Karadeniz Pet

Harrisonfood, Vitakraft gibi markalar neden Türkiye'de yok

Fatih HAKYEMEZ

Yeni Üye
Herkese merhaba öncelikle,
Herkese keyifli hobiler dilerim.

Benim merak ettiğim bir konu var.
Muhabbet kuşu yeminde en iyi marka Vitakraf diye biliyorum.
Ama Türkiye'de yok, varsa da kalitesiz ürünleri mevcut.
Aynı şekilde Harrisonfood gibi, alanında başa oynayan markalar ülkemizde mevcut değil.
Acaba getiren mi yok, yoksa bu ürünlerin getirilmesi mi zor?
Neden bu ürünleri biz kullanamıyoruz?

Merak ediyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yemler ile ilgili forumda daha once konu acilmisti, hatirladigim kadariyla bazi arkadaslar Vitakraft'i piyasada bulmuslardi.

Vitakraft'i var ama eski kalitede değilmiş imzamda konular mevcut incelyebilirsin.

Yemler ile ilgili forumda daha once konu acilmisti, hatirladigim kadariyla bazi arkadaslar Vitakraft'i piyasada bulmuslardi.

Vitakraft'i var ama eski kalitede değilmiş imzamda konular mevcut incelyebilirsin.

Konuda da dediğim gibi Vitakraft'ın kalitesiz bir kaç ürünü var.
Zaten o yemi dışında da hiçbir ürünü yok.
Harrisonfood gibi markalarsa hiç.
Korhan Bey siz İngiltere'de misiniz?
Hangi marka ürünleri kullanıyorsunuz?

Konuda da dediğim gibi Vitakraft'ın kalitesiz bir kaç ürünü var.
Zaten o yemi dışında da hiçbir ürünü yok.
Harrisonfood gibi markalarsa hiç.
Korhan Bey siz İngiltere'de misiniz?
Hangi marka ürünleri kullanıyorsunuz?
Fatih Bey,
Benim kullandigim markalar;Johnston & Jeff,Haiths Bravo,Haiths Tonic ve Vitakraft Premium.

Türkiye'de iken kuş beslediniz mi peki?
Buradaki yemler ile oradakiler arasında çok fark var mı?
Pelet yem vermiyor musunuz kuşlarınıza?
Bu hobiye burada merak saldim, Turkiye de satilan ornegin Versele Laga yurtdisi ile aynidir diye dusunuyorum.
Pelet vermiyorum, ayri bir kapta Supablend marka kuru yumurta mamasi veriyorum.Biskuvi gibi catir catir yiyorlar.

Bu hobiye burada merak saldim, Turkiye de satilan ornegin Versele Laga yurtdisi ile aynidir diye dusunuyorum.
Pelet vermiyorum, ayri bir kapta Supablend marka kuru yumurta mamasi veriyorum.Biskuvi gibi catir catir yiyorlar.

Burada özellikle Vitakraft'ı arayanlar var.
Ama sadece yemi değil, hemen hemen hiçbir ürünü yok.
Supablend Versele Laga gibi hazır yumurta maması üreten bir marka mı?
Nemlendirerek mi veriyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla pelet yem Avrupa'da çok kullanılıyor, İngiltere'de rağbet görmüyor mu, siz mi kullanmıyorsunuz?

Versele laga yem güzel bence.

Ben versele laga prestige ve versele lega aspur karıştırıp veriyorum.Yarı yarıya oranda.
Ayrıca premium'da aldım.Onuda karıştırıp deniyeceğim.Belki pahalı geliyor yem olarak ama kalite olarak çok iyi olacak bence.

Burada özellikle Vitakraft'ı arayanlar var.
Ama sadece yemi değil, hemen hemen hiçbir ürünü yok.
Supablend Versele Laga gibi hazır yumurta maması üreten bir marka mı?
Nemlendirerek mi veriyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla pelet yem Avrupa'da çok kullanılıyor, İngiltere'de rağbet görmüyor mu, siz mi kullanmıyorsunuz?
Supablend'in yemleri de var ama genelde yumurta mamasi ile taniniyor piyasada, hem kuru hem de nemli olani var. Ben kuru olanini ayri bir kaba koyuyorum, su katmiyorum.
Burada ki ureticilerin pellet kullandigini gormedim, ben de hic kullanmadim.

Versele laga yem güzel bence.

Ben versele laga prestige ve versele lega aspur karıştırıp veriyorum.Yarı yarıya oranda.
Ayrıca premium'da aldım.Onuda karıştırıp deniyeceğim.Belki pahalı geliyor yem olarak ama kalite olarak çok iyi olacak bence.

Premium derken Vitakraft'ın premium'u mu?
Vitakraft Australian olsa onu mu Versele Laga'yı kullanırsınız?
Supablend'in yemleri de var ama genelde yumurta mamasi ile taniniyor piyasada, hem kuru hem de nemli olani var. Ben kuru olanini ayri bir kaba koyuyorum, su katmiyorum.
Burada ki ureticilerin pellet kullandigini gormedim, ben de hic kullanmadim.

Türkiye'de pelet yem önerenleri çok gördüm, özellikle de papağanlar için.
Harrisonfood İngiltere'de yok mu peki?

Yok versele laga premium yine.

Tabiki olsa australian kullanırım ama yok.Vitakraft premium'un çuvalı çıkarsa eğer deneyenler memnun kalırsa belki.Ama şimdilik versele laga'dan şaşmam.

Gidip vivid,bravo gibi yemlere
3 TL vereceğime versele lagaya 6 TL veririm daha iyi.

Son düzenleme:

Türkiye'de pelet yem önerenleri çok gördüm, özellikle de papağanlar için.
Harrisonfood İngiltere'de yok mu peki?

Harrison's Bird Food var burada ama yaygin degil, sanirim fiyati da pahali, Amerikan menseeli diye biliyorum.
Ingiliz markalari piyasada cok yaygin ve hesapli.

Yok versele laga premium yine.

Tabiki olsa australian kullanırım ama yok.Vitakraft premium'un çuvalı çıkarsa eğer deneyenler memnun kalırsa belki.Ama şimdilik versele laga'dan şaşmam.

Gidip vivid,bravo gibi yemlere
3 TL vereceğime versele lagaya 6 TL veririm daha iyi.

Peki neden gelmediği hakkında bilginiz var mı?
Yani firma mı vermiyor? Pahalı mı oluyor? Gümrükte mi problem oluyor nedir?
Avrupalı üreticiler hemen her imkana sahip ama biz de yok.
Hatta bugün forumda bir arkadaş yazmış, bize gelenler de Bulgaristan'dan orijinal olmayan ürünler geliyor demiş...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Harrison's Bird Food var burada ama yaygin degil, sanirim fiyati da pahali, Amerikan menseeli diye biliyorum.
Ingiliz markalari piyasada cok yaygin ve hesapli.

Anladım, teşekkür ederim.
Peki Harrison's Food'un alternatifi var mı, pelet yem olarak yani?
Papağan besleyenler sadece çekirdek içi ile mi besliyorlar, pelet yem vermiyorlar mı?

Peki neden gelmediği hakkında bilginiz var mı?
Yani firma mı vermiyor? Pahalı mı oluyor? Gümrükte mi problem oluyor nedir?
Avrupalı üreticiler hemen her imkana sahip ama biz de yok.
Hatta bugün forumda bir arkadaş yazmış, bize gelenler de Bulgaristan'dan orijinal olmayan ürünler geliyor demiş...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Anladım, teşekkür ederim.
Peki Harrison's Food'un alternatifi var mı, pelet yem olarak yani?
Papağan besleyenler sadece çekirdek içi ile mi besliyorlar, pelet yem vermiyorlar mı?
Harrison's a alternatif Kaytee var, o da Amerikan menseeli. Kaytee'nin elle yavru besleme mamasini kullandim, cok memnun kaldim.
Pelletleri sanirim buyuk papaganlar icin tercih ediyorlar. Bence kusuna taze meyve sebze vermeye usenenlerin tercih ettigi bir besleme tarzi.

Harrison's a alternatif Kaytee var, o da Amerikan menseeli. Kaytee'nin elle yavru besleme mamasini kullandim, cok memnun kaldim.
Pelletleri sanirim buyuk papaganlar icin tercih ediyorlar. Bence kusuna taze meyve sebze vermeye usenenlerin tercih ettigi bir besleme tarzi.

hazır konu açılmışken birşey sorucam jungle marka yemler var görmüşünüzdür içeriği güzel ve fiyatıda uygun bi bilginiz varmıdır bu marka hakkında içeriği sarı darı, beyaz darı,aspur,nijer,keten,iç yulaf,birde galeta parçaları bu galeta gereksiz birşey bence ama iyimidir bu marka

Ben en son Vitakraft aldım. Bana çok değişik gelmedi. Ben TROPİFİT'i tek geçerim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acil olarak şunu soracağım
Vitacraft uzun zamandır yoktu şimdi baktım

Vitacraft Premium Menü var

Eskisi kadar kaliteli mi?

hazır konu açılmışken birşey sorucam jungle marka yemler var görmüşünüzdür içeriği güzel ve fiyatıda uygun bi bilginiz varmıdır bu marka hakkında içeriği sarı darı, beyaz darı,aspur,nijer,keten,iç yulaf,birde galeta parçaları bu galeta gereksiz birşey bence ama iyimidir bu marka
Junglegold markasinin kizil darisini kullanmistim, ama yemini denemedim. Onun icin birsey diyemeyecegim.
Burada bazi buyuk pet shoplarin sattigi kendi marka yemleri de var, piyasada en ucuz olan yemler onlar. Bazilari hic de fena degil, az birsey alip denemistim.

Yani meyve sebze verildiği zaman pellet yeme ihtiyaç yok mudur?
Büyük papağanlar sadece çekirdek içi yediği zaman yeterli beslenememiş oluyorlar ama muhabbetlerde öyle değil mi acaba?
Türkiye'nin tek avian veteriner kliniği olan İstanbul Veteriner'in sitesinde "Kuşlarınızın beslenmesinde pellet yem önermekteyiz." yazıyor.
Bu yüzden bu konuya biraz takıldım.
Peki orada meyve sebze pahalı mı, yoksa rahat rahat verebiliyor musunuz kuşlara?
Almanya'da kavun karpuzun dilimle satıldığını duymuştum mesela :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:19 --

Ben en son Vitakraft aldım. Bana çok değişik gelmedi. Ben TROPİFİT'i tek geçerim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vitakraft'ın şu anda Premium serisi ürünü var, çok beğenilmiyor.
Vitakraft Australian ise maalesef ülkemizde yok.
Acil olarak şunu soracağım
Vitacraft uzun zamandır yoktu şimdi baktım

Vitacraft Premium Menü var

Eskisi kadar kaliteli mi?

Üstteki arkadaş da beğenmediğini belirtmiş, Australian kadar kaliteli değil ne yazık ki...

Geri