Karadeniz Pet

hangisi daha iyi olur

Rassien

Onursal Üye
ben bu akşam tatile gideğim evde kimse olmucak kuş da yalnız kalcak ben yalnız kalmasından değilde yem falan yetmezse diye korkuyorum bide benim kuş azcık obur :) aslında beş tane yemliğe katacağım ağzına kadar yem dolduracağım ama kabuklardan yiyemezse diye korkuyorum 2 buçuk gün boyunca dayanabilirmi bide tek olunca evde fazla hareket etmez yem yer uyur ikki öter tekrar uyur ama insan işte korkuyor benim yüzümden ölürse diye
komşulara bırakamıyorum çünkü onlarda tatıile gideceklermiş bi komşu daha var onunda çocukları durdurmaz çok yaramazlar dayımgile götürsem hem dayımın kuşu var geçen sene oraya götürmüştüm ama yolculuk felan zor oluyor
sizce evde mi kalsın dayıma mı götüreyim kararsız kaldım birazdan fotoğraflar atacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:52 -->-> Daha önceki mesaj 10:38 --

6kRBp3.jpg

RVyA8a.jpg

3 yemlik daha koydum hepsini ağzına kadar dolduracağım ama kabuklardan yimezse diye korkuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:59 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

..................................................................

Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyeyim, 3 günden sonra bırakmak pekde iyi olmuyor, siz 2,5gün demişsiniz, yemini ve suyunu koyduktan hatta kapısını açık bıraktıktan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. En fazla canı sıkılır. Sonuçta 1 yem kabı ile 2 gün idare edebiliyor bu şirin ve zahmetsiz dostlarımız.
iyi tatiller.

Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyeyim, 3 günden sonra bırakmak pekde iyi olmuyor, siz 2,5gün demişsiniz, yemini ve suyunu koyduktan hatta kapısını açık bıraktıktan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. En fazla canı sıkılır. Sonuçta 1 yem kabı ile 2 gün idare edebiliyor bu şirin ve zahmetsiz dostlarımız.
iyi tatiller.

peki evin havası yeter dimi herhangi bir pencere açık olmuycak kuş havasızlıktan falan biey olmaz umarıum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

iyi tatiller.

havasız kalmaması için de o mutfaklarda bulunan gaz kaçağı falan olursa diye camlara takılan kapakları çıkarsam yeter galiba zaten kuş mutfağın hemen yanındaki odada duracak ordan hava gelir

kafesin tabanına da yem koyabiilirsiniz, dedğiniz gibi kabuklardan sıkıntı olmasın diye. Gerçi 5 kap yem var ama yine de insan şüpheleniyo, bence 2.5 gün bişey olmaz.
Bi de yemden su daha önemli malum havalar sıcak

Bence oksijen,temiz hava girecek şekilde odayı ayarlayın öncelikle.5 dolu yemliğe ek olarak kafes tabanına da yem koyabilirsiniz .Ayrıca ikinci bir suluk alın ve kafese dolu 2 suluk takın.Allah korusun bir tanesi sebepsiz kırılsa ( olmaz demeyin her şey olabilir) yedeği bulunmuş olsun.

Son düzenleme:
Bence oksijen,temiz hava girecek şekilde odayı ayarlayın öncelikle.5 dolu yemliğe ek olarak kafes tabanına da yem koyabilirsiniz .Ayrıca ikinci bir suluk alın ve kafese dolu 2 suluk takın.Allah korusun bir tanesi sebepsiz kırılsa ( olmaz demeyin her şey olabilir) yedeği bulunmuş olsun.

2 tane suluk taktım kafese bende açılır kırılır falan susuz kalır diye 2 tane suluk taktım o zaman tabanına da çay tabağında yem koyayım

Cok abartmissiniz kuslarinizi cok seviyorsunuz belli :) ben cift kuslarimi hfta sonlari birakip gidiyordum yemliklerini temizliyodum.suyunu tazeliyodum 2 yemlik yetiyordu :) benimde erkegim cok yiyordu ayrica :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İçiniz rahat gidebilirsin geldiğinizde çoğu yemliğe dokunmadığını görürsün. İyi tatiller :)

Cok abartmissiniz kuslarinizi cok seviyorsunuz belli :) ben cift kuslarimi hfta sonlari birakip gidiyordum yemliklerini temizliyodum.suyunu tazeliyodum 2 yemlik yetiyordu :) benimde erkegim cok yiyordu ayrica :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İçiniz rahat gidebilirsin geldiğinizde çoğu yemliğe dokunmadığını görürsün. İyi tatiller :)

yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle :) kuşumu gözümden bile sakınıyorum bebk gibi peşinde koşuyorum onun :) baktım fazla bir şey yememiş 3 gün boyunca yarım yemlik kadar anca kabuk var her sene böyle yaparım artık :)

2 tane suluk tak yemlikleri doldur, odanın kapısı açık kalsın, pencerenin açık kalmasına gerek yok. hiçbir şey olmaz.

Geri