petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hamsterin kalacağı yer

Konusu 'Doğada Yaşayan Diğer Hayvanlar' forumundadır ve Abdüssamed ŞİŞMAN tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Abdüssamed ŞİŞMAN

İlk önce konumu açıcak yer bulamadım belki bilgisi olan vardır diye buraya açtım.
    Sorum;
    Arkadaşlar ben hamster almak istiyorum.Bu ay kuş aldım diye babam parasını harcamak istemiyor bunun için bende bursluluk paramı öbür ay alcam ve param yok.Hamster alırım ama onu nereye koyabilirim?

2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Nereye koyabilirimden kastınız nedir acaba? Masa üstüne de olabilir raf arası da olabilir yani.
    Akvaryum içinde de bakabilirsiniz kafes içinde de bakabilirsiniz. Ama akvaryumda bakacak olursanız akvaryumunuzun büyük olması lazım, keza kafes için de aynı durum söz konusu.
    Ayrıca ben hamster yerine guineapig ' i öneriyorum. Ben de bu yaz işlerimi halledeyim alacağım bir tane. Çok güzel hayvanlar. İsterseniz GuineaPig'ler ile Hamster arasındaki farkı paylaşayım size?

3. Abdüssamed ŞİŞMAN

Tmm abi paylaşta Guinea Pigler bana biraz büyük geliyor

1 ay boyunca uyuyup su içebileceği yer bende akvaryum varda küçük ama pet shoplarda satılan kafeslerden büyük

#3 Abdüssamed ŞİŞMAN, 18 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Haziran 2013
  4. Abdüssamed ŞİŞMAN

Abi baktım farklara guinea pigler daha iyi :D ama ben yavru istiyorum burda (istanbul/avcılar) guinea pig hiç görmedim (pet shoplarda).Fiyatı ne kadar dır?

5. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Ustam guineapigler çok çok daha iyi. Isırmaması bile büyük bir avantajdır :) 7 yavrulu hamster bakan biri olarak söylüyorum sana habunları :)

Avcılar tarafında bulursun pet shoplara sor getirt olmadı Facebook' tan sana birkaç grup atayım ve guineapig üreticileriyle irtibata geçireyim istersen.

6. Abdüssamed ŞİŞMAN

Bnun kafesi yemi kendisi falan her şeyi kaç para olur?

7. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Değişir. Hollandalı ırkı 40tan başlar, abessinian, coronet 70-100 peru 100-250 .. Değişir.

Ortalama bir fiyat söyleyecek olursam
    Kafes 50 de (kafesin büyük olması iyi olur)
    Hollanda ırkı al daha iyi ona da 50 de
    yemi otu talaşı vs. 30 de
    Malzemeler vs. 150 diyeyim.. Ama tabi daha ucuza mâl edebilirsin belki. Ben kendi kafamdan bir fiyat yazdım sana.

Talaşı istersen marangozdan da alabilirsin talaşa para vermene gerek kalmaz
    Kafesi de istersen kendin yapabilirsin 2-3 plastik meyve kasasını birleştirip aralarına kapı açarak da yapabilirsin. Misal ben kitaplığımı kullanacağım kafesi için, kitaplığı yere yatırıp açık yerlerini kapatıp raflar arasına kapı açacağım.
    Yani eğer yapabilirsen para vereceğin şeyler suluk malzemeleri yemi otu ve guineapig olacaktır.

8. Abdüssamed ŞİŞMAN

Kafesi marangoza yaptırıp tel döşesem bazı yerlere kemirir mi tahtaları?

9. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Yani tabi kemirgenler sonuçta ama içine kemirmesi için bir tahta odun dal vs. koyabilirsin onu GuineaPig sitesine de sor.

10. Abdüssamed ŞİŞMAN

Tmm abi buldum. Çok basit LİNK:basit kafes çeşidi...

11. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Yani kardeşim dediğim gibi işte böyle de yapabilirsin meyve kasalarından da..

12. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Büyük saklama kaplarından çok iyi kafesler yapılıyor zamanında ben 2 katlı yapmıştım,marka kafeslere taş çatlatırdı :)

Sayfayı Paylaş