Karadeniz Pet

Hapşırma Problemi_? Bilgili olanlar lütfen içeri

445emre445

Yeni Üye
1.5 Aydır bende olan muhabbet kuşum gündüzleri hapşırıyordu geceleri hapşırma tıksırma yok alıştım artık çok sağlıklı acayip zıpır yerinde durmuyor yem su içip yiyor sıkıntı yok yerini değiştirdim ama yinede hapşırıyor yarım saatte 1 bazen 10-15 dk da bir tıksırıyor yeni yavru aldım oda tıksırmaya başladı buda geceleri tıksırmıyor burunlarında ne sümük nede su var sadece kuru kuruyo tıksırıyorlar hareketleri normal yeme içme normal ben anlıyamadım nasıl bir yol izlemem lazım ikisi farklı kafeslerde farklı odalarda ama sorun aynı yaz ayından ve sıcaktanmı böyle acaba? sularına vitamin de katıyorum bu arada

Bahsettiginiz ayni sorun benim kusumdada var sabahlari sizin kusunuzda asiri mi hapsiriyor cunku ben giderek arttigini farkediyorum umarim yardimci olabilecek bir cevap gelir

10-15 dk da bir hapşırıyorlar valla bilemedim kafesi temizledim yıkadım kuşları temizledim odayı değiştirdimn yine düzelmedi ama hastalık belirtisi hiç yok çok canlılar

Selamlar aynısı benim kuş tada vardi hapsirirken ensemde yuzumde islaklik hissediyordum bir arkadas kafesi dezenfekte et dedi (ne alaka dedim ben ) sicak soyla güzelce yikadim ilac filan almadım 10 gündür hapsirma filan kalmadı duzeldi benimki

eger bastaki gibi kalsaydi hapsirmasi bende endiselenmicektim fakat ozellikle bu sabah hapsirmaktan yoruldu diyelibilrin ard arda bir iki dakika araliksiz hapsirdi olmazsa kafesini degistiricem ben direk zaten su an kucuk bir kafeste