Karadeniz Pet

halıyı didikliyor

Boncuk

Paylaşımcı Üye
1.5 aylık kuşum kafesten çıkmak isteyince çıakrıyorum.hemen halıya konup tavuk gibi didikliyor halıyı.yarım saat falan geziyor halının üstünde bu şekilde.sonra sıkılınca yanıma uçuyor.ne arıyor halıdan.çok ince uzun şeffaf tuy çıkardım gagasının arasından kaç kere.hastayken bile yaptı.

toprak geliyodur eşeleyip yem gömmeye çalışıyodur :D

yerdeki kırıntı falan yiyyordur benımkıde çok yapıyor onu

Dikkat edin Aile fertleri yerdeyken dalgınlıkla ezmesin çok kuş malesef o şekilde ölüyor
Ne geliyorsa meraklarından geliyor zaten bunların başına orada yem var halıda kırıntı ile yetiniyor
Yoksa aşk kırıntılarımı onlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet ya gecen yere birşey düştü tutuyım derken yerde bilinçsiz 2 3 adım attım.çıkarmıcam daha dışarı kafeste kalsın 2 3 ay aklı başına gelsin :D

İyi olur birkaç ay hapis cezası hapisten cıkınca belki adam olur. sonrada bir işe girsin çalışsın gezmesin öyle yerlerde :D

benim kuş yem kırmaya başlayalı 2 3 günlükken elime geçti.bir abim sayesinde.kuşun her evresini görüyorum.uçmayı tam beceremiyor.son zamanlarda gayet iyi atışlar yapıyor fakat tam öğrenmedi.o yüzden yerde takılıyor.uçmayı öğrenince geçer heralde

Sen ona kafeste kalmayı öğret bence yoksa hep dışarda olmak isteyecektir o hatayı bende yaptım
Hep canı sıkılır diye dişarda biraktim şimdi ise asla kafese girmiyor sadece gece 9 oldumu zor bela ışıkları falan kapatınca giriyor sabahın besinde'de uyaniyor bir kaç kez gündüz kafese sokmaya calistim
eve geldiğimde kafesin bir yerlerine dısarı cıkmaya calisirken kendini sıkısıtırmıstı benimde kusum yeni yeme düsmüstü cünkü hep dısarda olması güvenli değil örnek eve misafir falan gelince onların cocukları zarar verebilir veya siz disarı cıkarken kafeste kalması gerekebilir fln işte hep dişarda olmaz benimki suan disarda ama cocuk gibi ilgilenmek zorundayim günün büyük bir bölümü dışarı cıkıncada kız kardesime emanet edip cıkıyorum

o kafes onun hapishanesi değil ne zaman çıkmak isterse çıkabilir.kuş odamda zaten çocukları içeri almam o zaman da :D

Geri