Karadeniz Pet

hala yumurtlamadı

Limon&Fıstık

Meraklı Üye
Slm hayırlı akşamlar benim sorum çiftim 9 gün boyunca çiftleşti son 2 gündür çiftleştiğini görmüyorum hala yumurtlamadı bugün ilk çiftleşmeyi gördükten sonra 11 gün geçti hla yumurtlamadı çiftleşmiyo da artık popo şiş dışkı büyük sürekli yuvada vakit geçiriyor poposu açılmış iyice ne olacak sizce sonuç

İnşallah merakla bekliyorum rahatsızda etmiyorum inşallah yumurtlar

benim kuşlar giriyor yuvalığa kuyrugu düsük duruo. kafesimin kötü olması nedeniyle mama falan koyarken elimi kafes içine sokmak zorunda kalıorum dişi yuvalık içinde cıyak cıyak bağırıyo. nasıl yapacam bilmiyorum. mama falan tüketmeye basladı simdi. Bu arada kuş bazen bi anda çırpınmaya baslıo kafesin içinde korkutuyor nesi olabilir ?

Son düzenleme:
Sabirle bekleyin yumurtlar 3.4 gune kalmaz siskinlikte varsa gelir en yakin zamanda saglikli yavrular alirssiniz insaallah

Yumurtlamadı ve çiftleşmiyor artık yani yumurtlamayacak mı anlamında bu sürekli yuvada popo şiş dışkı büyük ne yumurtladı vede çiftleşmeyide bıraktı

Son 1-2 günü kalmıstır..

Son 1-2 günü kalmıstır..

Atılım bey bugün ilk çifteşmeyi gördüğümden itibaren 13. gün son 3 gündür çiftleşmiyodu bugün yne çiftleşti foto çekemiyorum izin vemiyo ki ama çekmeyi denicem sürekli yuvada mineral blok kalamar kemiği ve yuvayı kemirip duruyor dışkı büyük genelde yuvada bide kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor

kanat hizası, kuyruga göre düsük mü?

kanat hizası, kuyruga göre düsük mü?

evet düşük atılım bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:11 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

ac6c9e407f988cc0dad075e943e5c619.jpg

3ad01336d22c8be00c031ce91b484148.jpg

bf6574a4e490e4e68aac5f0ce83945fa.jpg

7cb3927a961f18688fe1ba7c9f416c37.jpg

7332b5c051dd45766c9c175260284e3a.jpg

Ancak bunlara izin verdi yuvadan çıkmıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 13:11 --

Fotoğraf görebilir miyiz?
Hem tünekte genel duruşu hem poposunun..

Levent ACAR bey fotoları yükledim bi bakar mısınız

Popo kısmını çekseydiniz daha iyi olurdu.
tam anlardık yumurta varmı yokmu.

Kuşunuz siz kafese yaklaşınca direk yuvalığa kaçıyorsa
yumurta geliyor demektir :)

Birde kuşlar sürekli çiftleşecek diye bir şey yok benim kuşlarım çiftleştikten tam 17 gün sonra 1.yumurta çıktı ve 5 yumurta yaptı hepsi boştu yumurtaların günü geçmişti hepsinin 21.günü dolmuştu baktık boştu yinede yumurtaları almadım yuvalıktan sonra 3 gün önce yine yumurtladı

3 tane bos yumurtayı aldım 3 yumurtaya yatıyor belkide 2.yeni yumurtayı çıkarmıstır :)

2 gün aralıklı oldugu için

Yani diyeceğim kuşunuzu elinize alın dişiyi şiş bölgeye hafifçe dokunun sertlik varsa yumurtadır çok bastırmayın yumurtayı kırarsınız.

Popo kısmını çekseydiniz daha iyi olurdu.
tam anlardık yumurta varmı yokmu.

Kuşunuz siz kafese yaklaşınca direk yuvalığa kaçıyorsa
yumurta geliyor demektir :)

Birde kuşlar sürekli çiftleşecek diye bir şey yok benim kuşlarım çiftleştikten tam 17 gün sonra 1.yumurta çıktı ve 5 yumurta yaptı hepsi boştu yumurtaların günü geçmişti hepsinin 21.günü dolmuştu baktık boştu yinede yumurtaları almadım yuvalıktan sonra 3 gün önce yine yumurtladı

3 tane bos yumurtayı aldım 3 yumurtaya yatıyor belkide 2.yeni yumurtayı çıkarmıstır :)

2 gün aralıklı oldugu için

Yani diyeceğim kuşunuzu elinize alın dişiyi şiş bölgeye hafifçe dokunun sertlik varsa yumurtadır çok bastırmayın yumurtayı kırarsınız.

çektirmiyor ki sürekli yuvada 2 dk çıksa beni görse yuvaya kaçıyor yuvada yatıyor kemiriyor kalamar kemiğini mineral bloğu yuvayı dışkı büyük elime alıp ürkütmek istemiyorum bekleyelim bakalım

Dışkı Büyük ise ve tuvaleti bir kaç tuvaleti beyaz ise hamiledir.

Tuvaletinin Beyaz Olma Nedeni Kalamar Kemiğinden Kaynaklanmaktadır :)

Kuşunuz Hamile Hayırlı Olsun ! İnşallah Boş Çıkmaz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

Fotoğrafa yakından bakınca anladım aynı benim dişi kuşum gibi,
benimde dişi hamile 2 yumurta cıkardı daha gelior bekleyelim 6.günüde bakacagım yumurtalara boşmu dolumu :)

Dışkı Büyük ise ve tuvaleti bir kaç tuvaleti beyaz ise hamiledir.

Tuvaletinin Beyaz Olma Nedeni Kalamar Kemiğinden Kaynaklanmaktadır :)

Kuşunuz Hamile Hayırlı Olsun ! İnşallah Boş Çıkmaz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

Fotoğrafa yakından bakınca anladım aynı benim dişi kuşum gibi,
benimde dişi hamile 2 yumurta cıkardı daha gelior bekleyelim 6.günüde bakacagım yumurtalara boşmu dolumu :)

Çiftleşirken gördünüz mü inşallah doludur nerden anladınız yumurta olduğunu dışkı büyük ve sanki az sulu gibi merakla bekliyorum ne zaman yumurtlayacak acaba önümüzdeki 3 gün evde olmucam şehir dışına çıkacam inşallah gelidğimde yumurtlamış olur

Çiftleşirken gördünüz mü inşallah doludur nerden anladınız yumurta olduğunu dışkı büyük ve sanki az sulu gibi merakla bekliyorum ne zaman yumurtlayacak acaba önümüzdeki 3 gün evde olmucam şehir dışına çıkacam inşallah gelidğimde yumurtlamış olur

Okulda Olduğum İçin Fazla Takip Edemiyorum ama eşler yem kusma gagalarıyla öpüşme vs var ise zaten o kuş çiftleşirmiş :)

Çiftleşme olmadan zaten kuş yumurtlamaz :D

Nerden anladınız yumurta olduğunu sorusuna şöyle cevap verelim.

Kuyruk kısmına bakarak anlayabilir kuyruk düşük oradan anladım. :)

Birde kuşunuzun kuyruğu yukarı aşşağıya oynuyorsa yumurta olduğu daha bi netleşir :)

Kuyruk oynuyormu ?

Okulda Olduğum İçin Fazla Takip Edemiyorum ama eşler yem kusma gagalarıyla öpüşme vs var ise zaten o kuş çiftleşirmiş :)

Çiftleşme olmadan zaten kuş yumurtlamaz :D

Nerden anladınız yumurta olduğunu sorusuna şöyle cevap verelim.

Kuyruk kısmına bakarak anlayabilir kuyruk düşük oradan anladım. :)

Birde kuşunuzun kuyruğu yukarı aşşağıya oynuyorsa yumurta olduğu daha bi netleşir :)

Kuyruk oynuyormu ?

Evet aşağı yukarı oynuyor
son 2 fotoda popodaki şişlik belli olyo mu ben mi yanlış göryom
çiftleşme olmadan da yumurtluyorlar kızgınlık yumurtası oluyo o

Evet aşağı yukarı oynuyor
son 2 fotoda popodaki şişlik belli olyo mu ben mi yanlış göryom
çiftleşme olmadan da yumurtluyorlar kızgınlık yumurtası oluyo o

Kızgınlık yumurtası eşi olmayan dişilerde olur kızgınlık yumurtası çiftleşmek istiyor anlamına gelir eşi varsa zaten çiftleşir :)

Geri