Karadeniz Pet

Hala Alışmadı çok korkuyor

Burak Sandıkçı

Yeni Üye
admin arkadaşlar ben daha önce böyle bir konu açtım ama beklenen cevabı alamadım çok korkuyor 3-4 hafta oldu alalı 3 aylık yaklaşık nasıl yaklaşırsam yaklaşıyım kendini ordan oraya vuruyor bırakın elime gelmeyi kafesin yanına bile gidince kendini ordan oraya atıyor.. ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlar yardım cı olursa sevinirim iyi forumlar..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:09 --

arkadaşlar lütfen yardımcı olun ilk kuşum olduğundan biraz bilinçsizim

Son düzenleme:
Kuşun kafesi ne cok alçakta nede çok yüksekte olsun.özellikle alcak olursa kendini güvende hissetmez.kafesindeyken sizin goğüs hizanıza gelecek şekilde olsun derler.cok alcakta olmasında standart bi masa yeterlidir bence ama sehpalar alçak gelir mesela. Onun dışında kafesten sizi görebilmeli kuş bu varlığınıza alışması demek oluyor.ve gün içinde iki kere cok ağır hareketlerle yanına yaklaşıp ürkütmeden onunla konuşmanız gerekiyor. Öyle direk gider elinize almaya calisir yem verirseniz başarısız olursunuz.konuştukca kuşun böyle mayışır gibi olduğunu görür sakinleştiğini hissedersiniz. Bu noktada yrm vermeyi veya parmağınıza almayı ancak deneyebilirsiniz bence.bide tabi kuuşun yaşı nerden aldığınız da önemli.kuş yavru olmalı. Ve belkide pet shoptan aldiginiz kusu daha onceden biri alıp kusa yanlıs yaklasıp urkutmus olabilir de . sonrada iade etmiştir. Yani demek istediğim herseyi tam yapıyosanız da yine olmuyosa bunun cok cesitli sebepleri olabilir. Ama her işin başı sabır. Siz dediğim gibi yaklaşın kuşa gerisi gelecektir.kuşunla aranı düzeltmen dileğiyle iyi forumlar :D

Sürekli yanina oturabilirsiniz bi sure sonra elinizi kafese yakin tutup zaman geçtikten sonra elinizi kafesin içine sokup hareketsiz bekleyip sonra yem yedirmeye çalışın ama bunların hepsi ayni gün içerinde değil bir iki hafta da olacak

3-4 hafta ciddi bir süre. Bundan sonra alışması zor. Önce kafesin içinde elinize alıştırmaya çalışın. Elinizi koyun ve durun. Bırakın çırpınsın. Eninde sonunda yorulup duracak. Durunca yavaş yavaş parmağınızı uzatın ve sonra uzaklaştırın. Tekrar tekrar yakınlaştırıp uzaklaştırın. Sonra parmağınızla ayağını kaldırıp parmagınıza gelmesini sağlayın. Bunları yavaşça ve sabırla yapın.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri