Karadeniz Pet

Hareketsiz muhabbet kuşu

Caligula

Yeni Üye
Muhabbet kuşum halsizleşti kanatlarını kaldıramıyor, uçamıyor, kafasını dik bile tutamıyor. Kafesinin hep tabanında duruyor.
İştahında sorun yok yem yemesini şu anda sağlayabiliyoruz su içebiliyor fakat çok güçsüz düşmüş durumda, ötmüyor. Vücudunun herhangi bir yerine dokunmamıza tepki göstermiyor.Bu bir hastalık mıdır, teşhisi var mıdır, tedavisi var mıdır? Ev ortamında yapabileceğimiz bir şey yoksa veteriner tavsiye edebilir misiniz? Ailecek çok üzülüyoruz lütfen acil yardım edin.

Muhabbet kuşu cinsi: Erkek

Söyledikleriniz bir sorun olduğunu gösteriyor. Resim ekleyebilirseniz tecrübeli arkadaşlar bir fikir verebilirler.

Ne kadar zamandır böyle? Göğüs kemiği sert ve keskin mi, ayağında veya gagasında mantar var mı, dışkısı nasıl, kabarık mı duruyor yani halsizliğin yanında başka bi şeyler de var mı?

Bir iki ay boyunca çok sessizdi keyfinin yerinde olmadığını düşünüyorduk, hastalığından şüphelenmedik. 4 5 gün önce şu anki durumundan daha kötüydü öleceğini sandık. Mahallemizin pet shopuna babam götürdü. Babama tüy döneminde olduğunu söyleyip bit ilacı (prospektüsündeki tüm uyarılara uyarak kullandık) ve avisol vitamin vermişler.Birkaç gün geçti eski ötüşlerine döndü derken dün kanatları aşağıya doğru düşmüş halsiz kabarık bir biçimde gördüm. Elimde besledim suyunu verdim ve ısıttım akşam olunca kafesine bıraktım uyudu.Şimdi düne göre daha iyi ama sorunun esas kaynağını bulamadığım sürece bizi korkutmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Ayakta mantar ya da şişlik yok.
Dışkısı benim bildiğim üzere normal makatında pislik izi yok.
Göğüs kemiğinde sertlik yok biraz sivrilik olduğunu düşünüyorum ama sizin söylediğiniz keskinlikten mi emin değilim.

Geri