petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hangisi daha iyi olur

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 16 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ben bu akşam tatile gideğim evde kimse olmucak kuş da yalnız kalcak ben yalnız kalmasından değilde yem falan yetmezse diye korkuyorum bide benim kuş azcık obur :) aslında beş tane yemliğe katacağım ağzına kadar yem dolduracağım ama kabuklardan yiyemezse diye korkuyorum 2 buçuk gün boyunca dayanabilirmi bide tek olunca evde fazla hareket etmez yem yer uyur ikki öter tekrar uyur ama insan işte korkuyor benim yüzümden ölürse diye
    komşulara bırakamıyorum çünkü onlarda tatıile gideceklermiş bi komşu daha var onunda çocukları durdurmaz çok yaramazlar dayımgile götürsem hem dayımın kuşu var geçen sene oraya götürmüştüm ama yolculuk felan zor oluyor
    sizce evde mi kalsın dayıma mı götüreyim kararsız kaldım birazdan fotoğraflar atacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:52 -->-> Daha önceki mesaj 10:38 --

3 yemlik daha koydum hepsini ağzına kadar dolduracağım ama kabuklardan yimezse diye korkuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:59 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

..................................................................

2. elaliwat84

elaliwat84 New Member

Beğenileri:
    0
    Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyeyim, 3 günden sonra bırakmak pekde iyi olmuyor, siz 2,5gün demişsiniz, yemini ve suyunu koyduktan hatta kapısını açık bıraktıktan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. En fazla canı sıkılır. Sonuçta 1 yem kabı ile 2 gün idare edebiliyor bu şirin ve zahmetsiz dostlarımız.
    iyi tatiller.

3. Rassien

Beğenileri:
    30
    peki evin havası yeter dimi herhangi bir pencere açık olmuycak kuş havasızlıktan falan biey olmaz umarıum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

havasız kalmaması için de o mutfaklarda bulunan gaz kaçağı falan olursa diye camlara takılan kapakları çıkarsam yeter galiba zaten kuş mutfağın hemen yanındaki odada duracak ordan hava gelir

4. refika bal

refika bal New Member

Beğenileri:
    0
    kafesin tabanına da yem koyabiilirsiniz, dedğiniz gibi kabuklardan sıkıntı olmasın diye. Gerçi 5 kap yem var ama yine de insan şüpheleniyo, bence 2.5 gün bişey olmaz.
    Bi de yemden su daha önemli malum havalar sıcak

5. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Bence oksijen,temiz hava girecek şekilde odayı ayarlayın öncelikle.5 dolu yemliğe ek olarak kafes tabanına da yem koyabilirsiniz .Ayrıca ikinci bir suluk alın ve kafese dolu 2 suluk takın.Allah korusun bir tanesi sebepsiz kırılsa ( olmaz demeyin her şey olabilir) yedeği bulunmuş olsun.

#5 Aysu GÖKTÜRK, 16 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 16 Temmuz 2015
  6. Rassien

Beğenileri:
    30
    2 tane suluk taktım kafese bende açılır kırılır falan susuz kalır diye 2 tane suluk taktım o zaman tabanına da çay tabağında yem koyayım

7. realistic437

Beğenileri:
    0
    Cok abartmissiniz kuslarinizi cok seviyorsunuz belli :) ben cift kuslarimi hfta sonlari birakip gidiyordum yemliklerini temizliyodum.suyunu tazeliyodum 2 yemlik yetiyordu :) benimde erkegim cok yiyordu ayrica :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    İçiniz rahat gidebilirsin geldiğinizde çoğu yemliğe dokunmadığını görürsün. İyi tatiller :)

9. Rassien

Beğenileri:
    30
    yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle :) kuşumu gözümden bile sakınıyorum bebk gibi peşinde koşuyorum onun :) baktım fazla bir şey yememiş 3 gün boyunca yarım yemlik kadar anca kabuk var her sene böyle yaparım artık :)

10. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    2 tane suluk tak yemlikleri doldur, odanın kapısı açık kalsın, pencerenin açık kalmasına gerek yok. hiçbir şey olmaz.

11. Rassien

Beğenileri:
    30
    evet böyle daha iyi oldu dayımgile götürürken yolda falan stres yapıyor diğer türlü

Sayfayı Paylaş