petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hamsterlarım :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve CEM CANER tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu haricinde odamda yaşayan minik tatlı bıdıkları paylaşmak istedim sizlerle :)

2. Seda Kurşunlu Çal

çok tatlılar yaa benim de vardı bir zamanlar iki hamsterım. benim işten geliş saatimi bilirlerdi kafesin kapısında beklerlerdi. gelşnce onları hemen odaya salardım perdeye bile tırmanırlardı. bir gün yatağımda yaslanmış oturuyorum ve bilgisayara bakıyorum, kafamı bi çevirdim hamsterımla göz göze geldik :) çok tatlılar elleriyle bişeyi tutup yemeleri çok şeker. ben bide pet şişeleri kesip birbirine yapıştırarak kafesin kapısından çıkıp diğer kapısından giren tünel yapmıştım. çok sevmişlerdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

yalnız bunlar gonzalese benziyor çok küçükler.

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    bizimkiler genelde serbest geziyorlar evin içinde :) ama kaybolmuyorlar ama erişebilecekleri bir yerde kemircekleri tişört vb şey varsa paramparca ediyorlar gecensene formamı kemirmişlerdi :) o günden sonra erişecekleri yerde birşey bulundurmuyorum , kuşları bile ısırmaya calısıyorlar :)

4. Filiz BAYIR

inanmıyorum ya..hiç bilmediğim bişey bunlar bildiğin fare :) elinizi ısırmıyorlar mı peki..çocuklar görse hemen isterler benim valla :) biraz bilgi verir misin bakımları hakkında...

5. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Maşallah.Kücük kücük bendede bi tane gonzales var tosun gibi oldu :D

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    çok fazla hırpalarsanız ısırıyorlar tabiki bakımı oldukca kolay ve temiz hayvanlar dışkılarını kafesin dışına atıyorlar talaşların arasında bitane bile dışkı bulamazsınız dışarı saldıgımda süpürge gibiler yerlerde ne varsa temizliyorlar :) çeşitleri var aynı muhabbet kuşu gibi boyboy oluyorlar ama evde beslemeye en uygun bu hamsterlar diye biliyorum bunlar suriye hamsterı diye geçiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

gonzales ler minik diye biliyorum ve saldırgan olabiliyorlar , ama çok hızlı oldukları söyleniyor , benimkilerde dışarı saldıgımda birbirleriyle yarısıyorlar ;:)

7. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    benimki sekiz aylık ilk geldigi güne göre baya kilo aldı evet cok hızlı ele avuca sıgmıyor süreki saga sola kacıyo ama bendeki hic saldırganlık yapmadı valla 1 kere ıssırmaya calıştı oda uykusundan aniden uyandırdıgımda yoksa hayvanı kessen ıssırmaz :D

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    benim willy parmagımı baya kanatmıştı birkeresinde elindeki cekirdeği almaya calısırken cekirdek yerine parmagımı ısırınca işler değişti :)

9. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Dişlerini igne gibi saplıyolar :D

10. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi erkek mi cinsiyetleri :) yavru oluyor mu öyleyse

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çook tatlilar ama çok hizli üredikleri için sıkıntı yaratabilir bence çogaltmayin
    Bazilari çogaltip pet shopa veriyor lütfen hayvanlariniza bu kötülügü yapmayin
    Resmen eziyet çekiyor oralarda
    Eviniz en güvenli olduklari yerdir
    Maşallah çok sevimliler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

Filiz Hanim çocuklarin oldugu yere böyle hayvanlarin alinmasini tehlikeli buluyorum sonuçta çocuk sevmek için dahi olsa hayvana zarar verebiliyor
    Sizin çocuklar için konuşmuyorum yanliş anlaşilmasin:)

Genelde çocuklara pek güvenmiyorum hayvanlara kiyamadigim için yani

12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    evet eşler yavruluyorlar tabiki :)

13. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Nasıl üremeleri tek yavru mu oluyor :)

14. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    değişiyor tek dogduguda oluyor 4-5 tane doğduğuda muhabbet kuşuyla aynı diyebilirim :) tek fark bunlar direk doğuruyor :)

15. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Yavruları olursa resim atar mısın merak ettim :)

16. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    atarım tabiki :)

17. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Kızışma falan yok heralde istedikleri zaman :)

18. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam gonzalesler daha iyi değilmi onlar daha uzun yaşamıyormu bende bi ara almak istedim de vazgeçtim kaç aylıkken almalıyız ve dişi erkek fark edermi bize alışması için.

19. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Çok güzel ama şu kemirmeleri olmasa evde beslemek çok dikkat ister. Bi arkadaşta vardı elektrik kablosunu kemirmiş ve çarpılmıştı.

20. Mana

Mana Guest

çok tatlılar yalnız bunlar sanırım fare, hamsterler biraz daha büyük oluyor yanlış biliyor olabilirim de :) hiç doymak bilmiyorlarmış duyduğuma göre :D

Sayfayı Paylaş