Karadeniz Pet

Hangisi?

• Konbuyu başlatan Ahmet Can Sari
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Can Sari

Guest
Elimdeki mubişi değiştireceğimden pet shopları geziyordum bir pet shopa girdiğimde ilk girxiğim anda beni büyüleyen jako oldu.. Tek başına kocaman kafeste kabarıpköpek gibi bağırıyordu ve on vuruldum kerataya:)) . 200 tl ye felan alırım sanırım.

FAKAT fiyatı / kanatlarını salladığındaki dökülen beyaz tozlar beni biraz soğuttu. :eek:

ŞUDA VARKİ eğittiğin zaman köpek gibi sırtından felan sevebiliyorsun ve yanlış bir harekettin de muhabbet gibi kaçıp peşinden koşturtmak yerine bağırıyor felan. ELİNDE ELMA YİYORSUN o an uzat yedir makarna yiyorsun kaşıkla ver muhabbetten daha fazla arkadaşlık yapıyor sana

Mubiş ise küçük ve oyuncu yaptığı Jimnastik hareketler insanı güldürüyor :D ve büyüdüğü zaman ucuz oldugundan dolayı eş alıp yavru alabiliyorsunki buda ayrı zevk. :p

SİZCE BAKIM ARKADAŞ CANLILIĞI KONUSUNDA HANGİSİNİ ALIRDINIZ SİZ.. ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER... :rolleyes:

Tabi muhabbet. Papağan soğuk bi hayvan. Dediklerini yer ancak oyun oynamaz. Bana göre itici

BANADA SOĞUK GELİYOR hapishanede 5 leşi olan adamlar gibi yürüyo :))..
Hiç mubiş eğitmedim fakat duyumlarıma göre en ufak hatanda sana küsebiliyor. Mesela ben yanlışlıkla kafesine vursam korksa bana küsermi?? Ben küser diye düşündüğümden jakoya yöneldim zaten..

Hocam papağan bakmadık fakant çok araştırdım özelliklede jakoları. Muhabbet kuşlarına göre baya zor bakımı temizliği eğitimi. Öncelikle almadan önce kesinlikle jako eğitimi diye aratın google da herşeyi inceleyin ona göre alıp eve getirin. Fiyat baya ucuzmuş İstanbulda üretimini yapan biyer bulmuştum yavru jako 2500 tl den satılıyodu sanırım :)

200TL ye jako varsa kesinlikle jakoyu alırdım fakat yaşı büyükse evcilse alın yoksa eğitemezsiniz. Yaşı küçükseher türlü alışırz zaten size ama yavru jakıo fiyatı aldım sadece Jako satan kişiden. 750TL fiyat verdi.

Ben kesinlikle alıcam Jako, Geç olsun güç olmasın.

Bende netten batkım hep 1.200 felan bir kaç yerde 250 tl 400tl felan yazıyordu

200'e 300'e jako Yok! Varsa da o jako alınmaz. Kesin bir sıkıntı vardır. Bunlarda hırlama, ısırma ve konuşmama gibi huylar olurmuş. Eğitim verilmiş geçmemişse ve konuşmuyorsa o zaman belki ucuza bulabilirsiniz. Ki zaten öyle Jakoyu kimse almaz. Ancak anlamayan bilmeyen birine denk getirip satarlar. Muhabbet kuşları bile papağanlara göre daha kolay canlılar ama yeterince araştırılmadan almamak lazımken Jako işini baya bir düşün ve araştır derim... Papağanlar çok güzel canlılar ama bakımları da kendileri kadar zahmetli ve pahalı. Aldıktan sonraki durumu da iyice düşünmek lazım.

Elimdeki mubişi değiştireceğimden pet shopları geziyordum bir pet shopa girdiğimde ilk girxiğim anda beni büyüleyen jako oldu.. Tek başına kocaman kafeste kabarıpköpek gibi bağırıyordu ve on vuruldum kerataya:)) . 200 tl ye felan alırım sanırım.

FAKAT fiyatı / kanatlarını salladığındaki dökülen beyaz tozlar beni biraz soğuttu. :eek:

ŞUDA VARKİ eğittiğin zaman köpek gibi sırtından felan sevebiliyorsun ve yanlış bir harekettin de muhabbet gibi kaçıp peşinden koşturtmak yerine bağırıyor felan. ELİNDE ELMA YİYORSUN o an uzat yedir makarna yiyorsun kaşıkla ver muhabbetten daha fazla arkadaşlık yapıyor sana

Mubiş ise küçük ve oyuncu yaptığı Jimnastik hareketler insanı güldürüyor :D ve büyüdüğü zaman ucuz oldugundan dolayı eş alıp yavru alabiliyorsunki buda ayrı zevk. :p

SİZCE BAKIM ARKADAŞ CANLILIĞI KONUSUNDA HANGİSİNİ ALIRDINIZ SİZ.. ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER... :rolleyes:
Sağlıklı bir jakoyu kimse o paraya vermez.200 liraya hatta 300 liraya bulursanız banada haber verin.Jakoları çok araştırdım tüy yolmaya bi başlarsa arkası gelmez.Böyle bir kuşu size vermeye çalışabilirler.Yavruların gözleri siyah olur,yavruluktan çıkmaya başladığında griye döner 3 yaşından sonra gözleri sarı olur bu yaştan sonrada bileziği falan yoksa yaşı bilinmez 3 yaşındaki ile 20 yaşındaki jako aynı gözükür.Dikkatli olun lütfen.

Son düzenleme:
Eger yeriniz varsa hobi olarak ikiside derim :)

bende araştırdım bu jakonun çeşitleri varmış kimi ıslık türü sesleri çıkarıyormuş kimi konuşuyormuş ikisi arasında pek fark yokmuş görünürde bordo kuyruk olanlar konuşmuyormuş kırmızı kuyruk olanlar konuşuyormuş yavruysa eğitiliyormuş yoksa daha eğitilmiyormuş 2-3 yaşındaki ile 60 yaşındakinin arasında görünürde pek bişey yokmuş yani yaş tahmini zor oluyormuş anca aylık ve 1 yaşındakiler gözünden anlaşılıyormuş 60-70 yıl yaşıyorlarmış ve 750 den aşağı yok fiyatı 750 de kesin bişeyi vardır konuşmuyordur hırlıyordur eğitime cevap vermiyordur vs.. birde galiba aşı olayı varmış bunlara 1 yaşındamı yada aylıkkenmi ne bir aşı yapılması gerekiyormuş yoksa 2-3 yaşında çoğu ölebliyormuş

edindiğim bilgiler bunlar benim

BANADA SOĞUK GELİYOR hapishanede 5 leşi olan adamlar gibi yürüyo :))..
Hiç mubiş eğitmedim fakat duyumlarıma göre en ufak hatanda sana küsebiliyor. Mesela ben yanlışlıkla kafesine vursam korksa bana küsermi?? Ben küser diye düşündüğümden jakoya yöneldim zaten..

Ben yanlışlıkla kafesin üzerine düştüm kortu çıktı kafesten bana baktı ısırdı geri girdi 5dk sonra barıştı;)
Oyun oynamak istiyorsan mubiş al daha fazla konuşmasını istersen jako al

Son düzenleme:
Türk milleti olarak yazılanları doğru düzgün okumuyoruz. Gözlerimiz bakıyo, anlamak istediğimizi anlıyoruz sadece. [MENTION=10120]Ahmet Can Sari[/MENTION] kardeşimin aklından geçirdiği fiyat 200TL. Petshopun veriği fiyat değil.

Jakolar güzel hayvanlar. Çok iyi eğitimlilerini gördüm. Muhabbet kuşuna göre daha zor. Yavru fiyatları 750den başlıyor.

Madem öyle yine en iyisi pofuduk mubişler :) oyuncu atletik ucuz

Özgür Kaya Jako işinde bir numaradır desem yeridir.İnternetten gördüklerinize,özellikle devrik türkçe ile konuşanlardan süratle kaçın,uzak durun.

Geri