Karadeniz Pet

Harness Tasma?

Emine Öykü Oruç

Yeni Üye
Bu olayı duydum bi sorayım dedim belki denemiş arkadaşlar vardır. 5 yaşında yetişkin bir kuşum var bana bayağı alışık bu eğitimi alabilir diye düşündüm, harness eğitimini bir muhabbet kuşu alabilir mi? Yapabilirse nelere dikkat etmeliyim? Bu konu hakkında muhabbet kuşuyla ilgili nedense hiçbir şey duymadım araştırdım ama denk gelmedi sanırım bence akıllı olduğu sürece her kuş bu eğitimi alabilir diye düşünüyorum *-*

Son düzenleme:
Kullanmadım ama mantıken kendi düşüncemi paylaşayım.Bence yaşı geldi,hadi artık dışarı çıkarayım diye bi kavram mubişler için geçerli değil.Dışarısı maalesef onlar için tehlike dolu.Karga,kedi vs. zarar verebilecek canlılar..Ama bunlardan da öte ben muhabbetlerin fizyolojisinin bu tasmaya uygun olduğunu sanmıyorum.Kuş; kedi ya da köpek gibi hareket etmez.Birden seri şekilde uçtuğunda ve siz tasmayla havada bu hızını kestiğinizde canı acır diye düşünüyorum ( Tasmanın gövdeye takıldıgını biliorum ama yine de düşüncem bu). Bence kuşların hiçbiri için uygun değil.Belki boyut olarak büyük olan papağanlar daha hantal kalacağından kullanılabilir ama mubişlere uygun olduğunu düşünmüyorum.

Yok beni yanlış anladınız ^-^ yaşı heldi diye demiyorum tabii ki sadece sorum bu eğitimi mubişler de alabilir mi diye sordum. Gerçi diğer papağanlar çok daha büyük olduğu için de bundan pek gocunmuyor olabilirler

Emine hanım, yaşını geçtikten sonra özel tasma yaptırıp kanat altlarından gövde yi saracak şekilde kullananlar gördüm. Kısa sürede dışarıya olan korkusunu yenip tamamen çıkarmaya başlan da denk geldi. Ama nasıl nereden tedarik edilir hiç bi fikrim yok