petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hamile mi hasta mı çözemedim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve PADISAH tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Selam arkadaş herkese iyi forumlar.
    Benim bi şikayetim var geçtiğimiz günlerde 3-4 gündür kuşlarımı çiftleşirken görüyo ve dişi sürekli yuvaya giriyor ilgileniyor talaş koydum geri attı bidaha koydum bidaha attı yuvayı kazıyor ama nafile ne yapmam lazım.

En önemli sorunum ise şu bu sabah altlarını değiştirdim ve kahverengi bir dışkısı oldugunu gordum yeni yapmıştı büyük ihtimalle dişi kuşun dışkısı.
    Yemlerinde bir değişiklik te yapmadım.
    2 gündür rendelenmiş havuç veriyorum yiyorlar bayağı ondan olabilir mi yoksa hamılelikten mi, hastalıktan mı anlayamadım yardımcı olabilirseniz önlem alayım arkadaşlar[​IMG]

http://i.hizliresimupload.net/q7CThBdm.jpg
    http://i.hizliresimupload.net/hlyes3y2.jpg

#1 PADISAH, 28 Temmuz 2016
    Son düzenleme: 28 Temmuz 2016
  2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Kuşların genel olarak sağlılı gözüküyor fakat bu tür ürünleri kesinlikle suyunu sıkıp mamaya karıştırıp vermek lazım yoksa kuşunuzu isal eder sindirim sistemini bozar Faydadan çok zarar verir kuşunuza. Ve haftada 2 günden fazla vermeyin yavrusu olmadı sürece . Dişi kuşta kuyruk düşmeye başlamış büyük iht hamile ama en az 1 hafta sürer ilk yumurtanın gelmesi bırakın kendi yuvasını kendi hazırlasın atıyorsa ısrarla koyup kuşu stres e sokmayın yavrular çıktıktan sonra 1 tutam eklersiniz yeterli olur

PADISAH bunu beğendi.
  3. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Anladım dışkısı kahverengi olması , zehirlenme belirtisi değil değil mi ? Çünkü farklı bir yemde vermedim havuçtantır umarım ,içimi rahatlattınız diyebilirim gerçekten.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Havuçtan dolayı öyle dışkı yapmış olabilir eğer talaşı atıyorsa tekrar koyup müdahale etmeyin onu kendi haline bırakın inşaallah yumurtlar

PADISAH bunu beğendi.
  5. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Dışkının renginin o şekilde olması havuçtan bence. Boyutunun büyük olması ise kuşun uzun süre yuvada yattığını gösteriyor. Bu da kuşunuzun yumurtlayacağı anlamına geliyor. Müjdeli haberi yakın zamanda alırsınız diye düşünüyorum.

PADISAH bunu beğendi.
  6. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Teşekkür ederim hepinize inşallah sağolun

Nevzat Samet BAYKAL bunu beğendi.
  7. Özer ÇAĞLAR

Özer ÇAĞLAR Active Member

Beğenileri:
    87
    İnşallah tez zamanda sağlıklı bol yavrular alırsın