petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hangi Yem ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ercan Uçar tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Arkdaşlar merhaba bugün mybestte bir yem gördüm 5 kg lik paketi 65 tl . Daha önce verselega veriyordum hayvanlarıma ama daha iyisi varsa neden olmasın diyerek bu yem gözüme çarptı içeriğini yazıyorum sizce nasıl ?

Ürün Açıklaması:
    MyBest Excellent Tam Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 5kg

Mybest excellent muhabbet kuşu yemi şuan Türkiye'deki en iyi yem kombinizasyonuna sahip yemdir.Muhabbet kuşunun tüm yem ihtiyacını kapsayacak şekilde harmanlanarak üretilmiştir.Diğer yemlerin içerisinde olmayan kurutulmuş dut,susam,keçi boynuzu taneleri,soyulmuş çekirdek,gerçek meyve ve tohumdan yapılmış granülatlar içerir.Şeftali aromalıdır.

Kurutulmuş Dutun faydaları:Kan yapar,Kalsiyum,demir,b1-b2-c vitamini yönünden zengindir.Bağırsak soluncanlarının oluşunu önleyerek iç parazitten korur.Olası ishal vakkalarına karşı doğal koruyucudur.

Susamın Faydaları:Avitamini,kalsiyum,potasyum,fosfor,protein,magnezyum kaynağıdır.

Keçi Boynuzun Faydaları:Sperm sayısını arttırdığı için boş yumurta çıkma olasılığını düşürür.Doğal afrodizyaktır.Yüksek enerji verir.

Soyulmuş Ay Çekirdeği faydaları:Fosfor,çinko,D-E-A-K-B vitaminleri içerir.

Perillanın faydaları: Yüksek oranda doymamis yag asidi bulunmaktadir(Linolenasidi ve Linol asidi ) omega 3 kaynağıdır.Çok kolay kırılan bir tohum olduğu için yavruların beslenmesinde rolü büyüktür.

Gerçek meyve tohumdan yapılmış granülatlar:İçeriğinde tahıllar , tohumlar %50 , taze meyve %5 , bitkisel protein özleri ,şeker,mineraller , lizin,metiyoninext. Türevleri , yucca ağacı ext. , kadife çiçeği ext., frukto-oligosakkaritler , viatminler , eser elementler içerir.

Ürün İçeriği:Ak darı,sarı darı,kurutulmuş dut,kızıl darı,perilla,nijer,kenevir,iç yulaf,aspur(saka yemi),aspir,soyulmuş çekirdek,çekilmiş keçi bonuzu extratı,susam,gerçek meyve ve tohumdan yapılmış granülatlar (gıda boyası içermez)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Oldukça zengin bir karışım olmuş. Eğer bütçen müsaitse neden olmasın. Sadece şöyle bir durum var çuval yemlerden bölünüp karıştırılmış. Mybestshopun hassasiyetine kalmış olacaksın. Aslında MArka çuval yem de alsan sonuçta bekletme koşulları uygun değilse onda da sıkıntı çıkar.

3. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Evet haklısın abi Normalde açık yem hayatta almayan biriyim ama mybestten daha önce alışverişim oldu güvendiğim ve birçok arkdaşın da güven duydugu bi site oldugu için 3 ün 5 in peşine düşmezler diye düşünüyorum.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Alıp denemekte fayda var. Ne alırsan al, yemin depolama koşulları belli. Kuru ve serin bir yer olacak. Satıcı, nakliyeci, üretici bunlara dikkat etmişse ne ala..

5. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Sipariş verdim umarım memnun kalırım . Mybestte yüzümü kara çıkarmaz :)

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Hayırlı olsun.Ürününüz elinize ulaşıp kullanıma başlayınca ilk izlenimlerinizi paylaşırsanız ürünü almayı düşünenler için yararlı olur.

7. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Kesinlikle yardımcı olurum .. Yem gelsin fotoğraflar yayınlarım zaten.

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayırlısı olsun kardeşim [MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Senin adına çok sevindim. Gerçekten içeriği zengin. Ama yine de şuna dikkat et. Gerçek meyve granülatları bozulmayı hızlandırabilir. Gerçi 5 kg aldın değil mi?

9. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Evet hakan abi 5 kg aldım . 3 takım kuş var sanıyorum 2 aya tükenir . Eğer memnun kalırsam parasında değilim en kaliteli besini sunarım kuşlara diye düşündüm . Normalde verselega veriyorum ama daha iyisi varken alim dedim . umarım pişman olmam :confused:

Umarım [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] yüzümüzü kara çıkarmaz :)

#9 Ercan Uçar, 10 Nisan 2015
    Son düzenleme: 10 Nisan 2015
  10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Tabii ki mevzu onların yaşamları olunca aynen öyle en kalitelisi kullanılmalı bence de. Aynen 2-2,5 aya biter 5 kilo yemen fazla kardeşim. Emin ol yüzünü kara çıkarmaz @mybestshop

11. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Evet arkdaşlar yem bugün an itibari ile elime ulaşmıştır . Hızlı kargo ve sorusuz teslimat için [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] teşekkür ederim ..

İlk görüşüm şu şekilde kapağı açtığınızda burnunuza çok güzel bir meyve kokusu geliyor ve yem oldukça parlak ve tertemiz.. Yemi elinize aldığınızda Tozun zerresi elinizde kalmıyo. İnsanın kuş olup yiyesi geliyor diyebilirim gerisini siz anlayın :)

İçinde bildiğiniz dalından koparılmış bütün dut olması ve dutun hafif yumuşak olması yemin ne kadar teze olduğunu gösteriyor . hatta soyulmuş çekirdek içinden de bi kaç tane yemiş bulunuyorum :D oldukça tazeydi .

Yemin fotoğraflarını ekliyorum bakalım bizim keretalar bu yemi sevecekmi ?

12. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Kardeşim yem güzel gerçekten. Güle güle yerler inşallah.

13. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16

valla banada çok iyi geldi abi . bi ara white molen yem alıp vermiştim kuşlara 800 gramı 25 liramıydı neydi bence avrupa standartlarında bir yem buda . Evinde 2 çift 3 çift kuş besleyen arkdaşların kullanmasını tavsiye ederim .

İyi dileklerin içinde ayrıca teşekkürler abi bizimkilere ne versen yiyolar buna bayılırlar diye umuyorum bakıcaz :)

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eminim öyle olacaktır kardeşim. Sağlıklı, güzel yavrular verirler bu yemlerden yiyerek inşallah.

15. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Ağzın bal yesin abi :) İnşallah ...

16. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Amin kardeşim inşallah :)

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228