Karadeniz Pet

Hala tık yok :(

Bersanreis

Meraklı Üye
Arkadaslar Günaydın Selamın aleyküm bir çift.muhabbet kudum kiside kizismis hatta disininki kopkoyu diyebilirim ama hala tık yok ne yuvaligin yanina yaklasiyolar nede ciftlesiyolar.yuvaliktan korkuyorlar resmen tunegi yuvaligin yanina koydum yerde durdular ne yapacam bilmiyorum sabahtan ajsama kadar baş sallamalar opusmeler erkek disiyi kasiyo kur yaliyo felan aksam disi erkegi ara sira asaga atiyo o kadar ne yapacam bilmiyorum !!???

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki abim Teşekkürler bu korkma işini napacam

2 hafta

Abim sevdikleri bisi yok cidden yem yem yem bide yumurtali mama acaba yemligi yuvaligin yakinina koysam olurmu

Kuşlar uzun süredir beraber iseler ayırma yöntemini deneyebilirsiniz. Bu şekilde sonuç daha çabuk alınabilir.

Abi kafes yok 3 haftadir beraberler 2 haftadir takili ama hala yok deli gibi opuduyolar kur yapiyolar ama yok ne yapqcan

İlk önce sunu belırtmek gerekır kı kus uretmek oldukca guctur. Her kus uruyecek dıye bır kaıde yoktur. Kuslarınız cok ıyı anlasıyor olabılır. Bu durum onların cıftleseceklerı anlamına gelmez.

Cıftlestırmeyı kolaylastırmak ıcın

1 kuslarınız en az bır yasında olmalı
2 es tutmus olmalı
3 kafes bos bır oda ya da cok gırılmeyen bır odada yuksek bır yerde asılı olmalı
4 kızısmıs olmalı
5 yem ve su degısımı dısında yalnız bırakılmalı
6 haftada 3 kez yemlerıne bır cay kasıgı kısnıs atılmalı. Baharatcılarda bulunur.
7 haftada ıkı kez yumurta maması yapılmalı
8 kafeslerıne taze nane ve havuc asılmalı
9 yuvalık takılmalıdır.

Kesın olmamakla bırlıkte bazı ele alısık erkek ya da dısıler cıftlesmemektedır. Unutulmamalıdır kı muhabbet kusları kalabalık ortamlarda yasamayı seven kuslardır. Erkek kusun kalabalık ortamda üreme güdüsü artar. Ayrıca bu tür haycanlarda grup psıkolojısı vardır. Evde 2 cıftle (4 kus) uretım yapmak yavru ozlemınızı gıderecek ve daha kolay yavru almıs olacaksınız. Buna ımkan yoksa kuslarınıza gunde 1 saat ınternetten cıftlesme ya da yavru sesı dınletmenız onerılır.

Son olarak belırlı bır uyku duzenıne sahıp olmalı; en az 10 saat sessız ortamda uyumalılardır.

6-8 i uyguliyacagim oburletini uyguluyorum yuvanin yanina balli kraker asican obur tunegide yakinina koyacam ins ciftlesirler birde zemine indiklerinde erkek kuyruguna basmaya calisiyo