Karadeniz Pet

Hangi ırk kuş almalıyım?

C

cansu

Guest
ben kus almak istiyorum sizce hangi irk almaliyim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:14 -->-> Daha önceki mesaj 04:12 --

hu hu kimse yok mu ?

Yerli Muhabbet kuşu almanı tavsiye ederim . kuşu alırken incele sağlıklı olmasını birde yavru alırsan alışması konuşması daha rahat olur

bakın size bir yazıyı paylaşıyorum ..

Sağlıklı kuş almak için
Kuşun genel duruşunu kontrol edin. Kuşlar canlı ve atik yaratıklardır. Eğer kuş hareketsiz ve donuksa bu bir hastalık belirtisi olabilir.
Tüyleri parlak ve canlı olmalıdır. Kel alan ya da az tüy olmamalıdır.
Kuşu başka birinin elinde de bakın ve özellikle göğüs kısmını inceleyin. Sağlıklı bir kuşta göğsün alt kısmındaki kas fark edilebilir olmalı.
Kuşun başını kontrol edin. Sağlıklı bir kuşun burun delikleri temiz ve nefesi düzgün, sessiz olmalıdır. Tıkalı burun deliklerine ya da hırıltılı nefese dikkat edin.
Göz çevresi temiz olmalı, akıntı ya da şişlik olmamalı.
Gagayı dikkatle inceleyin. Bazı muhabbet kuşlarında üst ya da alt gaga çok uzayabilir. Bu tip kuşlarda fazla uzayan gaganın kısaltılması gerekir.
Bir kuşta parazit olup olmadığı da gagadan anlaşılabilir. Üst gaga üzerinde salyangoz izi gibi bir iz varsa kuşta parazit var demektir.
Kuşun tırnaklarını kontrol edin. Kuşun tırnakları fazla uzunsa kesmeniz gerekebilir. Muhabbet kuşlarının tırnakları düzenli olarak kesilmezse kıvrılıp, çengel şeklini alabilir. Şekli bozulan pençelerle kuşun tünekte durması mümkün olmaz.

ah cok tesekkurler sana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:31 -->-> Daha önceki mesaj 04:30 --

bide o salyangoz izi gibi dedigin nasil oluyor resim var mi

ah cok tesekkurler sana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:31 -->-> Daha önceki mesaj 04:30 --

bide o salyangoz izi gibi dedigin nasil oluyor resim var mi

yani gagası düz olmalı üstünde herhangi bir renk kaybı olmasın . canlı olsun . petşop yerine kuşçudan almanı tavsiye ederim bide .

ah ne demek tabiki paylasirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:39 -->-> Daha önceki mesaj 04:38 --

ay olacakti pardon

Konuşturmak için yerli fakat çabuk alışsın dersende çekoslovakya bu iki ırktan kuş eğittim yerli kuşun konuşması daha net ve daha çabuk kavrıyor söylediklerini çekoslovakya ırkının ise söyledikleri o kadar net anlaşılmıyor konuşmasada olur alışsın yeter dersende kesinlikle çekoslovakya kuşunu tavsiye ederimm. Sanırım ilk defa kuş alıcaksın dikkat et büyük kuş vermesinler sana tek renk kuşu 2 aylık diye satarlar sana o yüzden bence ya tek renk alma yada bilen biriyle git almaya kafasındaki çizgiler burun deliklerine kadar geliyosa belli ediyosa veya gagasında hala siyahlık varsa yeme yeni düşmüş yavrudur onu al çünkü eğitmen için kesinlikle yavru alman lazım. Son olarak cinsiyet ayrımı yapabiliyon mu bilmiyorum ama genede söylim erkek kuş burun deliklerin etrafı mor veya mavidir onun umarım gönlünden geçeni bulursun :)
....

İstersen sana bir tane verebilirim ilk ürettimim diyebilirim ele alistirdim ve tabi sevmeye kus çek kırığı ama çok tatlıdır gagasının alt tarafıyla oynamasından çok hoşlanıyor sanırım dışı foto paylaşım. Yaklaşık 40 veya 50 günlük istersen. Burdan mesaj at resmi paylasirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:09 -->-> Daha önceki mesaj 02:08 --

İstanbul anadolu yakasındayim

Geri