Karadeniz Pet

hagen yuvalık talaş mı ? pamuk mu ?

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
arkadaşlar hagen yuvalık var sizce hangisini koymalıyım ?

Talaş derim ben. Pamuk yapışma durumundan hoş olmuyor.

Bence en iyisi ince kum. Hem fazla koku yapmaz hemde yavruların dışkısını emer. Kuluçka süresinde yuvalık temizliği yapmayada gerek kalmıyor ben sürekli kum kullanıyorum ince kum tavsiye ederim. Petshoplarda çok rahat bulabilirsiniz.

Hangi model kafes var? Bende s01 var. Daha sonra m02 aldım ama ikinci katını kurmadım. 2nci kata ait olan kapılı tel paneli birinci kata koydum. Uzun tel paneller karşılıklı kapılı oldular. Yuvalık alacağım umarım tel kesmek zorunda kalmam.

Hangi model kafes var? Bende s01 var. Daha sonra m02 aldım ama ikinci katını kurmadım. 2nci kata ait olan kapılı tel paneli birinci kata koydum. Uzun tel paneller karşılıklı kapılı oldular. Yuvalık alacağım umarım tel kesmek zorunda kalmam.

Ben normal metal kafes kullanıyorum. Tek haneli kafes hem fiyatları uygun hem daha geniş. Tüm yuvalıklarda sığıyor yandan kapısı var.

hagen vision m01 var bende

arkadaşlar bence talaş koyun kum koyarsanız soğuk oluyor pamuk koyarsanız yapışkan oluyor

Ev ortamında bakılıyorsa kum konması sıcaklık soğukluk açısından sorun teşkil etmeyecektir. Ancak kum yavruların burunlarını tıkayabilir. Biraz riskli geliyor bana. Talaş her türlü daha hijyenik.

talaş koyuyorum levent abi :D

Söylediğiniz gibi yaparsanız tel kesmenize gerek kalmaz. Hagen yuvalık içten de dıştan da takmaya uyumlu.Ben anlattığınız şekilde kullanıyorum şuan.
69ebc38e742cb1ec0ea9b79489a25bc4.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Kapıları içeri doğru bıraktınız sanırım. Kafes Tabanı için mısır granülü öneririm. Kabuslar sona eriyor.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Kapıları içeri doğru bıraktınız sanırım. Kafes Tabanı için mısır granülü öneririm. Kabuslar sona eriyor.

Evet Kapıların bir tanesini içeriye doğru açıp diğerini kapatıyorsunuz ve yuvalığı takıyorsunuz. Kafes çok güzel ama taban temizliği yapmak öldürüyor adamı. Mısır granülü denemedim hiç. Uzun mu gidiyor o?

Evet Kapıların bir tanesini içeriye doğru açıp diğerini kapatıyorsunuz ve yuvalığı takıyorsunuz. Kafes çok güzel ama taban temizliği yapmak öldürüyor adamı. Mısır granülü denemedim hiç. Uzun mu gidiyor o?

2 aydır temizlemedim kafesi. Dışkılar kuruyup, tüyler yapışıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

2 aydır temizlemedim kafesi. Dışkılar kuruyup, tüyler yapışıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Yapma ya... Çok iyiymiş. Geçen feshaneye gittim almadan geldim. Keşke alsaydım neyse haftaya varmış bir daha o zaman alırım. Kaça alıyorsunuz kilosunu bizi kazıklamasınlar orda...

Son düzenleme:
Reklam olmasın YALÇIN KASIM'dan aldım ben. 5 kg da fiyatı unuttum.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Geri