Karadeniz Pet

hala korkuyo

pınar

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşum yeni yemden düşmüş erkek alalı 1 hafta oldu ilk gün nezaman eğitime başlamalıyım diye sorduğumda 1 hafta sonra dediler 1 hafta geçti ama kafese elimi yaklaştırdığımda korkup kendini kafesin tabanına atıyo bide eski kuşuma marul vs bişey yaklaştırdığımda hemen yerdi bu kaçıyo biraz korkak :D eğitimine nasıl başlamlıyım ballı yem felan alsam kafese yaklaştırsam eminim gene korkar kendime nasıl alıştırmlıyım ?

pinar kusura bakmada kim soylemisse oyle yanlis soylemis ben sali gunu aksami aldim kusumu 1 aylik simdi kafesin icinde elime geliyor kafesin disinda elime gelmiyor ama oksayincada kacmiyor varsa sorun sor cevaplayimb

4 gün önceki konulara bakarsnaız görürsünüz eğitimine nezaman başlamalıyım diye bi konu açmıştım 1 hafta deidiler benimde pek bilgim yok teşekkür ederim

Son düzenleme:
bende diyorum ya iste ben aldiktan sonraki gun basladim egitime bak elini kafesin yanina koy o aradada kusunla konus bi 10 dk bekle zaten yavas yavas alisir sonra elini kafesin yaninda yavas yavas hareket ettir felan bu islemi taki kus korkusu gecene kadar devm et

arkadaşlar kuşum yeni yemden düşmüş erkek alalı 1 hafta oldu ilk gün nezaman eğitime başlamalıyım diye sorduğumda 1 hafta sonra dediler 1 hafta geçti ama kafese elimi yaklaştırdığımda korkup kendini kafesin tabanına atıyo bide eski kuşuma marul vs bişey yaklaştırdığımda hemen yerdi bu kaçıyo biraz korkak :D eğitimine nasıl başlamlıyım ballı yem felan alsam kafese yaklaştırsam eminim gene korkar kendime nasıl alıştırmlıyım ?

Şahsen ben böyle yaptim sizede önerebilirim. Ilk olarak kuslarin kafesini acin biraz disari cikip etrafi tanisinlar kendileri yuvalariba geri donecekler elinizi biraz yanina yaklastirin. Sabit tutun yaninda incelesin korkusunu yesin ilk etaplarda kacabilirler ama siz devam edin sert hareketler yapmayin korkutmayin. Elinize hem alin avucunuza o size yavas yavas alisacaktir.

Geri