Karadeniz Pet

Hangi papağan

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Merhaba Arkadaşlar daha önce muhabbet kuşu besledim ama hiç papağan beslemedim bu nedenle tecrübesizim konuşması görüntüsü falan önemli değil eğitmek istiyorum hangi papağan cinsini tavsiye edersiniz

Jako güzeldir en kolay eğitilen konuşturulan papağan türünden biridir ama sana alışana kadar hırlar ısırır bilgin olsun. Piyasada 2 çeşidi var benim bildiğim kırmızı ve bordo kuyruklu. Kırmızı kuyruk bordodan biraz daha pahalıdır.

2-3 ay önce benim arkadaşım çok iyi tanıdığı birinden indirimle 800tl ye 3 aylık bordo kuyruk aldı ama bu fiyat piyasasının altındadır diye tahmin ediyorum.

Jako alabilrsin. kongo, nijer, timneh gibi çeşitleri mevcut.
En iyisi kongo derler. hem iri hem de uysal..
Face de bir arkadaşım var. ilkokul arkadaşımmış. Ben de geçen hafta jako sayfalarından buldum ben snei tanıyrum falan dedi hayret ettim meğer adamla manisanın bir ilçesinde 6-7 yıl beraber okumuşuz.. fiyat olarak en uygun o söyledi. Çocuğu da tanırım çok mütevazı temiz biri. bu işlerle uğraşıyorum kardeş dedi. eğitilmiş jako gönderiyor ki petshoptan almaya kalksan 1200 liradan aşağı alamazsın. bu adam 1.5 yaşına kadar eğitilmişleri güzel fiyattan veriyor. bilezikli ve belgeli. özelden ulaşırsan detay anlatırım...

[MENTION=576]seda[/MENTION] ' nın arkadaşı 3 aylık jakoyu çok iyi fiyata almış ancak çok tehlikeli yaş jako için 3 ay. jakolar hastalığı saklayan en yetenekli kuşlardır. yani inme iner gibi gider hayvan. 3 aylık değilde 6 aylığın üzerine bakabilirsin. bu arada çok iyi bir fiyata almış o arkadaş.
eğitilmiş elden yiyen jakolar 650 den başlar. eğitilmiş ısırmayan hırlmayanlar 850 civarı olur. tabii petshop fiyatları değil ps lerde +300 +400 koy üzerine. Dediğim arkadaş bana 1.5 yaş belgeli bilezikli jako için 800-900 arası demişti. ısrımayan hırlamayan. tabii belki bana böyle dedi bilemiyorum da herkese aynı söyler gibi geliyor.
Elimde bir de ısırmayan hırlamayan konuşan var çok güzel 1250 ye vereyim demişti de ben almadım zaten yurtdışına çıkacağım yakın zamanda 1-1.5 aylık boşlukta hayvana eziyet olmasın...

Son düzenleme:
Fiyatları biraz pahalı geldi bana 300-400 filan olsa olurdu ama 800-900 çok gelir

Nur hnm 450-500 liraya da jako bulabilirsiniz yalnız Eğitimsiz yani yaşı büyük olur,sadece bağırır yani konuşma kabiliyetini kaybetmiş oluyor,iyi bir jako için 600-1000 arası gözden çıkarmak gerekir.

Arkadaşlar fikir verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim bir arkadaşla 500 TL olarak anlaştık bir hafta sonra alacağım:)

d5cb83e4e9ef2909a4a07618271ab8bb.jpg

Merhaba cinsiyeti nedir 2 aylik daha?

aylığın üzerine bakabilirsin. bu arada çok iyi bir fiyata almış o arkadaş.
eğitilmiş elden yiyen jakolar 650 den başlar. eğitilmiş ısırmayan hırlmayanlar 850 civarı olur. tabii petshop fiyatları değil ps lerde +300 +400 koy üzerine. Dediğim arkadaş bana 1.5 yaş belgeli bilezikli jako için 800-900 arası demişti. ısrımayan hırlamayan. tabii belki bana böyle dedi bilemiyorum da herkese aynı söyler gibi geliyor.
Elimde bir de ısırmayan hırlamayan konuşan var çok güzel 1250 ye vereyim demişti de ben almadım zaten yurtdışına çıkacağım yakın zamanda 1-1.5 aylık boşlukta hayvana eziyet olmasın...
hastalık konusunda haklısınızda eğitim olayından yanlışınız var başkasının evinde hırlamayan papağan yeni yuvasında hırlama alışkanlığı başlayabilir bide bu papağanlar tek kişiye bağlanır ondan yem yiyen hayvan size karşı ürkek davranabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:25 --

Merhaba Arkadaşlar daha önce muhabbet kuşu besledim ama hiç papağan beslemedim bu nedenle tecrübesizim konuşması görüntüsü falan önemli değil eğitmek istiyorum hangi papağan cinsini tavsiye edersiniz
yanlız jako alıcaksan daha masraf yapman lazım bikere bunlar zeki hayvanlar oyun alanı alman lazım hele evde uzun süre durmuyosan okulun işin varsa oyun alanı şart çok zeki hayvanlar daha sonra bu hayvanı sadece yemle çekirdekle beslersen ömrü yarı yarıya azalır ona meyve sebze ye alıştırman lazım ki doğalı o ödül olarak çekirdek falan verirsin daha sonra bu kuşların dışkısı çok büyük =) bide petshopdan alma alıcaksan bakamayan bissürü kişi var sahiplen bu şartları göz önüne al alırken

Geri