiyatı diğerlerine göre pahalı yaptığı olayda resimlerden gördüğüm kadarı ile bastığı yer biraz keskin hatlara sahip ayakları eğildiği için kan dolaşımı oluyor diyor bence silindir kurşun kalem değilde köşeli kurşun kalemler oluyor altıgen onların boyasını sıyırıp kullandımı daha iyi hem tahtadan tırnaklarınıda törpüler hemde köşeli aynı hagen in ki gibi:D bu benim fikrim tabii hagen in ki daha iyi diyen de olabilir

Son düzenleme:
Forumlardakiler bilim adami zaten herseyi onlar biliyor.

Ahşap tünekte kuş tünerken atlayıp konarken tırnakları törpüleniyor. Ayrıca gagasını sürtüp temizliyor ve törpülüyor.

Hagen kafeste törpüleme gibi bir durum yok ancak kalından inceye doğru gittiği için ayak değişik kalınlıklarda kavrama yapar ve sağlıklı bir durumdur.

Teşekkürler paylaşım için. Demek ki kafese bir tane de kısa ağaç tünek koymak lazım

Geri