petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hangi papağan

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nur erim tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. nur erim

nur erim Guest

Merhaba Arkadaşlar daha önce muhabbet kuşu besledim ama hiç papağan beslemedim bu nedenle tecrübesizim konuşması görüntüsü falan önemli değil eğitmek istiyorum hangi papağan cinsini tavsiye edersiniz

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  3. nur erim

nur erim Guest

Bende öyle biliyorum ama tecrübesiz olduğumdan biraz gözumü korkutuyor açıkçası:D eğitebilirmiyim bilmiyorum

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Yavrudan almak lazım, her türlü alışır. Yem yemeyi çok sevdikleri için şartı alıştırmak kolay olur.

5. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Jako güzeldir en kolay eğitilen konuşturulan papağan türünden biridir ama sana alışana kadar hırlar ısırır bilgin olsun. Piyasada 2 çeşidi var benim bildiğim kırmızı ve bordo kuyruklu. Kırmızı kuyruk bordodan biraz daha pahalıdır.

6. nur erim

nur erim Guest

Fiyatları aşağı yukarı ne kadardır

7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    2-3 ay önce benim arkadaşım çok iyi tanıdığı birinden indirimle 800tl ye 3 aylık bordo kuyruk aldı ama bu fiyat piyasasının altındadır diye tahmin ediyorum.

8. FaRaKaN

FaRaKaN New Member

Beğenileri:
    0
    Jako alabilrsin. kongo, nijer, timneh gibi çeşitleri mevcut.
    En iyisi kongo derler. hem iri hem de uysal..
    Face de bir arkadaşım var. ilkokul arkadaşımmış. Ben de geçen hafta jako sayfalarından buldum ben snei tanıyrum falan dedi hayret ettim meğer adamla manisanın bir ilçesinde 6-7 yıl beraber okumuşuz.. fiyat olarak en uygun o söyledi. Çocuğu da tanırım çok mütevazı temiz biri. bu işlerle uğraşıyorum kardeş dedi. eğitilmiş jako gönderiyor ki petshoptan almaya kalksan 1200 liradan aşağı alamazsın. bu adam 1.5 yaşına kadar eğitilmişleri güzel fiyattan veriyor. bilezikli ve belgeli. özelden ulaşırsan detay anlatırım...

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] size yardımcı olabilir bu konuda

10. FaRaKaN

FaRaKaN New Member

Beğenileri:
    0
    [MENTION=576]seda[/MENTION] ' nın arkadaşı 3 aylık jakoyu çok iyi fiyata almış ancak çok tehlikeli yaş jako için 3 ay. jakolar hastalığı saklayan en yetenekli kuşlardır. yani inme iner gibi gider hayvan. 3 aylık değilde 6 aylığın üzerine bakabilirsin. bu arada çok iyi bir fiyata almış o arkadaş.
    eğitilmiş elden yiyen jakolar 650 den başlar. eğitilmiş ısırmayan hırlmayanlar 850 civarı olur. tabii petshop fiyatları değil ps lerde +300 +400 koy üzerine. Dediğim arkadaş bana 1.5 yaş belgeli bilezikli jako için 800-900 arası demişti. ısrımayan hırlamayan. tabii belki bana böyle dedi bilemiyorum da herkese aynı söyler gibi geliyor.
    Elimde bir de ısırmayan hırlamayan konuşan var çok güzel 1250 ye vereyim demişti de ben almadım zaten yurtdışına çıkacağım yakın zamanda 1-1.5 aylık boşlukta hayvana eziyet olmasın...

#10 FaRaKaN, 23 Aralık 2014
    Son düzenleme: 23 Aralık 2014
  11. nur erim

nur erim Guest

Fiyatları biraz pahalı geldi bana 300-400 filan olsa olurdu ama 800-900 çok gelir

12. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Nur hnm 450-500 liraya da jako bulabilirsiniz yalnız Eğitimsiz yani yaşı büyük olur,sadece bağırır yani konuşma kabiliyetini kaybetmiş oluyor,iyi bir jako için 600-1000 arası gözden çıkarmak gerekir.

13. nur erim

nur erim Guest

Arkadaşlar fikir verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim bir arkadaşla 500 TL olarak anlaştık bir hafta sonra alacağım:)

14. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Hayırlı olsun

15. nur erim

nur erim Guest

Teşekkür ederim ilk kez papağanım olucak baya heyecanlıyım:)

16. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun kaç yaşında

17. ulutas.memet

Merhaba cinsiyeti nedir 2 aylik daha?

18. nur erim

nur erim Guest

Yedi aylık

19. TevfikYvr

TevfikYvr Guest

Sultan da alabilirsin

20. aybars ekin

hastalık konusunda haklısınızda eğitim olayından yanlışınız var başkasının evinde hırlamayan papağan yeni yuvasında hırlama alışkanlığı başlayabilir bide bu papağanlar tek kişiye bağlanır ondan yem yiyen hayvan size karşı ürkek davranabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:25 --

yanlız jako alıcaksan daha masraf yapman lazım bikere bunlar zeki hayvanlar oyun alanı alman lazım hele evde uzun süre durmuyosan okulun işin varsa oyun alanı şart çok zeki hayvanlar daha sonra bu hayvanı sadece yemle çekirdekle beslersen ömrü yarı yarıya azalır ona meyve sebze ye alıştırman lazım ki doğalı o ödül olarak çekirdek falan verirsin daha sonra bu kuşların dışkısı çok büyük =) bide petshopdan alma alıcaksan bakamayan bissürü kişi var sahiplen bu şartları göz önüne al alırken

Sayfayı Paylaş