Karadeniz Pet

Hamsterlarım :)

çok tatlılar yaa benim de vardı bir zamanlar iki hamsterım. benim işten geliş saatimi bilirlerdi kafesin kapısında beklerlerdi. gelşnce onları hemen odaya salardım perdeye bile tırmanırlardı. bir gün yatağımda yaslanmış oturuyorum ve bilgisayara bakıyorum, kafamı bi çevirdim hamsterımla göz göze geldik :) çok tatlılar elleriyle bişeyi tutup yemeleri çok şeker. ben bide pet şişeleri kesip birbirine yapıştırarak kafesin kapısından çıkıp diğer kapısından giren tünel yapmıştım. çok sevmişlerdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

yalnız bunlar gonzalese benziyor çok küçükler.

çok tatlılar yaa benim de vardı bir zamanlar iki hamsterım. benim işten geliş saatimi bilirlerdi kafesin kapısında beklerlerdi. gelşnce onları hemen odaya salardım perdeye bile tırmanırlardı. bir gün yatağımda yaslanmış oturuyorum ve bilgisayara bakıyorum, kafamı bi çevirdim hamsterımla göz göze geldik :) çok tatlılar elleriyle bişeyi tutup yemeleri çok şeker. ben bide pet şişeleri kesip birbirine yapıştırarak kafesin kapısından çıkıp diğer kapısından giren tünel yapmıştım. çok sevmişlerdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

yalnız bunlar gonzalese benziyor çok küçükler.

bizimkiler genelde serbest geziyorlar evin içinde :) ama kaybolmuyorlar ama erişebilecekleri bir yerde kemircekleri tişört vb şey varsa paramparca ediyorlar gecensene formamı kemirmişlerdi :) o günden sonra erişecekleri yerde birşey bulundurmuyorum , kuşları bile ısırmaya calısıyorlar :)

inanmıyorum ya..hiç bilmediğim bişey bunlar bildiğin fare :) elinizi ısırmıyorlar mı peki..çocuklar görse hemen isterler benim valla :) biraz bilgi verir misin bakımları hakkında...

Maşallah.Kücük kücük bendede bi tane gonzales var tosun gibi oldu :D

inanmıyorum ya..hiç bilmediğim bişey bunlar bildiğin fare :) elinizi ısırmıyorlar mı peki..çocuklar görse hemen isterler benim valla :) biraz bilgi verir misin bakımları hakkında...

çok fazla hırpalarsanız ısırıyorlar tabiki bakımı oldukca kolay ve temiz hayvanlar dışkılarını kafesin dışına atıyorlar talaşların arasında bitane bile dışkı bulamazsınız dışarı saldıgımda süpürge gibiler yerlerde ne varsa temizliyorlar :) çeşitleri var aynı muhabbet kuşu gibi boyboy oluyorlar ama evde beslemeye en uygun bu hamsterlar diye biliyorum bunlar suriye hamsterı diye geçiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

Maşallah.Kücük kücük bendede bi tane gonzales var tosun gibi oldu :D

gonzales ler minik diye biliyorum ve saldırgan olabiliyorlar , ama çok hızlı oldukları söyleniyor , benimkilerde dışarı saldıgımda birbirleriyle yarısıyorlar ;:)

benimki sekiz aylık ilk geldigi güne göre baya kilo aldı evet cok hızlı ele avuca sıgmıyor süreki saga sola kacıyo ama bendeki hic saldırganlık yapmadı valla 1 kere ıssırmaya calıştı oda uykusundan aniden uyandırdıgımda yoksa hayvanı kessen ıssırmaz :D

Dişlerini igne gibi saplıyolar :D

Dişi erkek mi cinsiyetleri :) yavru oluyor mu öyleyse

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Çook tatlilar ama çok hizli üredikleri için sıkıntı yaratabilir bence çogaltmayin
Bazilari çogaltip pet shopa veriyor lütfen hayvanlariniza bu kötülügü yapmayin
Resmen eziyet çekiyor oralarda
Eviniz en güvenli olduklari yerdir
Maşallah çok sevimliler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

Filiz Hanim çocuklarin oldugu yere böyle hayvanlarin alinmasini tehlikeli buluyorum sonuçta çocuk sevmek için dahi olsa hayvana zarar verebiliyor
Sizin çocuklar için konuşmuyorum yanliş anlaşilmasin:)

Genelde çocuklara pek güvenmiyorum hayvanlara kiyamadigim için yani

Nasıl üremeleri tek yavru mu oluyor :)

Yavruları olursa resim atar mısın merak ettim :)

Kızışma falan yok heralde istedikleri zaman :)

Hocam gonzalesler daha iyi değilmi onlar daha uzun yaşamıyormu bende bi ara almak istedim de vazgeçtim kaç aylıkken almalıyız ve dişi erkek fark edermi bize alışması için.

Çok güzel ama şu kemirmeleri olmasa evde beslemek çok dikkat ister. Bi arkadaşta vardı elektrik kablosunu kemirmiş ve çarpılmıştı.

çok tatlılar yalnız bunlar sanırım fare, hamsterler biraz daha büyük oluyor yanlış biliyor olabilirim de :) hiç doymak bilmiyorlarmış duyduğuma göre :D