Karadeniz Pet

hangi kuş türünü önerirsiniz?

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Mubişler apayrı ama onların dışında beslemesi zevkli evcilleşebilen belki konuşabilen başka bir kuş türü besleyen varmı hangilerini önerirsiniz?

Bende sultan papağanı var, onlarda çok sevimli ve zeki hayvanlar.

teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

Zebra ispinozları ele gelirmi evcilleşirmi kafesine kendi girip çıkarmı?
Sultan papağanları tek beslenebilir mi knuşma yeteneği ne kadar?
Hintbülbülümü kanaryamı daha iyidir?
Maskeli cennet papağanı nasıldır?
İşin özü muhabbetlerimden başka yeni minik canyoldaşları arıyorum bakabileceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
jagu papağanı fıyatı pahalı olabılır ama onlar çok güzeller

cennet papağanı ısırmıyor çok nadir çok sıkıştırırsan ısırır elinde

tavsiye ederim çok güzel kuşlar

1,5 aydır sultan papağanı besliyorum. petshoptan aldım. 4 aylık erkek. Evcilleştirmem (ele gelmeye, elden yemeye ve ısırmamaya alıştırmam) 3-4 hafta sürdü. Muhabbet kuşuna göre biraz daha fazla sabır ve ilgi istiyor. Eğer kendisine gerekli zamanı ayırabilirim derseniz kesinlikle tavsiyemdi sultan papağanı.

1,5 aydır sultan papağanı besliyorum. petshoptan aldım. 4 aylık erkek. Evcilleştirmem (ele gelmeye, elden yemeye ve ısırmamaya alıştırmam) 3-4 hafta sürdü. Muhabbet kuşuna göre biraz daha fazla sabır ve ilgi istiyor. Eğer kendisine gerekli zamanı ayırabilirim derseniz kesinlikle tavsiyemdi sultan papağanı.

konuşma yetenekleri nasıl?
kafes büyüklüğü ne kadar olmalı.çift mi beslemek gerekir tüyünü yolarmı

konuşma yetenekleri nasıl?
kafes büyüklüğü ne kadar olmalı.çift mi beslemek gerekir tüyünü yolarmı

Tek sultan papağanı için 40x40x40, çift sultan papağanı için ise 50x50x50 ölçülerinde kafes tavsiye ediliyor.
Konuşma yeteneği genelde erkek sultanlarında var ama o da muhabbet kuşlarında olduğu kadar belkide 2-3 kelime daha fazla.
Gerekli ilgiyi gösterebileceğinize inanıyorsanız çift almaya bilirsiniz ama yeteri kadar ilgilenemeyecekseniz çift olması iyi olur.
Stres halinde tüy yolar, o yüzden kafesinde oyuncaklara yer vermelisiniz, hergün en az 1 saatinizi ona ayırmalısınız, düzenli olarak hergün kafes dışına çıkarmalısınız, kısacası onu arkadaşınız gibi görmelisiniz :) .

arkadaşlar gerekli cevapları vermiş benim önerim de cennet papağanı..hiç beslemedim ama bi yakınımız beslerdi çok güzel hayvanlar..

Geri