Karadeniz Pet

Hangi hastalık olduğunu bilmiyorum ve çaresiz durumdayım

• Konbuyu başlatan Buse DUMAN
  • Başlangıç tarihi
B

Buse DUMAN

Guest
Merhaba öncelikle ben Buse , foruma şuanda üye oldum üniversite yerleskesinde oldugumdan petshop - veteriner pek mevcut değil veteriner fakültesini en son çare olarak düsünüyorum. Sorunum muhabbet kusumun son zamanlarda kabarmasi küskünlüğü ve fotograflarda görünen gagasinin uzerindeki tüylerle lekeler acaba bir hastalik mi ? Ne yapmaliyim hic bilmiyorum biraz acemiyim. Lütfen yardimci olurmusunuz resimleri ekliyorum.

son zmnlarda yem markasında degısklık ettın mı

hoşgeldiniz öncelikle Buse hanım.. İsim Soyisim değişikliği yapmanız gerekiyor..

Sorunuza gelirsek kuş üşütmüş olabilir sogukta vs. kaldı mı ishal var mı..? Sıcakta tutmaya çalısın kafesinden çıkarmayın fazla yorulmasın.. Vitamin takviyesinde bulunun.. Eger ishal varsa suyuna çay kasıgının ucuyla Türk kahvesi ilave edin.. Verebilirseniz muz veya patatesi iyice haslayıp soguduktan sonra verin.. İshal durumunda bunları yaptıktan sonra hala geçmezse ishal ilacı alın.. Gagasındaki ve gaga üstündeki tüylerdeki kararma hakkında bir bilgim yok.. Mantar diyecegim ama sanmıyorum yinede bilenler yorum yapar.. Geçmiş olsun..

emin deilim ama gaga üstündeki kararma sanki mantar gibi ama dediğim gibi emin değilim

Yakınlarda market petshop olmadıgı icin yem bittince kardeşim 3gün önce pazardan yem almış , ben yem markalari konusundada pek bilgili degildim bugun internetten bonnie ve mavi boncuk markalarinin siparsini verdim mürekkep baligi kemigi ve vitamin de aldım ama en az 2 günü bulucak kargo süresi , sizin yine bu konuda önerileriniz olursa çok memnun olurum

Yem umarım tozlu degildir.. Bu durumun yemle alakası yok zatende.. Büyük ihtimal ceryanda kalmıs kus.. yukarıda yazdıklarımı uygulayın.. Eger o gagadaki leke mantar ise vazelin alıp sabah aksam surun guzelce.. geçmiş olsun..

çok tesekkur ederim dediklerinizi uygulayacagım yem tozlu görünüyor ama çok da dikkat ceken bir toz yok , birde kaşıntısı için parazit ilaci aldik kirmizi bir sprey ama zarar vermesin kuşa diye pek sıkamıyorum , hic banyoda ettirmedm ne yapicam cok karışık bir durumda hissediorum kendimi

yemi eleyerek tozlardan arındırın nolur nolmaz.. Tozlu yem kullanmasanız daha iyi olur ama yeni yem gelene kadar mecbur.. avispray dir ismi buyuk ihtimal aldıgınız ilaç.. Suan için gerek yok zaten pekte faydalı bir ilaç degil kendileri.. Banyo kesinlikle yaptırmayın suanda.. İyileşene kadar kafesten çıkarmayın ilgilenin.. Yormayın fazla sıcakta tutun vitamin gelince de takviyede bulunun..

yemi eleyerek tozlardan arındırın nolur nolmaz.. Tozlu yem kullanmasanız daha iyi olur ama yeni yem gelene kadar mecbur.. avispray dir ismi buyuk ihtimal aldıgınız ilaç.. Suan için gerek yok zaten pekte faydalı bir ilaç degil kendileri.. Banyo kesinlikle yaptırmayın suanda.. İyileşene kadar kafesten çıkarmayın ilgilenin.. Yormayın fazla sıcakta tutun vitamin gelince de takviyede bulunun..

Arkadaşın dediklerini uygulayın.

yusuf benim teyzemlerinde kuşları var onlar kaliteli yem alıyor onlarda aynı şekilde marketten 3 tl lik mi ne yem almışlar kuş uçamadı yem degiştirmek farkettiriyor
veterinerde diyor zaten yem değişikliği de farkettiriyor

Mantara benziyor cere üstü. Bir bilen görsün derim.

Dediklerinizi uygulayacagim herkesin ilgi ve yardimindan dolayi minnettar olmakla birlikte tesekkur ederim , burnunun uzeri kirlenmis sildigimde bayagi ugras sonucu cikti fakat degisik çikan tüy garip görünüyor burnunun uzerindeki :(

Geri