Karadeniz Pet

Hangi Yem ?

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkdaşlar merhaba bugün mybestte bir yem gördüm 5 kg lik paketi 65 tl . Daha önce verselega veriyordum hayvanlarıma ama daha iyisi varsa neden olmasın diyerek bu yem gözüme çarptı içeriğini yazıyorum sizce nasıl ?

Ürün Açıklaması:
MyBest Excellent Tam Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 5kg

Mybest excellent muhabbet kuşu yemi şuan Türkiye'deki en iyi yem kombinizasyonuna sahip yemdir.Muhabbet kuşunun tüm yem ihtiyacını kapsayacak şekilde harmanlanarak üretilmiştir.Diğer yemlerin içerisinde olmayan kurutulmuş dut,susam,keçi boynuzu taneleri,soyulmuş çekirdek,gerçek meyve ve tohumdan yapılmış granülatlar içerir.Şeftali aromalıdır.

Kurutulmuş Dutun faydaları:Kan yapar,Kalsiyum,demir,b1-b2-c vitamini yönünden zengindir.Bağırsak soluncanlarının oluşunu önleyerek iç parazitten korur.Olası ishal vakkalarına karşı doğal koruyucudur.

Susamın Faydaları:Avitamini,kalsiyum,potasyum,fosfor,protein,magnezyum kaynağıdır.

Keçi Boynuzun Faydaları:Sperm sayısını arttırdığı için boş yumurta çıkma olasılığını düşürür.Doğal afrodizyaktır.Yüksek enerji verir.

Soyulmuş Ay Çekirdeği faydaları:Fosfor,çinko,D-E-A-K-B vitaminleri içerir.

Perillanın faydaları: Yüksek oranda doymamis yag asidi bulunmaktadir(Linolenasidi ve Linol asidi ) omega 3 kaynağıdır.Çok kolay kırılan bir tohum olduğu için yavruların beslenmesinde rolü büyüktür.

Gerçek meyve tohumdan yapılmış granülatlar:İçeriğinde tahıllar , tohumlar %50 , taze meyve %5 , bitkisel protein özleri ,şeker,mineraller , lizin,metiyoninext. Türevleri , yucca ağacı ext. , kadife çiçeği ext., frukto-oligosakkaritler , viatminler , eser elementler içerir.

Ürün İçeriği:Ak darı,sarı darı,kurutulmuş dut,kızıl darı,perilla,nijer,kenevir,iç yulaf,aspur(saka yemi),aspir,soyulmuş çekirdek,çekilmiş keçi bonuzu extratı,susam,gerçek meyve ve tohumdan yapılmış granülatlar (gıda boyası içermez)

Oldukça zengin bir karışım olmuş. Eğer bütçen müsaitse neden olmasın. Sadece şöyle bir durum var çuval yemlerden bölünüp karıştırılmış. Mybestshopun hassasiyetine kalmış olacaksın. Aslında MArka çuval yem de alsan sonuçta bekletme koşulları uygun değilse onda da sıkıntı çıkar.

Oldukça zengin bir karışım olmuş. Eğer bütçen müsaitse neden olmasın. Sadece şöyle bir durum var çuval yemlerden bölünüp karıştırılmış. Mybestshopun hassasiyetine kalmış olacaksın. Aslında MArka çuval yem de alsan sonuçta bekletme koşulları uygun değilse onda da sıkıntı çıkar.

Evet haklısın abi Normalde açık yem hayatta almayan biriyim ama mybestten daha önce alışverişim oldu güvendiğim ve birçok arkdaşın da güven duydugu bi site oldugu için 3 ün 5 in peşine düşmezler diye düşünüyorum.

Sipariş verdim umarım memnun kalırım . Mybestte yüzümü kara çıkarmaz :)

Hayırlı olsun.Ürününüz elinize ulaşıp kullanıma başlayınca ilk izlenimlerinizi paylaşırsanız ürünü almayı düşünenler için yararlı olur.

Kesinlikle yardımcı olurum .. Yem gelsin fotoğraflar yayınlarım zaten.

Hayırlısı olsun kardeşim [MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Senin adına çok sevindim. Gerçekten içeriği zengin. Ama yine de şuna dikkat et. Gerçek meyve granülatları bozulmayı hızlandırabilir. Gerçi 5 kg aldın değil mi?

Hayırlısı olsun kardeşim [MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Senin adına çok sevindim. Gerçekten içeriği zengin. Ama yine de şuna dikkat et. Gerçek meyve granülatları bozulmayı hızlandırabilir. Gerçi 5 kg aldın değil mi?

Evet hakan abi 5 kg aldım . 3 takım kuş var sanıyorum 2 aya tükenir . Eğer memnun kalırsam parasında değilim en kaliteli besini sunarım kuşlara diye düşündüm . Normalde verselega veriyorum ama daha iyisi varken alim dedim . umarım pişman olmam :confused:

Umarım [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] yüzümüzü kara çıkarmaz :)

Son düzenleme:
Evet hakan abi 5 kg aldım . 3 takım kuş var sanıyorum 2 aya tükenir . Eğer memnun kalırsam parasında değilim en kaliteli besini sunarım kuşlara diye düşündüm . Normalde verselega veriyorum ama daha iyisi varken alim dedim . umarım pişman olmam :confused:

Umarım [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] yüzümüzü kara çıkarmaz :)
Tabii ki mevzu onların yaşamları olunca aynen öyle en kalitelisi kullanılmalı bence de. Aynen 2-2,5 aya biter 5 kilo yemen fazla kardeşim. Emin ol yüzünü kara çıkarmaz @mybestshop

Evet arkdaşlar yem bugün an itibari ile elime ulaşmıştır . Hızlı kargo ve sorusuz teslimat için [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] teşekkür ederim ..

İlk görüşüm şu şekilde kapağı açtığınızda burnunuza çok güzel bir meyve kokusu geliyor ve yem oldukça parlak ve tertemiz.. Yemi elinize aldığınızda Tozun zerresi elinizde kalmıyo. İnsanın kuş olup yiyesi geliyor diyebilirim gerisini siz anlayın :)

İçinde bildiğiniz dalından koparılmış bütün dut olması ve dutun hafif yumuşak olması yemin ne kadar teze olduğunu gösteriyor . hatta soyulmuş çekirdek içinden de bi kaç tane yemiş bulunuyorum :D oldukça tazeydi .

Yemin fotoğraflarını ekliyorum bakalım bizim keretalar bu yemi sevecekmi ?

[MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Kardeşim yem güzel gerçekten. Güle güle yerler inşallah.

[MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Kardeşim yem güzel gerçekten. Güle güle yerler inşallah.

valla banada çok iyi geldi abi . bi ara white molen yem alıp vermiştim kuşlara 800 gramı 25 liramıydı neydi bence avrupa standartlarında bir yem buda . Evinde 2 çift 3 çift kuş besleyen arkdaşların kullanmasını tavsiye ederim .

İyi dileklerin içinde ayrıca teşekkürler abi bizimkilere ne versen yiyolar buna bayılırlar diye umuyorum bakıcaz :)

valla banada çok iyi geldi abi . bi ara white molen yem alıp vermiştim kuşlara 800 gramı 25 liramıydı neydi bence avrupa standartlarında bir yem buda . Evinde 2 çift 3 çift kuş besleyen arkdaşların kullanmasını tavsiye ederim .

İyi dileklerin içinde ayrıca teşekkürler abi bizimkilere ne versen yiyolar buna bayılırlar diye umuyorum bakıcaz :)
Eminim öyle olacaktır kardeşim. Sağlıklı, güzel yavrular verirler bu yemlerden yiyerek inşallah.

Kuş az ise olabilir ama fazla ise tam sıkıntı afiyet olsun güzelliklere

umarım memnun kalırsınız

Geri