petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hangisi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Can Sari tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Can Sari

Elimdeki mubişi değiştireceğimden pet shopları geziyordum bir pet shopa girdiğimde ilk girxiğim anda beni büyüleyen jako oldu.. Tek başına kocaman kafeste kabarıpköpek gibi bağırıyordu ve on vuruldum kerataya:)) . 200 tl ye felan alırım sanırım.

FAKAT fiyatı / kanatlarını salladığındaki dökülen beyaz tozlar beni biraz soğuttu. :eek:

ŞUDA VARKİ eğittiğin zaman köpek gibi sırtından felan sevebiliyorsun ve yanlış bir harekettin de muhabbet gibi kaçıp peşinden koşturtmak yerine bağırıyor felan. ELİNDE ELMA YİYORSUN o an uzat yedir makarna yiyorsun kaşıkla ver muhabbetten daha fazla arkadaşlık yapıyor sana

Mubiş ise küçük ve oyuncu yaptığı Jimnastik hareketler insanı güldürüyor :D ve büyüdüğü zaman ucuz oldugundan dolayı eş alıp yavru alabiliyorsunki buda ayrı zevk. :p

SİZCE BAKIM ARKADAŞ CANLILIĞI KONUSUNDA HANGİSİNİ ALIRDINIZ SİZ.. ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER... :rolleyes:

2. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Bir sakatlığı, hastalığı yoksa jakoyu alırım.

3. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    ben muhabbet alırdım

4. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tabi muhabbet. Papağan soğuk bi hayvan. Dediklerini yer ancak oyun oynamaz. Bana göre itici

5. Ahmet Can Sari

BANADA SOĞUK GELİYOR hapishanede 5 leşi olan adamlar gibi yürüyo :))..
    Hiç mubiş eğitmedim fakat duyumlarıma göre en ufak hatanda sana küsebiliyor. Mesela ben yanlışlıkla kafesine vursam korksa bana küsermi?? Ben küser diye düşündüğümden jakoya yöneldim zaten..

6. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Hocam papağan bakmadık fakant çok araştırdım özelliklede jakoları. Muhabbet kuşlarına göre baya zor bakımı temizliği eğitimi. Öncelikle almadan önce kesinlikle jako eğitimi diye aratın google da herşeyi inceleyin ona göre alıp eve getirin. Fiyat baya ucuzmuş İstanbulda üretimini yapan biyer bulmuştum yavru jako 2500 tl den satılıyodu sanırım :)

7. Esxi

Esxi Guest

200TL ye jako varsa kesinlikle jakoyu alırdım fakat yaşı büyükse evcilse alın yoksa eğitemezsiniz. Yaşı küçükseher türlü alışırz zaten size ama yavru jakıo fiyatı aldım sadece Jako satan kişiden. 750TL fiyat verdi.

Ben kesinlikle alıcam Jako, Geç olsun güç olmasın.

8. Ahmet Can Sari

Bende netten batkım hep 1.200 felan bir kaç yerde 250 tl 400tl felan yazıyordu

9. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    200'e 300'e jako Yok! Varsa da o jako alınmaz. Kesin bir sıkıntı vardır. Bunlarda hırlama, ısırma ve konuşmama gibi huylar olurmuş. Eğitim verilmiş geçmemişse ve konuşmuyorsa o zaman belki ucuza bulabilirsiniz. Ki zaten öyle Jakoyu kimse almaz. Ancak anlamayan bilmeyen birine denk getirip satarlar. Muhabbet kuşları bile papağanlara göre daha kolay canlılar ama yeterince araştırılmadan almamak lazımken Jako işini baya bir düşün ve araştır derim... Papağanlar çok güzel canlılar ama bakımları da kendileri kadar zahmetli ve pahalı. Aldıktan sonraki durumu da iyice düşünmek lazım.

10. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Sağlıklı bir jakoyu kimse o paraya vermez.200 liraya hatta 300 liraya bulursanız banada haber verin.Jakoları çok araştırdım tüy yolmaya bi başlarsa arkası gelmez.Böyle bir kuşu size vermeye çalışabilirler.Yavruların gözleri siyah olur,yavruluktan çıkmaya başladığında griye döner 3 yaşından sonra gözleri sarı olur bu yaştan sonrada bileziği falan yoksa yaşı bilinmez 3 yaşındaki ile 20 yaşındaki jako aynı gözükür.Dikkatli olun lütfen.

#10 Muzaffer SEVİM, 15 Haziran 2014
    Son düzenleme: 15 Haziran 2014
  11. onurcan55

onurcan55 Member

Beğenileri:
    0
    Eger yeriniz varsa hobi olarak ikiside derim :)

12. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bende araştırdım bu jakonun çeşitleri varmış kimi ıslık türü sesleri çıkarıyormuş kimi konuşuyormuş ikisi arasında pek fark yokmuş görünürde bordo kuyruk olanlar konuşmuyormuş kırmızı kuyruk olanlar konuşuyormuş yavruysa eğitiliyormuş yoksa daha eğitilmiyormuş 2-3 yaşındaki ile 60 yaşındakinin arasında görünürde pek bişey yokmuş yani yaş tahmini zor oluyormuş anca aylık ve 1 yaşındakiler gözünden anlaşılıyormuş 60-70 yıl yaşıyorlarmış ve 750 den aşağı yok fiyatı 750 de kesin bişeyi vardır konuşmuyordur hırlıyordur eğitime cevap vermiyordur vs.. birde galiba aşı olayı varmış bunlara 1 yaşındamı yada aylıkkenmi ne bir aşı yapılması gerekiyormuş yoksa 2-3 yaşında çoğu ölebliyormuş

edindiğim bilgiler bunlar benim

13. Ahmet Can Sari

14. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Ben yanlışlıkla kafesin üzerine düştüm kortu çıktı kafesten bana baktı ısırdı geri girdi 5dk sonra barıştı;)
    Oyun oynamak istiyorsan mubiş al daha fazla konuşmasını istersen jako al

#14 Akın, 16 Haziran 2014
    Son düzenleme: 16 Haziran 2014
  15. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Türk milleti olarak yazılanları doğru düzgün okumuyoruz. Gözlerimiz bakıyo, anlamak istediğimizi anlıyoruz sadece. [MENTION=10120]Ahmet Can Sari[/MENTION] kardeşimin aklından geçirdiği fiyat 200TL. Petshopun veriği fiyat değil.

Jakolar güzel hayvanlar. Çok iyi eğitimlilerini gördüm. Muhabbet kuşuna göre daha zor. Yavru fiyatları 750den başlıyor.

16. Esxi

Esxi Guest

Yavru jako - YouTube

Özgür Kaya , Youtubede bir çok videosu var, görüştüm 750 Lira fiyat verdi bence işini bilen biri.

17. Ahmet Can Sari

Madem öyle yine en iyisi pofuduk mubişler :) oyuncu atletik ucuz

18. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Özgür Kaya Jako işinde bir numaradır desem yeridir.İnternetten gördüklerinize,özellikle devrik türkçe ile konuşanlardan süratle kaçın,uzak durun.

Sayfayı Paylaş